To jedno zdjęcie

Wydawnictwo: Filia
Asiek

Piękna opowieść o uczuciu, które tli się niczym drobna iskra, i tylko czeka by wybuchnąć z całym miłosnym żarem. Eugenia Lipiec wie czego chce i zwykła sięgać po to bez wahania. Gdy dostaje propozycję wyjazdu do Londynu, nie zastanawia się długo i wyrusza w drogę, która ma ją zaprowadzić na szczyty świata mody. Podąża za marzeniem by zostać top model. Nie jest to jednak łatwe, tym bardziej,...

Nie jest to jednak łatwe, tym bardziej, że gdy trzeba iść na ustępstwa, wrodzona duma lubi wpędzać w coraz to większe kłopoty...
Spragniona przygód Eugenia rzuca się w wir wydarzeń. Gdy na swojej drodze do szczęścia spotyka mężczyznę, który pochodzi z odmiennego świata, w którym królują prawo i porządek z wrodzonym wdziękiem postanawia przeciągnąć go na swoją stronę, świetnie się przy tym bawiąc. Spokojny Tom i żywiołowa Eni razem odkrywają sekrety Londynu, przy okazji odsłaniając swoje.
Dokąd ich to zaprowadzi pokaże to jedno, wyjątkowe zdjęcie.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Agnieszka Garncarczyk | 2018-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Świat modelingu charakteryzuje się nietuzinkowymi osobowościami, to one nadają pazura pokazom mody i przykuwają wzrok na wybiegu.
I taką osóbkę stworzyła na potrzeby powieści autorka. Eugenia Lipiec to nie tylko oryginalne połączenie imienia i nazwiska, ale także urody i charakteru.
Bohaterka ma płomienne włosy i równie zadziorny sposób bycia.
W poszukiwaniu odpowiedniej agencji udaje się do Londynu, gdzie pomieszkuje u przyjaciółki o równie ciekawym imieniu Florka.
W otoczeniu dziewczyny pojawia się przystojny mężczyzna Tomisław, który intryguje ją.
Każda powieść obyczajowa musi mieć kilka cech aby móc ją tak nazwać i ta w sumie ma, ale jest za bardzo udziwniona. Już samo użycie nietypowych imion sprawia, że jakoś tak źle mi się czytało.
Trochę za dużo opisów i akcja taka momentami niemrawa. Ale dla wielbicieli Londynu i świata mody pozycja jak najbardziej obowiązkowa.

boziaczek | 2018-12-11
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Książkę całkiem przyjemnie się czytało. Gdyby tylko odrobinę sympatyczniejsza była główna bohaterka... Styl autorki jak dla mnie dość toporny i rozwlekły, ale myślę, że jeszcze dam szansę innym jej powieściom.
Można przeczytać!

Kate1404 | 2018-08-12
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

"To jedno lato", "To jedno spojrzenie" i "To jedno zdjęcie" można czytać niezależnie, ale mi się udało po kolei i nie żałuję. "To jedno zdjęcie" opowiada o losach koleżanki naszych głównych bohaterek z poprzednich dwóch części. Tym razem autorka zabiera nas do świata mody. Jest ciekawie, intrygująco, tajemniczo...
Eugenia Lipiec - znana pod pseudonimem Eni Red dostaje propozycję wyjazdu do Londynu, porzuca agencję modelek w Warszawie i rusza na podbój świata. Piękna dziewczyna z rudymi włosami, wie czego, a jej marzeniem jest dojście na szczyt świata mody.

Kto zna ten świat, wie że nie jest to takie kolorowe jak na zdjęciach. Dzięki autorce czujemy się zmęczone razem z Eugenią stojąc w długich kolejkach na castingach, czekając na kolejne zdjęcie, wyjście na wybieg. Czujemy się winne jeśli przytyjemy choć 1 cm... bo w tym świecie mierzy się to w cm, a nie w kg. Eugenia zaczyna mieć kłopoty i to też te związane z jej przeszłością w Warszawie.

Autorka po raz kolejny mnie...

"Niektórych rzeczy nie dało się wytłumaczyć. Sen czy nie, przeżyła cudowną przygodę. Gen dziecka wciąż się w niej tlił i nie zamierzała, mimo upływu lat, z niego rezygnować. Za dużo emocji, radości by straciła. Kto powiedział, że nie można być dorosłym z radością dziecka, które każdego dnia rozpoczynało nową przygodę?"

Interesowaliście się kiedyś światem mody? Ale tym "od kuchni", którego nie widać podczas spektakularnych pokazów. Świata młodych kobiet, które wiele poświęcają, aby realizować swoje marzenia o zostaniu top model...

Eni, a właściwie Eugenia Lipiec, wie czego chce. Dlatego bez wahania przyjmuje propozycję swojej koleżanki Florki, aby zamieszkać w Londynie. Dla dziewczyny to idealne miejsce, aby rozwinąć skrzydła w zawodzie modelki. Eni jest zdeterminowana, aby wspiąć się na sam szczyt. Nie przewidziała jednak, że droga, którą postanowiła podążyć, nie jest usłana różami...
Znacie bajkę o "Piotrusiu Panu"? O chłopcu, który nigdy nie chciał dorosnąć? Pytam o to...

Ewa | 2018-08-07
Na półkach: Obyczaj, Przeczytane
Przeczytana: 02 lipca 2018

Tydzień temu, o tej porze, zbierałam się do wyjazdu. Ta książka pojechała ze mną. Zaczęłam ją czytać w Karpaczu, a skończyłam w domu.
Mowa o najnowszej książce Doroty Milli „To jedno zdjęcie” 🙂📷
Książka totalnie mnie zafascynowała 🤩
Główna bohaterka, Eugenia Lipiec (w środowisku modelek Eni Red) poszukuje swojego miejsca na świecie. Z nadmorskiego Dźwirzyna, przez Warszawę, zawędrowała do Londynu. Czeka tam na nią ogrom przygód, których jest spragniona jak małe dziecko. Zasmakuje sławy i blichtru, którego oczekiwała od życia. Niestety życie to nie bajka i do sielankowego życia Eni Red zaczynają zaglądać kłopoty. Tak zwane zmory przeszłości 😱
Eni jest jednak silną dziewczyną, która mimo bujania w obłokach, w sytuacjach patowych potrafi trzeźwo myśleć. Jej wyobraźnia nie ma granic i tylko ona potrafi ją uratować.
Poszukiwanie siebie zaowocuje znajomościami z ludźmi, którzy mają ogromny wpływ na życie Eni. Chodzi tu też o wielką miłość ❤️ 🤫🤫🤫
Autorka w fantastyczny sposób opisuje...

Alex | 2018-09-09
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: wrzesień 2018

Głupoty, kocopoły straszne! Nie wiem skąd tak wysoka ocena na portalu. Historia młodej, niedojrzałej, bezczelnej, cynicznej dziewczyny, której za nic nie da się polubić. Jest to osóbka skupiona wyłącznie na sobie i na osiąganiu własnych celów. Przyjaciół wykorzystuje, obraża i zwyczajnie źle traktuje. Uważa się za pępek świata. Do tego skupisko wydumanych imion: Eugenia, Lukrecja, Florentyna, Drogomir, Tomisław, Rozalia - no nikt w tej książce nie był ot tak "zwyczajny" - strasznie to pretensjonalne. Niedojrzałość i beztroska głównej bohaterki męczy, a sama tematyka jest po prostu nudna i płytka. Widać fascynację autorki Londynem. Opisy miasta są dokładne, co na dłuższą metę też jest uciążliwe. Podsumowując te 500 stron: to historyjka być może dobra dla nastolatek, ja raczej po kolejne książki tej autorki nie sięgnę.

dorotbook | 2018-09-18
Przeczytana: 18 września 2018

Czy wierzycie, że magia jest obecna w codziennym życiu? Gdyby choć na chwilę dać się ponieść wyobraźni i dopuścić do głosu fantazję? Czy dorosłym to jeszcze wypada? Jeśli jesteście ciekawi, to przeczytajcie najnowszą książkę Doroty Milli „To jedno zdjęcie”.

Główna bohaterka – Eugenia Lipiec – od zawsze wiedziała, kim chce zostać w dorosłym życiu. Widziała siebie w modelingu i zrobiła wszystko, by to marzenie spełnić. Gdy otrzymała propozycję wyjazdu do Londynu, nie zastanawiała się długo – wyruszyła w drogę prowadzącą na szczyty świata mody. Droga, by zostać top model, nie jest jednak łatwa, konieczne są ustępstwa, a to wcale nie jest łatwe, zważywszy na wybuchowy charakter Eugenii. Dziewczyna na szczęście w Londynie nie jest sama, zatrzymuje się u przyjaciółki Florki. Od razu po przyjeździe Eugenia rzuca się w wir wydarzeń, chce poznać miasto i dobrze się bawić. Nie przewiduje tego, że na jej drodze pojawi się przystojny mężczyzna, który żyje w zupełnie innym świecie niż ona, w...

Weronika Pabianek | 2018-10-31
Przeczytana: 25 września 2018

Eugenia Lipiec ... hmm autorka ma chyba słabość do nietypowych imion. Eugenia, a później Eni Red jest najserdeczniejszą przyjaciółką Rozalii Lis. Od czasu dojrzewania zapragnęła zostać modelką. Po sukcesach i porażkach w warszawskim świecie modelingu, przyjeżdża do Londynu do Florki, przyjaciółki Lukrecji. Dziewczyna pała entuzjazmem, trochę szalona, nie lubi stagnacji, ma pokłady energii, które wykorzystuje na zabawy do białego rana. Z lotniska nie może jej odebrać Florka. Eni odbiera Tomisław, brat Florki. Modelka szybko się wtapia w świat Londynu. Zdobywa pracę w prestiżowej agencji modelek. Ma jedną wadę - w trudnych sytuacjach nie daje sobie pomóc. Wszystko chce sama załatwić, a w rezultacie zostawia wszystko w niebycie, aż samo się rozwiąże, ewentualnie ucieka. Z pomocą przychodzi Florka, Rozalia i sama Luka, która najchętniej wpakowała by się do samolotu i natłukła jej do głowy. Może tym razem Eugenia skorzysta z pomocy przyjaciółek i Tomka.

Kobiece_ksztalty | 2018-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2018

Dorota Milli to jedna z moich ulubionych współczesnych, polskich pisarek.
Kiedy dowiedziałam się, że Wydawnictwo Filia wydało kolejną Jej książkę bardzo się ucieszyłam
i wiedziałam, że muszę ją mieć!

To jedno zdjęcie opowiada historię Eugenii Lipiec, Eni dziewczyny twardo stąpającej po ziemi, doskonale wiedzącej czego chce w życiu i całymi swoimi siłami dąży do tego aby to osiągnąć. Pewnego dnia jej przyjaciółka Florka zaprasza ją do siebie do Londynu, Eni dwa razy nie trzeba powtarzać tej propozycji, korzysta z okazji i wyjeżdża. Dziewczyna chce zostać modelką a Londyn może otworzyć jej drzwi do upragnionej kariery.
Pragnąć zostać top model Eugenia idzie na pewnie kompromisy, zatapia się w barwnym świecie imprez i mimo licznych ostrzeżeń przyjaciół podejmuje niekiedy niezbyt trafne decyzje.. ale jak wiemy w życiu wszystko ma swoją cenę i za wszystko trzeba zapłacić, Eni przekona się o tym również. Świat mody kusi blichtrem, sławą i możliwością szybko zdobytych dużych...

Gojka | 2018-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2018

"(...)Spragniona przygód Eugenia rzuca się w wir wydarzeń. Gdy na swojej drodze do szczęścia spotyka mężczyznę, który pochodzi z odmiennego świata, w którym królują prawo i porządek z wrodzonym wdziękiem postanawia przeciągnąć go na swoją stronę, świetnie się przy tym bawiąc(...)". Polecam