To jedno zdjęcie

Okładka książki To jedno zdjęcie Dorota Milli Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki To jedno zdjęcie
Dorota Milli Wydawnictwo: Filia Cykl: Marzenia do spełnienia (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Marzenia do spełnienia (tom 3)
Filia
2018-06-20
2018-06-20
marzenie poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje damsko-męskie show-biznes spotkanie tajemnica uczucie

"TO JEDNO ZDJĘCIE" - Cykl: Marzenia do spełnienia (tom 3) - DOROTA MILI
Cykl ma cztery tomy.
To jedno lato - tom 1
To jedno spojrzenie - tom 2
To jedno zdjęcie - tom 3
Ta jedna miłość - tom 4

Trzecia z kolei część opowiada o przyjaciółce Rozalii - Eugenii, nazywanej Eni przez przyjaciół.
Eni marzy by być modelką więc przybiera nick Eni Red. Eni w wyniku splotu okoliczności wyjeżdża do Florki, która jest przyjaciółką Luki i mieszka na stałe w Londynie. Florka i Luka są przyjaciółkami od studiów i choć czasem sobie dogryzają to jedna za drugą wskoczyła by w ogień. Dlatego pomaga przyjaciółce Rozalii. Eni od chwili jak przyjeżdża do Londynu wprowadza zamęt i powiedzmy życie w dom i codzienność Florki, ale też przywozi ze sobą bagaż problemów, które się ciągną za nią
z Warszawy. Smaczku dodaje, że z lotniska odbiera Eni brat Florki, który ma narzeczoną Karolinę.
Florka oczywiście z dobrym sercem próbuję naprostować Eni i jej pomóc. Jednak nie jest to takie proste, ponieważ Eni od kiedy wyprowadziła się z domu rodziców, chodzi swoimi ścieżkami.
To co się stanie i jaką przemianę przejdzie Eni pod wpływem zdarzeń i nowych znajomych oraz wymarzonej pracy, musicie się sami przekonać.
Eni ma jeszcze jedną przypadłość, mało lub wcale je, choć sama nie chce się odchudzić aż tak.
Wszelkie symptomy pokazują jednak, że ma anoreksję. Znowu powiem, że jest poruszana tematyka bardzo ważna jaką jest droga do kariery, spełniania marzeń, a równoważnik z drogą jaką trzeba przebyć lub czy zrezygnować. W świecie modelingu jest to bardzo powszechne. Dużo dziewczyn chcę pójść taką drogą, wiec dobrze, że powstają takie książki, w których są opisane pułapki jakie czyhają na modelki lub przyszłe osoby pracujące w modelingu.
W poprzedniej części ten temat był już liźnięty, ale zupełnie z innej strony i to jest kontynuacja problemów. Specjalnie nie opisywałam w poprzedniej części tego by nie psuć przyjemności odkrywania smaku tajemnic i pięknych historii.

OCENA 10/10
40/24 ( 8/03)/ OBYCZAJ 30/24
ilość stron: 528
DATA I wyd: 20.06.2018
DATA WYDANIA: 16.08.2023
czas przewidziany czytania: 8 h 48 min.
Czas słuchania: 14 h 06 min

To jedno lato - tom 1
To jedno spojrzenie - tom 2
To jedno zdjęcie - tom 3
Ta jedna miłość - tom 4

Eni marzy by być modelką więc przybiera nick Eni Red. Eni w wyniku splotu...

Rewelacyjna kolejny tom gdzie przenosi nas autorka w świat przyjaciółek
lekka, z humorem napisana powieść na letnie wieczory.

Rewelacyjna kolejny tom gdzie przenosi nas autorka w świat przyjaciółek
lekka, z humorem napisana powieść na letnie wieczory.

Dorota Milli to autorka, która dawno temu skradła moje serce. Za każdym razem , kiedy biorę książkę spod jej pióra wiem, że będzie to niesamowita historia.

"To jedno zdjęcie" to trzeci tom cyklu Marzenia do spełnienia.
Poznajemy losy Eugenii Lipiec, która marzyła, by zostać modelką. Kiedy dostaje propozycję wyjazdu do Londynu i dach nad głową nie waha się ani sekundy. Eugenia spragniona przygód rusza na podbój świata. Na jej drodze staje stateczny prawnik Tom, przystojny brat Florki.

Jeśli jesteście ciekawi jak potoczą się losy Eugenii, czy zrobi karierę w świecie modelingu, sięgnijcie po tę książkę.

Uwielbiam czytać literaturę obyczajową, a gdy jeszcze znajdę w niej wątek romantyczny to już całkiem jestem zadowolona.
Autorka ma lekkie pióro i przyjemny styl. Autorka pokazuje nam kulisy pracy w modelingu i z czym ona wiąże się. Polubiłam główną bohaterkę i z ogromną ciekawością śledziłam jej perypetie. Przewracałam kartkę za kartką, by dowiedzieć się, czy podda się i porzuci marzenia. Możemy obserwować momenty, kiedy Eugenia chodzi na castingi i przeżywa rozterki życiowe. Autorka zabrała nas w podróż po Londynie i można poczuć się, jakby się tam spacerowało.
To historia, która pokazuje, że trzeba zaryzykować, podejmować trudne decyzje, aby spełnić swoje marzenia.

Jestem zachwycona!

Polecam!

"To jedno zdjęcie" to trzeci tom cyklu Marzenia do spełnienia.

“Kto powiedział, że nie można być dorosłym z radością dziecka, które każdego dnia rozpoczynało nową przygodę”?

Eugenia Lipiec to pewna siebie, wiedząca czego chce od życia młoda kobieta. Od zawsze jej marzenia związane były z pracą modelki. Kiedy Florka, jej przyjaciółka proponuje jej pomoc przy spełnieniu marzeń i dach nad głową, ta nie zastanawia się ani chwili. Rzuca całe swoje dotychczasowe życie w Warszawie i wyjeżdża w pogoni za marzeniami. Na miejscu spotyka brata Florki, Toma - mężczyzna jest jej zupełnym przeciwieństwem …

Kolejny tom cyklu: “Marzenia do spełnienia” pomimo sporej niechęci do głównej bohaterki był to przyjemnie spędzony czas. Pani Dorota pisze lekko, barwnie, naturalnie, fabuła ciekawie poprowadzona, na uwagę zasługują dialogi, słowne przepychanki, które często wywoływały mój uśmiech. Ciekawie realnie, naturalnie ukazani bohaterowie. Eni… uch, jak ona mnie irytowała, ma paskudny charakter, który daje o sobie znać na każdym kroku. Zapatrzona w siebie, wyrachowana, kapryśna egoistka.

Tym razem Autorka zabiera nas do intrygującego świata mody, który pokazuje nam niejako od kuchni. Widzimy, z czym wiążę się praca modelki, wyrzeczenia, poświęcenie, ścisła dieta, to brutalny pełen zasadzek świat. Powieść dostarcza wielu emocji, jest swoistą podróżą w głąb siebie. Ukazuje, że upór i wytrwałość się opłacają, a nie pozamykane sprawy z przeszłości lubią o sobie przypomnieć w najmniej spodziewanym momencie. Całości dopełnia szczypta magii.

Piękno i urok Londynu, jego niepowtarzalny, specyficzny klimat, uliczki, zabytki, ludzie.

Przyjemna, lekka, wciągająca opowieść. O spełnianiu marzeń, o trudnych decyzjach, o pewnej miłości. Serdecznie polecam!

Eugenia od zawsze marzyła o karierze modelki i wytrwale dążyła do swojego celu. Kiedy tylko Florka proponuje jej pomoc w w rozwoju i dach mad głową w Londynie, Eni nie zastanawia się nawet minuty. Zrywa wszelkie związki z życiem w Warszawie i wyrusza na podbój wielkiego świata modelingu.
Ku zdziwieniu dziewczyny pierwszą osobą spotkaną w Londynie okazuje się być Tom, brat Florki- chłopak zasadniczy, obowiązkowy i trochę sztywny jak na standardy Eni. Ale tego wymaga jego prawniczy zawód. Z kolei Florka oczekuje już na przyjaciółkę w mieszkaniu, w jej bezpiecznym azylu, w którym z każdego kąta spoglądają słodkości...
Jak Eugenia poradzi sobie w nowej rzeczywistości i czy sprosta wymaganiom wielkiego świata, wśród błysku fleszy? Tego możecie dowiedzieć się z trzeciego tomu serii Doroty Milli "Marzenia do spełnienia", noszącej tytuł "To jedno zdjecie".
Mieliśmy już w tym cyklu okazję poznać charakterną Lukrecję, zwaną Luką, Rozalię- spełniającą swoje marzenia, tworzącą piękne okulary, a teraz towarzyszymy czerwonowłosej Eni w jej drodze na szczyty sławy w modelingu. Ale wspinanie się po szczeblach kariery w tej branży niestety niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw i wyzwań. W trudnych chwilach warto mieć przy sobie bliskich i przyjaciół, którzy wesprą dobrym słowem i nie tylko. Dobrze też czasem posłuchać co inni chcą nam powiedzieć zamiast żyć z przeświadczeniem własnej racji.
"To jedno zdjecie" jest opowieścią o wytwałości i konsekwencji w dążeniu do celu, ale także o przyjaźni, miłości oraz o tym, że jedna chwila, jeden impuls potrafi zmienić życie.
Ja jestem ogromną fanką powieści Doroty Milli, a tę serię darzę wyjątkowym sentymentem. Czytałam ją w pierwszym wydaniu i nie odmówiłam sobie przyjemności odświeżenia historii w nowej szacie graficznej. A skoro takie jest moje podejście do tej książki, to łatwo można się domyśleć, że bardzo polecam "To jedno zdjęcie " jak i poprzednie tytuły z tej serii.

Eni charakteryzuje się nieprzeciętną urodą i od dawna marzyła o karierze modelki. Pochodząca z niewielkiego Dźwirzyna zawsze miała na celu ucieczkę do wielkiego świata. Dzięki uporowi jej się udało, a po Warszawie postawiła na Londyn. To odrobinę szalona dziewczyna o bardzo bogatej wyobraźni. Ma jasny cel, jakim jest podbicie światowych wybiegów i nie ma zamiaru układać sobie życia prywatnego. W ramach odstresowania lubi się zabawić i choć życia nie traktuje zbyt poważnie to swoją pracę owszem. Ale czy nie nazbyt wiele chce poświęcić dla spełnienia marzeń?

Tom pochodzi z Polski, jednak po latach spędzonych za granicą niewiele go łączy z ojczyzną. Z zawodu jest obrońcą i jest naprawdę świetny w tym, co robi, a dodatkowo nie stawia tylko na szybkie wzbogacenie się. Ma dobre serce i nikomu nie odmówi pomocy. Jeśli chodzi jednak o charakter, to stanowi całkowite przeciwieństwo Eni, bowiem jest wyważony, konkretny i nawet sposób wysławiania się pokazuje, że jest niezwykle poważnym człowiekiem. To woda gasząca ogień nowo przybyłej do Londynu dziewczyny. Ale może gdzieś w środku kryją się też jakieś iskry?

„To jedno zdjęcie” to kolejna urzekająca opowieść Pani Doroty. Jak zawsze zachwyca swoim researchem, tym razem, starając się przybliżyć czytelnikowi niełatwy świat modelingu. Ale to nie wszystko! Dzięki niej mamy też okazję przechadzać się po urokliwych ulicach Londynu i poznawać to niezwykłe miasto wraz z bohaterami. Nie brakuje postaci z poprzednich tomów serii „Marzenia do spełnienia”, natomiast nie trzeba być zaznajomionym z ich treścią, by cieszyć się lekturą tej części. Znajdziemy tu świetne zestawienie głównych bohaterów na zasadzie przeciwieństw, które choć na powierzchni dość mocno się ze sobą ścierają to przy głębszym poznaniu doskonale się uzupełniają – poprzez wyciąganie drugiej strony ze strefy komfortu, ale też wspieranie w działaniach, w których przydatne są inne cechy charakteru. Ta pozycja to także ciekawe tematy dotyczące życia na emigracji, pogoni za marzeniami, relacji rodzinnych, zagrożeń wynikających z nadmiernych aspiracji i prób udowodnienia innym, że się mylili. Lecz to również znakomicie ukazana siła kobiecej przyjaźni, która bywa nieoceniona – zwłaszcza w trudnych momentach. I oczywiście miłość! Ona też jest- silna, przekorna, nieplanowana, a jednak pełna wsparcia, zaskoczeń i prawdziwa. Uwielbiam styl Autorki, i to kolejna książka, która mnie nie zawiodła, a Wam ją gorąco polecam!

Piękna opowieść o uczuciu, które tli się niczym drobna iskra i tylko czeka, by wybuchnąć z całym miłosnym żarem

Eugenia jest kobietą krowa wie czego chce i nie boi się iść w tym kierunku. Dlatego z odwagą wyrusza do Londynu gdzie dostaje pracę i ma nadzieję zostać top model, dostając się na sam szczyt świata mody. Czy jej się to uda?

Na pewno nie jest to łatwa droga. Droga do celu często jest wyboista, a także pełna poświęceń i kompromisów. Eugenia nie jest łatwo, dumą często nie pozwala jej się na to zgodzić.

Rzucona w wir wydarzeń poznaje mężczyznę zupełnie innego od niej. Jego świat to prawo i porządek, podczas gdy Tom jest spokojny, ona jest szalona, niczym nieokiełznany żywioł. Czy takie dwa przeciwieństwa mogą się dogadać?

Razem odkrywają sekrety Londynu jak i swoje własne, coraz głębiej wchodząc w tą relacje. Dokąd ich to zaprowadzi?
Piękna, życiowa historia pełna marzeń, nadziei i uczuć.

Na pewno nie jest to łatwa droga....

Przyjaźń to cenny dar i warto o nią dbać. Ale przyjaciel to nie tylko ktoś, kto jest z Tobą gdy jest dobrze, ale przede wszystkim to ktoś, kto pomaga w trudnych chwilach.
I takie właśnie były przyjaciółki Eni, bohaterki książki "To jedno zdjęcie". Jest to trzeci tom serii i polecam zacząć od pierwszego tomu.
Eni Red czyli, Eugenia Lipiec, to barwny ptak, który poszybował do Londynu, by tam rozwinąć skrzydła.
Czy to jej się udało? Czego tak naprawdę chciała od życia? I jak ten londyński pobyt zmienił jej życie? To już sami przeczytajcie.
Warto walczyć o siebie i swoje marzenia, ale należy to robić z głową i rozsądkiem. Kiedy rzucamy się niczym w morze, w nasz cudowny, wymarzony świat, warto byłoby mieć ze sobą koło ratunkowe. Czy Eni takie miała? Kto okazał się jej liną asekuracyjną? Odpowiedzi tkwią pomiędzy stronami.
To historia przede wszystkim o przyjaźni, o spełnianiu marzeń, oczekiwaniach, miłości, oraz o tym, jak czasem nasze spojrzenie na dzieciństwo i rodzinę inne jest od rzeczywistości.
Polubiłam Eni, choć momentami miałam ochotę nią potrząsnąć, bo normalnie zachowywała się tak, jakby miała klapki na oczach.
Z przyjemnością czytałam o pokazach mody i sesjach zdjęciowych, choć autorka, oprócz blasków, ukazała nam też cienie tej profesji.
No i ta podróż po Londynie, spacer jego ulicami, klimat...to była piękna podróż.
I Was też do niej zachęcam.

Eni Red czyli, Eugenia Lipiec, to barwny ptak, który poszybował do...

Uwielbiam bohaterki tej serii. Czuję maleńki niedosyt, dlatego sięgnę po kolejną część.

Historia Eni pokazuje, że można żyć realizując swoje marzenia, ale zawsze trzeba ponosić konsekwencje swoich decyzji. Pokazanie świata modelingu to dla mnie nowa przygoda. Polecam

Dorota Milli To jedno zdjęcie Zobacz więcej