Kobieta w słońcu

Okładka książki Kobieta w słońcu Dorota Milli
Okładka książki Kobieta w słońcu
Dorota Milli Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna Cykl: Saga nadmorska [Dorota Milli] (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Saga nadmorska [Dorota Milli] (tom 3)
Wydawnictwo Luna
2024-01-17
2024-01-17
literatura polska

Już na starcie polecam Wam tę serię 👌 Nadmorski klimat to to co mnie w niej zauroczyło najbardziej. Do tego bohaterki, którymi mogłybyśmy być my same. Ta książka jest tak realna i pewnie też dlatego tak ją polubiłam. Moim nr 1 wśród glownych bohaterek jest oczywiście przebojowa Eryka, ale Julia i Aletta też mają coś w sobie.
W tej (ostatniej) trzeciej części główny prym wiedzie Aletta i tajemnica mentora. Czy kobiecie uda się dojść do prawdy?
Jak sekrety z przeszłości będą miały wpływ na jej teraźniejszość?
Koniecznie sami się o tym przekonajcie.

Książkę przeczytałam bardzo szybko. Chociaż zakończenie udało mi się przewidzieć to nie zepsuło mi to czerpania przyjemności z jej chłonięcia 😊
Bo przecież po każdym deszczu i burzy wychodzi słońce! No i każdy z nas ma sekrety, których wolimy nie pokazywać na zewnątrz. Pamiętajcie o tym.

Współpraca reklamowa: @wydawnictwoluna

W tej (ostatniej) trzeciej części główny prym...

Mam tutaj fanów dobrej literatury obyczajowej?

Lubię czytać takie mądre i wartościowe powieści. Autorka ponownie zabiera nas w nadmorskie klimaty. Znajdziecie w niej:
●Kołobrzeg
●Miłość
●Przyjaźń
●Życiowe zmiany
●Szukanie szczęścia

Aletta postanawia poznać tajemnice swojego zmarłego mentora. Prosi o pomoc detektywa Wysockiego. Wkrótce ich relacja zmienia się w coś więcej. Co zrobi Aletta? Co odkryje?
Julia chce uwolnić się od trudnej przeszłości i wyrzucić z pamięci toksyczny związek. Czy uda się jej otworzyć na miłość?
Eryka postanawia zrobić porządki w swoim życiu. Co na to jej mąż i synowie? Czy uda się jej zjednoczyć rodzinę i znaleźć idealne rozwiązanie?

"Kobieta w słońcu" jak i cała saga nadmorska skradła moje serce. To idealna literatura dla kobiet , bo pokazuje nam, że kobiety są silne. Bohaterki pomimo upadków podnoszą się i walczą o swoje własne szczęście. Mamy tutaj trzy kobiety i ich różne historie. Zaprzyjaźniają się i zaczynają wszystko od nowa. To historia, która pokazuje nam, że po każdej burzy wychodzi słońce i nigdy nie jest za późno, byśmy byli szczęśliwi.

Jeśli lubicie czytać historie z życia wzięte, gdzie bohaterki przechodzą przemiany w życiu i walczą o lepsze życie to koniecznie przeczytajcie tę sagę. To książki, które dają nam nadzieję na lepsze jutro i nastrają pozytywnie.
Książki autorki można czytać na okrągło cały rok, a ja każdą nową biorę w ciemno.

Zdecydowanie polecam!

BRUNETTE BOOKS

Mam tutaj fanów dobrej literatury obyczajowej?

●Kołobrzeg
●Miłość
●Przyjaźń
●Życiowe zmiany
●Szukanie szczęścia

Zakończenie cyklu, zdecydowanie w słońcu. Wszystkie części przeczytałam z przyjemnością . Takie rozwiązanie wszystkich problemów bardzo lubię, jak dla mnie Ok. Polecam

Podobnie jak w poprzednim tekście dziś również opowiem Wam o zamknięciu pewnego cyklu, a jest nim Saga nadmorska napisana przez Dorotę Milli.

„Kobieta w słońcu” to trzeci tom niesamowicie mądrej, emocjonalnej i ciepłej trylogii o perypetiach trzech kobiet. Początkowo są one sobie całkowicie obce, a w toku lektury, na przestrzeni kolejnych tomów stają się najlepszymi przyjaciółkami, mimo iż różnią się od siebie właściwie wszystkim.

Tym razem pierwsze skrzypce otrzymuje Aletta, natomiast Eryka i Julia wciąż obecne w opowieści znajdują się nieco na drugim planie. Aletta z racji swojego zawodu i według mnie także określonych cech osobowości oraz charakteru zawsze skupiała się bardziej na innych niż na sobie… Taki stan rzeczy zaowocował zupełnym brakiem życia prywatnego kobiety.

Nasza psychoterapeutka powoli otrząsa się po śmierci mentora Bo i staje na własnych nogach. Coraz bardziej intryguje ją jednak ukryta w cieniach przeszłości Aniela, jak wszystko na to wskazuje, niespełniona miłość mentora.

Gdy Aletta coraz głębiej szpera w odległej przeszłości, w czym niestrudzenie pomaga jej znany z poprzednich tomów detektyw Wysocki, okazuje się, że historia Anieli jest bardzo mocno związana z przeszłością samej Aletty… Na jaw wychodzą wieloletnie przemilczenia matki kobiety, która chcąc chronić córkę przed trudną prawdą zataiła przed nią wiele spraw.

Podporą dla zagubionej pośród kolejnych odkrywanych faktów kobiety są jej niezawodne przyjaciółki. Wspierają one Alettę dobrym słowem oraz nienachalną, aczkolwiek odczuwalną obecnością.

Oczywiście losy Eryki i Julii także się w tym tomie domykają, a w ich codzienność na dobre wkraczają stabilizacja, spokój i „słoneczna aura”.

Dorota Milli na kanwie sytuacji życiowej, w jakiej osadziła Alettę pokazuje, jak poznanie prawdy o swoich korzeniach może wywrócić do góry nogami oparty na zdawałoby się solidnych fundamentach świat. Niemniej jednak drugą perspektywą tej sytuacji jest ocena postępowania matki – czy aby na pewno można jej dokonać jednoznacznie? Przeczytajcie i sami zobaczcie.

Jest to opowieść o przyjaźni, mierzeniu się z życiem, wychodzeniu na prostą, odnajdywaniu siebie i otwieraniu się na miłość.

Cała ta seria urzekła mnie swoim przekazem i w gruncie rzeczy pozytywnym przesłaniem. W związku z powyższym polecam Wam jej lekturę.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta*

Wzruszająca, piękna, pełna emocji powieść o miłości, przyjaźni i potrzebie bliskości drugiego człowieka, oraz o sile kobiet, które wspólnie się wspierają i walczą o swoje szczęście.
Bardzo gorąco polecam :)

Bardzo gorąco polecam :)

„na przeszłość nie mamy wpływu
i zostaje nam tylko ją zaakceptować”

Wiadomym jest, że we wszystkim najlepiej jest zachować równowagę. Nie można tylko dawać tylko lub tylko brać, bo wówczas tracimy kontrolę nad życiem, a niejednokrotnie tak dzieje się u osób pełnych empatii, poświęcających swój czas i swoją uwagę innym. Robią wiele dobrego, gotowi są na działanie na rzecz potrzebujących w każdym momencie, ale często zapominają o sobie. Powiedzenie, że „szewc bez butów chodzi” doskonale pasuje do jednej z bohaterek książki „Kobieta w słońcu”.

Aletta Różańska prowadzi gabinet terapeutyczny wysłuchując kolejnych dramatycznych opowieści swoich pacjentów, udziela się dodatkowo w szpitalu na oddziale psychiatrycznym i ma niewiele czasu dla siebie. Jej dzień jest wypełniony działaniem, ale też odkrywaniem prawdy o swoim mentorze, po którym odziedziczyła nie tylko gabinet, ale też mieszkanie oraz zegarek na łańcuszku, z którym się nie rozstaje nosząc go na szyi. Na tylnej ściance tego pięknego i wyjątkowego wisiorka odkryła dedykację z podpisem, że jest ona od Anieli. Niestety, nikt nie wie, kim ona była i nikt nie chce o tym rozmawiać, szczególnie mama Aletty, która przyjaźniła się z mentorem Bo, jak nazywany jest zmarły doktor Bogusz Zakrzewski. W rozwikłaniu tej rodzinnej tajemnicy pomaga terapeutce detektyw Sebastian Wysocki, który wykazuje zainteresowanie nie tylko sprawą, ale też swoją klientką. Ona jednak wydaje się tego nie dostrzegać i wciąż unika bliższych z nim kontaktów, poza służbowymi. Jednak świecące coraz częściej letnie słońce ogrzewa aurę coraz bardziej i wnika też w serca bohaterów.

Aletta ma dwie oddane przyjaciółki, Julię i Erykę, które pojawiły się w jej życiu w pierwszym tomie „Kobieta w deszczu” jako klientki, a w efekcie stały się sobie bliższe niż mogły przypuszczać. Ich znajomość rozwinęła się jeszcze bardziej w drugim tomie pt. „Kobieta w burzy”, gdy podejmowane przez nie decyzje wywołały u nich rewolucję w życiu. Teraz muszą na nowo wszystko uporządkować, ale też przekonać Alettę, że w życiu nie liczy się tylko praca, a pewien przystojny detektyw interesuje się nią nie tylko zawodowo.

Nie będę tutaj opowiadać o każdej z nich, bo byłoby tego zbyt dużo. Wspomnę tylko, że Eryka z powodzeniem prowadzi swoją nadmorską kawiarenkę na deptaku, którą nazwała „Ptaszyna”, gdyż pod swoje skrzydła przyjęła pracowników, którzy dzięki pracy u niej znowu mogą latać niesione nurtem życia. Jednak nie do końca Eryka może cieszyć się szczęściem, bo jej mąż Adam nagle uświadomił sobie, że jednak zawalczy o ich związek, ale robi to w sposób niezbyt uczciwy.

Julia pracuje u Eryki i powoli odzyskuje pewność siebie u boku wspaniałego mężczyzny, jakim jest Wojtek, współpracownik detektywa Wysockiego. Wydaje się, że wyzwoliła się już z toksycznych macek poprzedniego związku, ale wkrótce czeka ją życiowa próba, gdyż pewnego dnia Damian ponownie zaznacza swoją obecność.

„Kobieta w słońcu” stanowi wspaniałe zwieńczenie całej trylogii, w której pobrzmiewa pozytywne i motywujące przesłanie. Słowa, jakie bohaterki kierują do siebie nawzajem, ale też analizując swoją sytuację, mają charakter dopingujący każdego czytającego, by zawsze pamiętali o sobie. Pani Dorota Lilli podkreśla, żeby nigdy nie rezygnować z marzeń, być sobą, czerpać z życia pełnymi garściami, ale przede wszystkim dostrzegać szansę, jakie ono niesie. W życiu trzeba być w pewnym sensie egoistycznym i stawiać granice, które nie pozwolą manipulować nami, umniejszać naszą wartość i podcinać skrzydła. Każdy z nas jest wyjątkowy i zawsze powinniśmy pamiętać o tym, co jest dla nas najlepsze, co daje nam szczęście i nie poddawać się trudnościom. A w tle – piękny Kołobrzeg, morska bryza, szum fal i letni, cudowny czas…

Autorka świetnie sobie wszystko przemyślała układając kolejność tomów w trylogii sagi nadmorskiej, gdyż doskonale dopasowała to, co dzieje się na jej kartach do panującej pogody. Początki historii bohaterek miały miejsce w deszczu, gdy razem z nimi płakało niebo. Potem rozpętała się burza zmiatająca wszystko to, co przeszkadzało im w ich drodze do szczęścia, a teraz nastąpił czas, gdy zza chmur coraz częściej wyłania się słońce. Jeszcze czasami gdzieś tam zagrzmi, popada letni deszczyk, zawieje wiatr od morza, ale one już doskonale wiedzą, że taka aura za chwilę przeminie i znowu będą mogły cieszyć się ciepłymi promieniami ogrzewającymi nie tylko ciało, ale też ludzkie serca. Zarówno one, jak i inne osoby, które pojawiają się w tej powieści pokonały długą drogę, by zrozumieć, co jest dla nich najważniejsze.

Książkę przeczytałam w ramach współpracy z wydawnictwem Luna

„na przeszłość nie mamy wpływu
i zostaje nam tylko ją zaakceptować”

" W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu."

Takim pięknym cytatem Vivian Green kończy się ta piękna trylogia i choć traktuje o bardzo poważnych sprawach, życiowych przeciwnościach, rodzinnych tajemnicach z przeszłości, to czytało się ją z wielką przyjemnością.
Aletta Różańska, którą poznałam w pierwszej części "Sagi Nadmorskiej", przybita po wielkiej stracie swojego mentora i przewodnika życiowego, wycofana i żyjąca w zasadzie jedynie pracą zawodową, przeszła długą drogę, by zrozumieć, co liczy się w życiu najbardziej. Nawet psychoterapeutka z ogromną wiedzą też jest człowiekiem i choć pomogła bardzo wielu ludziom odbudować coś w swoim życiu, nie do końca zdawała sobie sprawę, że musi też myśleć sama o sobie...
Czytając tą książkę poczujecie się pewnie trochę, jak na kozetce u psychoterapeuty, ale uważam, że warto.

Aletta Różańska, którą poznałam w pierwszej części "Sagi...

Już po raz trzeci, dzięki Dorotce Milli, przywitałam Kołobrzeg 🥰 I spędziłam cudowne chwile w towarzystwie Aletty, Eryki i Julii.
Kolejna część Sagi Nadmorskiej porwała mnie tak samo mocno jak dwie poprzednie.
Trzy przyjaciółki. Trzy totalnie inne osoby. Ogromna więź, szacunek i zaufanie.

Cieszę się, że " Kobieta w Słońcu " kończy wszystkie trzy historie happy endem. Widać miłość ma wielki wpływ na każdego i dopadnie nas - czy tego chcemy, czy nie 🙈 Ta część zaskakuje. Pojawia się mnóstwo znaków zapytania, mnóstwo zagadek z przeszłości.
Kim naprawdę był Mentor Bo? Kim dla niego była tajemnicza Aniela?
Czy Aletta otworzy się przed detektywem Wysockim? Czy Julia zdecyduje się na kolejny krok w relacji z Wojtkiem? Czy Eryka i Jerzy zaznają szczęścia? Czy Jerzy utemperuje narowisty charakter partnerki?
Gwarantuje, że w ostatniej już części, znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania.

Trochę smutno, że to już koniec 🫤
Mimo to cieszę się, że był to TAKI koniec.
Koniec pełen wzruszeń, emocji. Nawet nerwów.

Wierzę, że autorka nie każe nam długo czekać i już pisze nową, fascynującą Sage z Kołobrzegiem w tle 🥰

Kolejna część Sagi Nadmorskiej porwała mnie tak samo mocno jak dwie poprzednie.
Trzy przyjaciółki. Trzy totalnie inne osoby. Ogromna więź, szacunek i zaufanie.

Trzecia część sagi nadmorskiej zabiera nas ponownie do Kołobrzegu. Aletta, Eryka i Julia to przyjaciółki, których przyjaźń rozkwitła w najtrudniejszych momentach ich życia. Poznały się w gabinecie psychoterapeutki Aletty, która pomagała im przepracować problemy.
Eryka, mimo udanego związku z Jerzym po raz kolejny musi stawić czoła Adamowi, który postanowił stanąć na rzęsach i ją odzyskać, uciekając się przy tym do mało szlachetnych posunięć.
Julia, choć szczęśliwa w związku z Wojtkiem, pragnie jeszcze pomóc swojej ukochanej matce tkwiącej u boku narcystycznego męża.
W tej części także w końcu odkrywamy sekrety mentora Aletty, Bogusza oraz tajemniczej Anieli. Odkryta prawda zafunduje także i jej rollercoaster emocji, z którymi będzie musiała sobie poradzić.

Ta książka to swego rodzaju terapia. Porusza wiele istotnych problemów i zaburzeń, z którymi Aletta pomaga uporać się swoim klientom. Dodatkowo ma niesamowicie optymistyczny wydźwięk, ciepło się robi na sercu podczas czytania. Bardzo łatwo jest się utożsamić z wykreowanymi postaciami, gdyż nie są w żaden sposób przerysowane czy wyidealizowane (no może Julia trochę 😉). Lekka narracja sprawia, że przez tę książkę się płynie z ochotą i zaciekawieniem. Wątek tajemnicy przeszłości Aletty i intryga z nią związana przykuje nas do tej książki, do momentu poznania prawdy. A postać Eryki i jej perypetie na pewno wywołają uśmiech na Waszej twarzy.

Bardzo dobrze się bawiłam czytając całą serię i serdecznie Wam ją polecam.

Co to była za saga, czytało się fajnie i bardzo miło spędziłam czas, była to fajna przygoda w Kołobrzegu przedewszystkim taka życiowa, poznałam trzy kobiety w różnym wieku i z różnymi charakterami 😁. Przetrwałam z dziewczynami, deszcz i burze ale jak to mówią zawsze na końcu wychodzi słońce i tak było w tej powieści po ciężkich przeżyciach wszystko wskakuje na dobre tory. Życie dziewczyn zmieniło się na same plusy, ale zanim dotrwały do tego miejsca, to musiały wiele przejść... Czy było łatwo? W tej części Arletta postanowiła odkryć kim była Aniela dla mentora Bo, tego co znalazła na jej temat i jak potoczyły się losy nieznajomej kobiety były wielkim szokiem dla Aletty i musiała poznać cała prawdę, również na swój temat co nie było łatwe bo jej matka Wiktoria nie chciała w ogóle na ten temat rozmawiać, ale tu z pomocą przychodzi detektyw Sebastian i pomaga jej odkryć całą prawdę... u Eryki słońce po woli coraz bardziej wychodzi za chmur, życie zaczyna jej się układać, ale za łatwo też nie może być i jej (jeszcze) mąż nie może pogodzić się z decyzjami Eryki i próbuje nieźle namieszać w jej relacji z synami... No i jeszcze Julia u niej to dopiero nastąpiły zmiany i do tego nauczyła się jak nie dać więcej sobą manipulować... Dziewczyną kibicowałam za każdym razem, i ich historia pochłonęła mnie w całości, autorka tak realistycznie przedstawiła nam tą sagę, że ciężko było odłożyć książkę choć na chwilę i zakończenie całej serii było naprawdę świetne. Ta cała historia pokazuje, że wszystkie sytuacje, nawet te które wydają się beznadziejne, mają zawsze drugie dno i nigdy nie warto się poddawać. Warto sięgnąć po poprzednie tomy aby zrozumieć w zupełności tą sagę. Autorka ma naprawdę lekkie pióro i polecam jej książki z całego serducha ❤️.

• Przeczytane 2024
  • Egzemplarz recenzencki