Obca w świecie singli

Okładka książki Obca w świecie singli Krystyna Mirek
Okładka książki Obca w świecie singli
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Lekkie
2023-07-26
2018-05-23
literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje damsko-męskie relacje rodzinne spotkanie uczucie współczesna kobieta

Co jest w życiu najważniejsze? Czy zawsze dokonujemy dobrych wyborów?

Co jest w życiu najważniejsze? Czy zawsze dokonujemy dobrych wyborów?

Książka „Obca w świecie singli” zwraca uwagę na to, co jest w życiu ważniejsze. Czy niekończąca się pogoń za sukcesem i pieniądzem ma sens?
Dwa związki rozpadają się w tym samych czasie. Karolina i Jakub próbują się odnaleźć w nowej rzeczywistości, na nowo poukładać życie prywatne i zawodowe. Przypadkowo los łączy ich drogi. Przyjaźń, wzajemna pomoc, szansa na drugą miłość?
To bardzo przyjemna lektura, która daje do myślenia i niesie nadzieję.

"Obca w świecie singli" to pierwsza książka Krystyny Mirek po jaką sięgnęłam. Było to już jakiś czas temu i zupełnym przypadkiem, bo był to u mnie czas, gdy sięgałam wyłącznie po thrillery i książki z wątkiem kryminalnym - nawet nie myślałam wtedy o romansach czy literaturze obyczajowej. Jednak coś mnie tknęło, skusiłam się i do dnia dzisiejszego pamiętam historię w niej opisaną oraz emocje jakie mi towarzyszyły podczas czytania.
Podobno przypadki nie istnieją. Całkowicie się z tym zgadzam.

Historia z pozoru niewyróżniająca się od innych.
Czy jednak na pewno?
Autorka porusza ważne tematy, które w dzisiejszym świecie są normą:
pracoholizm, zdrada, samotność, strata i walka o odzyskanie.
Lektura lekka i przyjemna - doskonała na jedno posiedzenie - oraz co ważne - bardzo wartościowa.

Za co lubię książki Krystyny Mirek?
Każda (przynajmniej z tych co przeczytałam) napisana przez nią pozycja zawiera w sobie morał.

Czy można dostać drugą szansę na miłość?

Karolina i Jakub. Każde z nich w szczęśliwym związku ale czy na pewno? Jak grom z jasnego nieba spada na nich wieść o odejściu drugiej połówki. Karolina doświadcza zdrady, zostaje sama z córką i upadającą restauracją. Jakuba zostawia wieloletnia partnerka i zabiera córkę, na dodatek traci posadę szefa kuchni u niedoszłego teścia. Przypadek chce, że mężczyzna trafia do restauracji Karoliny, która nie ma koncepcji co zrobić aby stanąć na nogi. Jakub wpada na pewien pomysł, który ma rację bytu. Ona ma lokal, on fach w ręku. Co z tego wyniknie?

Ależ mi się czytało tę książkę! To lektura na jeden wieczór. Wciągnęła mnie ta historia i nie mogłam się oderwać a lekkie pióro autorki spowodowało, że czytanie było czystą przyjemnością. Pomimo z pozoru banalnej fabuły i tytułu, porusza ważne tematy. Zdrada w związku, pracoholizm, dwa oblicza ojcostwa czy odpowiedzialność za swoje postępowanie. Problemy codziennej prozy życia, z którymi każdy z nas kiedyś się spotkał. Los doświadcza ale los również daje i czasem można przegapić swoją szansę a każda decyzja na swoje konsekwencje.

Uprzedzam lojalnie, że w książce aż roi się od smakowitych kąsków a niebiańskie firmowe eklery rozwaliły wirtualnie moje kubki smakowe powodując ślinotok.

Czy można dostać drugą szansę na miłość?

Przy drugim podejściu do autorki, spodziewałam się jednak czegoś więcej. A tymczasem dostałam po prostu przeciętną książeczkę dla zabicia czasu, o której zapewne szybko zapomnę. Jedyny plus jest taki, ze czytelnik nie męczy się zbytnio przy czytaniu, ponieważ czyta się ją dość szybko.

Temat książki również nie zaskakuje - rozpad związku, zdrada, pracoholizm i niespodziewana miłość, którą żaden z bohaterów nie szukał. Historia dość przeciętna, pokazująca, że w życiu człowiek niejednokrotnie staje przed trudnymi wyborami, których konsekwencji nie da się czasami do końca przewidzieć.

Lektura raczej dla zabicia czasu z braku innych pozycji do czytania. Nie ma w niej płomiennych uczuć, emocji czy nawet odrobiny romantyzmu. Dla mnie nic specjalnego.

Temat książki również nie zaskakuje - rozpad związku, zdrada, pracoholizm i...

Od razu dodam mam inną okładkę. Takie książki rzadko czytam, ale ponieważ chciałam coś lekkiego to przyszedł czas w końcu na tą. Mam nadzieję, że jest to jednotomówka. Przeczytana w jeden dzień. Bardzo wciągnęła mnie historia dwóch głównych bohaterów poturbowanych przez los. Mamy tutaj Kraków, pewnego Pana, który za nic ma ludzi. Ojca, który kocha córkę i w odwrotną stronę matkę, która kocha córkę czego nie można powiedzieć o ojcu. Dwie restauracje i wszystkie komplikacje z ich prowadzeniem. Polecam !

Książkę przeczytałam z przyjemnością, choć patrząc na okładkę spodziewałam się typowego romansidła. Jednak jest to piękna opowieść o samotności, trudach życia, zdradzie i wierze, że los się może odwrócić. Dwa związki, które się rozpadły. Kasia została porzucona przez partnera, została sama z córeczką i zadłużoną restauracją. Jakuba opuściła partnerka, wyjeżdżając i zabierając ze sobą córkę, ponieważ pracując jako kucharz nie miał czasu dla rodziny, był wiecznie zapracowany. Losy głównych bohaterów, jak można się spodziewać, splatają się ze sobą. Próbują ułożyć sobie życie na nowo i stanąć na nogi.
Historia ładnie opisana, takie sytuacje toczą się wokół nas i pokazują, że warto o siebie zawalczyć i odbić się od dna.
Książkę czyta się szybko, przyjemnie i ani razu nie czułam się znudzona. Bardzo polecam.

Mam dla Was idealną propozycję książki, która daje nadzieję na lepsze jutro i pozwala uwierzyć w drugą szansę na miłość. Los jest nieprzewidywalny więc nigdy nie wiemy, co nas spotka. Autorka pokazuje nam, że zawsze warto zawalczyć o siebie i pomimo kłód rzucanych pod nogi trzeba spróbować jeszcze raz. Uwielbiam pióro autorki i takie życiowe historie. Gwarantuję Wam emocje i wzruszenia.

Bohaterką powieści jest Karolina Mazur, mama 5-letniej Lenki, która jest zafascynowana swoim partnerem Patrykiem.
Patryk prowadzi restaurację, którą Karolina dostała w spadku. Nigdy nie ma go w domu. Karolina miała nadzieję, że Patryk w końcu jej oświadczy się. Wszystko zmienia się, gdy widzi swojego partnera całującego się z inną. Jej świat wywrócił się do góry nogami.
Na jej drodze pojawił się Jakub Radecki, który w krótkim czasie stracił wiele i zawiódł się na najbliższych.
Jakub zatracony w wirze pracy nie zauważa powoli rozpadającego się związku.
Oboje stracili kogoś najbliższego i coś najcenniejszego.
Teraz próbują podnieść się z życiowej porażki.
Zaczytałam się w tej powieści .
Niesamowicie wciąga mimo tego, że jest o samotności, zdradzie i stracie najbliższych. Powieść daje nadzieję na lepsze jutro. Mimo przeciwności losu nie wolno poddawać się.
Powieść pokazuje miłość matki do córki. Karolina jak może tak chroni swoją córkę. Szczególnie przed obojętnością ojca do córki.
Natomiast Jakub to świetny ojciec, który chciałby uczestniczyć w życiu swojego dziecka, ale jego partnerka postanawia go ukarać i skutecznie mu to uniemożliwia.
Co z tego wyniknie?

Przeczytajcie, zdecydowanie polecam!

Ebook :) Wciąga Czasem tak trudno zdecydować się na zmiany. Przestać dawać sobą manipulować, wykorzystywać na max Dać sobie szanse na coś nowego na zmianę na Miłość :) Polecam

Przy okazji recenzji powieści „Kolor róż” autorstwa Krystyna Mirek – strona autorska (recenzja na klik) napisałam, że „Dorobek pisarski Krystyny Mirek jest imponujący, składa się na niego już kilkadziesiąt książek. Ja sama przeczytałam ich już co najmniej kilkanaście.” Z nostalgią przyjęłam więc propozycję przeczytania po raz drugi nowe wydanie książki z 2018 pt. „Obca w świecie singli od Lekkie Wydawnictwo. Przy okazji odświeżenia szaty graficznej publikacji postanowiłam szczerze przypomnieć sobie tą historię.

Losy Karoliny i Jakuba są bardzo podobne. Karolina Mazur po rozstaniu z ojcem swej córki – Patrykiem, który „(…) był fascy­nu­ją­cym męż­czy­zną. Wiele kobiet tra­ciło dla niego głowę i nie działo się to bez powodu. Naprawdę umiał dać swo­jej dziew­czy­nie szczę­ście”, stara się skupić tylko na wychowaniu swej córki, Lenki i ratowaniu własnej restauracji. Jakub Radecki chciałby aktywnie uczestniczyć w wychowaniu własnego dziecka – Martynki, na co nie pozwala mu była partnerka – Agnieszka Michalska, stosując karę współrodzica za rozstanie.

Powieść o dwójce nagłych singli pisana jest z perspektywy dwóch par, całkowicie różnych. Obu jednak się nie udało. Obie się jednak rozstały. Zarówno Karolinę, jak i Kubę spotykają przykre chwile, z którymi muszą sobie poradzić. Walka o dzieci, trudne rozstania, zmiana pracy to temat przewodni tej obyczajowej książki. Lekki i przyjemny język pozwala traktować pozycję jako miłe urozmaicenie codzienności, jako odskocznię od otaczających nas problemów. I tak… potwierdzam. Nie ma w tytule „Obca w świecie singli” zagmatwanych zagadek, galopującej akcji, ciekawostek i głębokich rysów psychologicznych bohaterów. Jest tylko opowieść o parze z dość przewidywalnym zakończeniem i trochę przypuszczalnym rozwinięciem fabuły. W dobrych książkach obyczajowych chodzi o inteligentnie, interesująco opowiedzianą historię. Nawet jeśli hipotetycznie może ona okazać się banalna. Dla mnie „Obca w świecie singli” Krystyny Mirek jest właśnie taka. Umiejętną opowieścią o życiu z perspektywy Kuby i Karoliny.

• Krystyna Mirek

Krystyna Mirek Obca w świecie singli Zobacz więcej