Ta jedna miłość

Okładka książki Ta jedna miłość Dorota Milli
Okładka książki Ta jedna miłość
Dorota Milli Wydawnictwo: Filia Cykl: Marzenia do spełnienia (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Marzenia do spełnienia (tom 4)
Filia

To jedno lato - tom 1
To jedno spojrzenie - tom 2
To jedno zdjęcie - tom 3
Ta jedna miłość - tom 4
Tym razem autorka porywa nas w opowieść o Florce. Florentyna Mazurek narzeka, że ona jedna nie spotkała swojej połówki patrząc na swoje przyjaciółki. DO tego nie umie na siebie patrzeć, po prostu nie lubi siebie, kocha za to wszystko co jest czekoladowe, w czekoladzie lub ma czekoladę. Czekolada, batoniki, ptasie mleczko, czekolada na gorąco, za takie i podobne słodycze Florka jest w stanie zrobić niemal wszystko, a jej brak powoduje u niej frustracje, ale nie tylko, bo także ta sama czekolada, którą tak kocha przysparza jej kłopotów i zbędnych kilogramów.
Dzięki temu, że ta część zaczyna niemal w tym samym momencie, w którym kończy się poprzednia, spotykamy tutaj wszystkie cztery dziewczyny, ale prym wiedzie Eni, która postanowiła pomóc Florce pozbyć się kłopotów.
I tak razem z Rozalią i Luką, wplątują Florkę w swój misternie skonstruowany plan, i oplatają nim przyjaciółkę. Florka niczego nie świadoma, wierząc, że przyjaciółki chcą jej dobra, podpisuje niczego nie świadoma umowę do Sanatorium Piękności, trwające przez miesiąc i zaczynające się w lutym czyli w największej zimie.
Florka nie tylko nic nie podejrzewa, ale i zapewniona jaka wspaniała przygoda ją czeka, jedzie do Mrzeżyna i już niemal od wejścia zostaje zaskoczona...
Jak skończy się przygoda na wczasach piękności Florki, czy porzuci swoją jedyną miłość jaka jest do czekolady i w zamian spotka ją inna, ta prawdziwa, która też dostarcza endorfin, musicie sami przeczytać.
Szczerze powiedziawszy, to ta opowieść, wraz z przygodami, zmaganiem się ze słabościami, niskim poczuciem własnej wartości i wieloma jeszcze innymi pokazanymi slabościami, zaletami i patrzeniem na siebie przez pryzmat innych, porwała mnie najbardziej.
Autorka w tej ostatniej część serii, poruszyła tak powszechny temat jakim jest patrzenie na ludzi przez pryzmat figury, poruszania się i opakowania zewnętrznego, a nie cech osoby: przez ich dobre serce, wielkoduszność i inne zalety. Słuchałam jednym tchem, nie odrywając się, na przemian czytając by wykorzystać maksimum czas na książkę i w końcu dowiedzieć się co stało się z Florką.
Florka na wczasach wpada w wir treningów, wysiłku, ważenia, mierzenia i pod skrzydła przystojnego i wysportowanego trenera. Trener jest wymagający, tylko i wyłącznie dla jej dobra, ale można go momentami nie lubić, jak wyżywa się na biednej Florce. Florka jest jedyna na tym turnusie tak znacząca okrągła, i dlatego padają pod jej adresem złośliwości, szczególnie od współlokatorki Renaty, za to Oliwia jest serdeczną koleżanką i bardzo ciepłą w stosunku do naszej bohaterki. Czytajcie, opowieść dla mnie zasługuje na więcej niż 10 pkt. Ciekawa jestem innych jeszcze książek i serii od autorki, bo na razie przeczytałam trzecią serię i każda w innym klimacie, zasługuje na powtórne czytanie lub słuchanie. Polecam .

OCENA 10/10
41/24 ( 9/03)/ OBYCZAJ 31/24
ilość stron: 528
DATA I wyd: 31.10.2018
DATA WYDANIA: 08.11.2023

czas przewidziany czytania: 8 h 48 min.
Czas słuchania: 14 h 22 min

To jedno lato - tom 1
To jedno spojrzenie - tom 2
To jedno zdjęcie - tom 3
Ta jedna miłość - tom 4

"Ta Jedyna Miłość" autorstwa Doroty Milli to poruszająca opowieść o przyjaźni, samoodkryciu i poszukiwaniu prawdziwej miłości. Główna bohaterka, Florka, zakochana w czekoladzie, podąża ścieżką zmiany życia, wspierana przez oddane przyjaciółki.

Milli doskonale ukazuje, jak miłość może transformować ludzi, nadając życiu nowy sens i intensywność. Florka, mimo swoich kompleksów, wyrusza na zimowe wczasy do Mrzeżyna, gotowa otworzyć nowy rozdział w swoim życiu. Autorka przedstawia nie tylko romantyczne aspekty miłości, ale również jej wpływ na rozwój osobisty i relacje między bohaterami.

Ciekawie skomponowane postacie i realistyczne sytuacje sprawiają, że czytelnik łatwo się utożsamia z Florką i towarzyszącymi jej przyjaciółkami. Narracja Milli jest lekka, a jednocześnie głęboko poruszająca, co sprawia, że książka z łatwością wciąga czytelnika w świat emocji i doświadczeń bohaterów.

Powieść nie tylko porusza kwestię miłości romantycznej, ale także ukazuje, jak ważna jest miłość do samego siebie. Florka, choć kochała czekoladę, zdobywa siłę, by zmierzyć się z wyzwaniami i odnaleźć równowagę w życiu.

"Ta Jedyna Miłość" to nie tylko piękna opowieść o romantycznych zawirowaniach, ale również o sile przyjaźni, akceptacji siebie i odwadze zmiany. Dorota Milli wraz z bohaterami udowadnia, że prawdziwe szczęście może być zawsze w zasięgu ręki, a ta książka z pewnością wniesie ciepło i optymizm do serc czytelników.

Piękna opowieść o przyjaźni, czekoladzie i zimowym nadmorskim Mrzeżynie

Książka już raz ukazała się w październiku 2018 roku również w wydawnictwie Filia. To jedna z grubszych powieści, bo ma przeszło pięćset stron, ale jest to spowodowane tym, że postacie dużo ze sobą rozmawiają. Wpierw wywlekają nam swoje bolączki, zwierzają się z nich bliskim im osobom, a one radzą im jak potrafią najlepiej. Tym razem do rozpoczęcia nowego etapu w życiu potrzeba niezobowiązującego wyjazdu. Ma on sprawić, że tytułowa Florka przestanie obwiniać siebie o dodatkowe kilogramy i znajdzie tą jedyną upragnioną miłość. Tylko czy to takie proste? Musicie wiedzieć, że postać Florki jest bardzo zakompleksiona. Ona wstydzi się tego jak wygląda. Przyznaje, że chciała schudnąć, ale miłość do czekolady jej wszystko uniemożliwia. No bo jak zrezygnować z czegoś, co się kocha? Miłe było to, że one nie naśmiewały się z niej, tylko zachęcały z sposób przyjemny dla Florki, by spełniła swoje marzenia. Dały jej cały ogrom nadziei i wiary w nią, że to o czym marzy jest na wyciągnięcie ręki. Kiedy w końcu zdecydowała się na wyjazd z początku widziała tylko same minusy. Nie mogła zaakceptować wczesnej godziny wstawania, wielu ćwiczeń i jedzenia, które w ogóle nie wyglądało dla niej smacznie. Najtrudniej było jej się przemóc i zapewnić siebie, że to będzie dla niej dobre. Jak to podkreślił lekarz z książki, najważniejsza jest psychika pacjenta. Jeśli pozwoli sobie na zmiany, to one w nim zajdą. Było to wyjście z jej strefy komfortu. Poznanie rzeczy, których dotąd nie znała i branie w nich udział. Bo to od pierwszego TAK się wszystko zaczyna. Jeśli zaczynamy wierzyć w siebie, w swoje możliwości, to tak naprawdę nic nie staje nam na przeszkodzie. I nikt nie powiedział, że na końcu tej drogi nie czeka na nas miłość...
Naprawdę wspaniała opowieść. Dobra dla każdego, lecz przede wszystkim dla tych, którzy nie mają pewności siebie i chcą w swoim życiu dokonać pewnych zmian, ale nie wiedzą od czego zacząć. Opowieść Florki z czasów przeszłych, gdzie nabyła tych kompleksów będzie się przewijała z czasem obecnym. Dlatego przygotujcie się na wzruszenia. Po prostu przepiękna opowieść!

Każdy z nas ma swoje uzależnienia. Dał jednych to czekolada i inne słodkości, dla innych seks, albo alkohol, ale jeśli przeczytany te książkę będziemy wiedzieć jak sobie z tym poradzić. Bardzo polecam

Kto z Was kocha czekoladę?
A wiecie że czekolada, słodycze i w ogóle cukier bardzo mocno uzależniają, że to taki legalny narkotyk?
W czekoladowym nałogu od lat tkwi Florka, sympatyczna księgowa z Londynu. Wyjechała do Wielkiej Brytanii z rodzicami, a studia w Polsce spowodowały, że zaprzyjaźniła się z Luką, zadziorną dziewczyną z nad morza.
Teraz Florka wraca do Mrzeżyna, bo przyjaciółki postanowiły zadbać o jej zdrowie i szczęście, fundując pobyt na dość restrykcyjnym obozie odchudzającym. Dziewczyna jednak żyje z przeświadczeniem, że wybiera się na luksusowe wczasy, które ją odmienią.  No cóż... rzeczywistość odrobinę ją zaskoczy, więc pojawi się pytanie- czy Florentyna Mazurek wytrzyma czekoladowy detoks i wyrwie sie ze szponów nałogu? I czy przyjaźń przetrwa tę próbę?

Gorąco polecam Wam lekturę książki Doroty Milli "Ta jedna miłość", która przeniesie Was na mrzeżyńską plażę, inną niż nasze wyobrażenie o nadmorskich kurortach. Zimą przecież nie uświadczycie tłumów na wybrzeżu, a morze odsłoni przed Wami swój bardziej surowy, jednak nie pozbawiony uroku wizerunek.
"Ta jedna miłość" to czwarta i ostatnia część serii "Marzenia do spełnienia", i choć można ją czytać jako samodzielną opowieść, to polecam poznać perypetie wszystkich czterech przyjaciółek.
Tym razem jesteśmy świadkami trudnej walki z otyłością ale i ze złymi nawykami, przyzwyczajeniami i słabościami. Florka to rewelacyjna dziewczyna, świetna przyjaciółka, która najlepiej czuję się w zaciszu domowym, w bezpiecznym towarzystwie kanapy i zapasów słodyczy, co ją gubi a w efekcie burzy poczucie wartości.
Na szczęście Florka ma przyjaciółki, a ich relacja nie jest oparta jedynie na spijaniu sobie z dzióbków, a na uczciwości i pomocy.
Bardzo miło mi było wrócić do zimowego Mrzeżyna i do tej historii po kilku latach, przypomniałam sobie jak bardzo polubiłam Florkę mimo jej oślego uporu i trudnego charakteru. Myślę, że wbrew pierwszemu wrażeniu, ta dziewczyna może stać się wzorem dla wielu walczących ze słabościami większymi i mniejszymi.

Kto z Was kocha czekoladę?
Teraz Florka wraca do...

Piękna opowieść o przyjaźni, czekoladzie i zimowym nadmorskim Mrzeżynie

Florka musi otworzyć nowy rozdział w życiu, a wszystko po to, by wreszcie odnaleźć tą jedna miłość

„Miłość zmieniała ludzi, dodawała im wyrazistości, mocno podkreślając przemeblowania w sercu.”

Kto nie kocha czekolady? Florka wprost za nią przepada, niestety konsekwencją tej słodkiej pyszności są dodatkowe kilogramy, przez które kobietę czuje się brzydka i niekochana.

Na szczęście mając i boku dobre przyjaciółki zawsze można znaleźć rozwiązanie. Przyjaciółki wysyłają Florke na zimowe wczasy pielęgnacyjne.

Czy ten wywiad zmieni coś w jej życiu? Aby wprowadzić zmiany trzeba odwagi i podjęcia decyzji, czy Florka się na to zdecyduje? I co najważniejsze, czy uda jej się znaleźć miłość?

Urocza, lekka, bardzo przyjemna książka.

Piękna opowieść o przyjaźni, czekoladzie i zimowym nadmorskim Mrzeżynie

Bardzo polubiłam bohaterki serii i z rosnącą ciekawością ,sięgnęłam po ostatnią część serii "Marzenia do spełnienia".
Jest to opowieść o Kopciuszku ze zbędnymi kilogramami. Otyłość to przede wszystkim choroba duszy. Florka ma złamane serce, jest zakompleksiona i leniwa. Jej wymówki są denerwujące. Postawa jej przyjaciół jest zrozumiała. Chcą jej pomóc, ale robią to w nieuczciwy sposób.
Ta historia to bajka, ale czy ma szczęśliwe zakończenie? O tym przekonacie się, jeśli przeczytacie książkę.

Piękna okładka niestety fabuła to poradnik dla osób odchudzających się. Mało emocji dużo ćwiczeń.

Chyba nigdy żadna bohaterka nie wkurzała mnie tak jak Florka. Co za infantylne, okropne, samolubne, egocentryczne babsko :O Nie chodzi o jej wagę, ale jej sposób wymuszania, płacze, krzyczenie za czekoladą jak 2 letnie dziecko. Musiałam przerwać, naprawdę próbowałam dosłuchać audiobooka do końca, ale to jest coś okropnego.
Do tego co za tragiczni znajomi, co za buce w jej otoczeniu. I te niby przyjaciółki, które mówią jej ciągle jaka jest gruba... To jest naprawdę jakiś wyższy poziom masakry, w ogóle nie rozumiem tych pozytywnych opinii.

Do tego co za tragiczni znajomi, co za buce w jej...

• Audiobooki