Biuro M

Okładka książki Biuro M Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Biuro M
Alek RogozińskiMagdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2018-05-09
2018-05-09
humor literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje damsko-męskie spotkanie uczucie

Jesteś pewien, że chcesz szukać miłości?

Lekka i przyjemna, bardzo szybko się ją czyta.

Lekka i przyjemna, bardzo szybko się ją czyta.

Wesoło, sympatycznie i swojsko - w taki nastrój wprowadzi nas ta książka :-) Pani Witkiewicz nigdy nie zawodzi, uwielbiam jej styl pisania i poczucie humoru. Wszystkiego w tych jej historiach jest w sam raz :-) dzięki temu czyta się naprawdę dobrze, bardzo szybko obdarza się sympatią bohaterów i chce się jak najpóźniej dotrzeć do końca :-) Polecam 😉

Minusy
- biegunka myślowa, czyli każde słowo wypowiadane przez bohaterów wywołuje w nich dogłębne, złożone bądź "zabawne przemyślenia". Tych niewnoszących nic jest najwięcej.
- Postać Jacka jest słabo napisana. Autorzy nie mogli się zdecydować czy ma być to lovelas, czy fajtłapa, człowiek odpowiedzialny, czy lekkoduch. Oczywiście da się stworzyć postaci z cechami pozornie sprzecznymi ale tu to nie wyszło i zgrzyta.
- postacie generalnie sprawiają wrażenie papierowych
-zakończenie: system działa więc go wyrzućmy.
-bochaterka spojrzała na biuro, więc logicznym było że pójdzie tam i powie, że przyszła w sprawie "ogłoszenia o pracę". Nawet jednego słowa o tym, że widziała ogłoszenie. Brak informowania o zmianie miejsca akcji (scena na komendzie) prawdopodobnie winę ponosi pośpiech
-drętwe dialogi, zwłaszcza damsko-męskie, szczególnie intymne
Plusy
+Lekkie
+Krótkie
+Przyjemne

Minusy

"Biuro M" to świetna komedia, idealna na jesienne, deszczowe wieczory. Na pewno rozbawi Was i tym samym poprawi humor. Czytało mi się ją bardzo szybko. Głowni bohaterowie, kreowani przez Magdalenę Witkiewicz i Alka Rogozińskiego, są bardzo nietypowi. Basia, ze względu na swoje wcześniejsze niemiłe doświadczenia, unika mężczyzn, robiąc wszystko, aby żaden z nich się nią nie zainteresował. Jacek wręcz przeciwnie – nie stroni od kobiet, traktuje je jako pocieszenie po każdym życiowym pechu. Oboje trafiają na siebie w miejscu pracy – biurze matrymonialnym. Nowe przedsięwzięcie zmusza ich do skonfrontowania się z przeszłością. Napotykają ich sytuacje, o których nawet wcześniej by nie pomyśleli – ja jako czytelnik także byłam zaskoczona 😅 Szczególnie jedna sprawa była wręcz mrożąca krew w żyłach, lecz autorzy dali radę opisać to w sposób lekki i humorystyczny. Książka spisała się w roli komedii, chociaż czuję lekki niedosyt ze względu na to, że niektóre wątki można było rozpisać nieco bardziej.

Jak zawsze zabawna, szybko się czytająca. Choć muszę przyznać, że pierwsza książka napisana z Panem Alkiem bardziej mi się podobała 😁

Cenię twórczość autorki, jednak komedie romantyczne nie są dla mnie.

Cenię twórczość autorki, jednak komedie romantyczne nie są dla mnie.

Zabawna, cudownie poprawiła mi humor 🙂

Zabawna, cudownie poprawiła mi humor 🙂

Polecam 🥰📚❤️

Polecam 🥰📚❤️

Lekka, miła i przyjemna. Czyta się szybko, książka idealna na odstresowanie.

Lekka, miła i przyjemna. Czyta się szybko, książka idealna na odstresowanie.

W miejscowości Miasteczko działa biuro matrymonialne z kryjącą się w chmurze dymu tytoniowego właścicielką. Obok niego prowadzi działalność wróżka i sklep zielarski. W tym trochę dziwnym miejscu pracę znajduje Basia, dziewczyna po trzech zawodach miłosnych, mieszkająca z kotem Puszysławem oraz Jacek, kochliwy młody mężczyzna, który nie potrafi utrzymać żadnej pracy. Ta dwójka wpłynie na pracę biura i sprawi, że lokalna gazeta będzie miała tematy do kilku artykułów.
Miła lektura na jeden raz😁

• Przeczytane 2018