Okładka książki Poradnik nastolatki, pod redakcją Aleksandra Minkowskiego i dr Lilianny Minkowskiej Aleksander Minkowski
Aleksander Minkowski Wydawnictwo: Siedmioróg literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Siedmioróg
2018-05-01
2018-05-01
9788377919620
poradnik nastolatka młodzież

Być nastolatką dzisiaj to niełatwa sztuka.
Trzeba wypracować własny styl, makijaż i jeszcze uczesanie.
A kto w tym wszystkim doradzi?
Najbliższa jest Ci mama, ale jak z nią porozmawiać o sprawach intymnych i wstydliwych?
Czy mama dobrze Cię zrozumie?
Nie potępi?
Przecież jest to już inne pokolenie.
Dla nastolatek i dziewczynek wchodzących w wiek dojrzewania i pełnoletności Wydawnictwo Siedmioróg i autorzy książki (państwo Mińkowscy) proponują wspaniałą książkę lub można by rzec „Encyklopedię nastolatki”, w której zawarte są wszystkie tematy i zagadnienia, jakie mogą w tym wieku każdą dziewczynkę interesować.
A więc począwszy od wyglądu zewnętrznego: jak się ubrać, chłopcy-który jest uczciwy i szczery, a który lekkoduch?
Miłość-na zawsze?
A może od pierwszego wejrzenia?
Seks?
Czy wiesz na ten temat wszystko?
Obok miłości najważniejsza w życiu jest przyjaźń.
Kiedy jest naprawdę szczera?
Agresja leży w naturze wszystkich żywych istot.
Najpospolitsza jest agresja słowna: wyzwiska, obelgi, znieważanie.
Jak sobie z tym radzić?
Alkohol-polskie prawo chroni młodych ludzi. Poniżej 18-stego roku życia alkoholu i papierosów nie sprzedajemy, lecz ile jest tego na młodzieżowych imprezach?
Internet to gigantyczny bank informacji.
Wielka Encyklopedia to przy nim mały notesik.
Czat i forum-znasz różnicę?
A czy jesteś odważna?
Staniesz przeciwko silniejszym w obronie słabszego?
Odwaga to niezwykła siła charakteru i wierność zasadom. To sztuka stawiania oporu, temu co złe.
Jest to niezwykła książka. Odsłoni przed Tobą wszystkie tajniki i zagadnienia oraz kłopoty jakie mogą pojawić się w wieku nastu lat.
Wszystkie pojęcia w książce ułożone są alfabetycznie, tak abyś mogła z łatwością sięgnąć i odnaleźć zagadnienie jakie w danym momencie potrzebujesz.
Droga mamo-córki nastolatki, zrób swojemu dziecku taki prezent i zakup jej tą książkę. Jest po prostu fantastyczna.
Autorzy to niezwykli fachowcy, nie tylko od strony psychologicznej lecz również jako doświadczeni rodzice i dziadkowie niezwykłej nastolatki.
Ta niezwykła encyklopedia niech stanie się przewodnikiem po otwierającym się przed Wami świecie. Mówi również otwarcie o tym wszystkim co jest dla Ciebie ważne, a w sprawach kontrowersyjnych zachęca do przemyśleń.
Zaś w sprawach codziennych - daje praktyczne porady.
„Encyklopedia nastolatki”- chce być Twoim przyjacielem.
Idziesz na to?

Być nastolatką dzisiaj to niełatwa sztuka.
Trzeba wypracować własny styl, makijaż i jeszcze uczesanie.
A kto w tym wszystkim doradzi?
Czy mama dobrze Cię zrozumie?
Nie potępi?
Przecież jest to już inne pokolenie.
Dla nastolatek i dziewczynek wchodzących w wiek dojrzewania i pełnoletności...

Wspaniała książka dla każdej nastolatki. Kompendium wieku dojrzewania dla młodych dziewczyn. W książce poruszono mnóstwo tematów bliskich wszystkim nastolatkom. Naprawdę polecam!
Zachęcam do przeczytania całej recenzji https://mama-filipka.blogspot.com/2018/06/poradnik-nastolatki-podrecznik-dla.html

"Poradnik nastolatki" to publikacja opracowana pod redakcją Aleksandra Minkowskiego i dr Lilianny Minkowskiej. Adresowana jest jak wspomniałam wcześniej do dorastających dziewcząt w wieku 13 - 18 lat. Autorzy poruszyli w niej mnóstwo zagadnień, które z pewnością zaciekawią każdą dorastającą dziewczynkę. Tematy poruszane na kartach poradnika posegregowane są alfabetycznie, a na końcu znajduje się indeks pomocny w ich zlokalizowaniu. O czym więc przeczytamy? Otóż trudno jest mi wskazać wszystkie tematy, bo jest ich tu naprawdę sporo, ale postaram się wychwycić te najbardziej interesujące dla nastolatek. Autorzy opowiedzieli o dorastaniu, fizycznych oraz psychicznych zmianach zachodzących w naszym organiźmie, o rodzinie, przyjaźniach, szkole, zdrowiu, modzie, dietach, akceptacji, rasiźmie, używkach, intymności, przemocy, nieśmiałości, kompleksach, zauroczeniu...

Każdy z poruszanych tematów omówiony jest, co warte podkreślenia, bardzo drobiazgowo. Nie ma ogólników jest natomiast rzetelna i konkretna wiedza przekazana w bardzo wyczerpujący dla nastolatek sposób. Autorzy nie owijają w bawełnę, nie koloryzują. Informacje są naprawdę bardzo przydatne i życiowe, a tematów tyle, że aż sama byłam pod wrażeniem gdy otworzyłam tę lekturę. Z początku zastanawiałam się bowiem co można napisać na ponad 400 stronach o dorastaniu. Jak widać nastolatki mogą mieć wiele bardzo różnych problemów i fakt iż każda zmaga się z innymi trudami wieku dojrzewania sprawia, że zagadnień jest aż tak wiele. Dzięki temu każda dziewczyna znajdzie tu odpowiedzi na nurtujące ją pytania, a może sięgnie też po książkę z koleżankami.

"Poradnik nastolatki" to lektura, która wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Choć z reguły sceptycznie podchodzę do wszelakich poradników tego z pewnością nie przekreślę. Zdarza się przecież tak, że mimo jak najlepszych chęci nie jesteśmy w stanie w satysfakcjonujący sposób wytłumaczyć dzieciom niektórych rzeczy. Warto jest mieć więc taką fachową literaturę pod ręką. Można po nią sięgnąć z dzieckiem, a to będzie też dobry sposób do rozpoczęcia rozmowy na dany temat. Ogólnie więc polecam tę lekturę wszystkim dorastającym pannom, na pewno się przyda ;)