Dwa portrety - Katarzyna, Łukasz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Portrety". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harcerskie Biuro Wydawnicze Horyzonty
Katerina

"Seria Portretów prezentuje galerię portretów współczesnych dziewczyn i chłopaków. W kolejnych tomikach, zawsze noszących w tytule imię, autorzy piórem malują po prostu... was samych! Nastoletnią młodzież z polskich miast, miasteczek i wsi." [1973 Horyzonty]

Jamajka | 2016-05-06
Przeczytana: 06 maja 2016

po co ja to czytam? z sentymentu. nie. bo lekkie i w małym formacie. do czytania w biegu. bardziej. przede wszystkim jednak, bo chętnie zaglądam na bloga "nie tylko musierowicz" o peerelowskich powieściach dla dziewcząt, który inspiruje do czytania tych książek jeszcze raz lub po raz pierwszy. zupełnie inaczej. świadomie. nie dla fabuły i nastoletnich przeżyć. natomiast dla tła społecznego, programu wychowawczego w duchu, którego powstawały. dla przemian mentalności i obyczajów. przygoda!

cymesik z odnotowanej tu Siesickiej. handel wymienny. kryminał "spod lady" w bibliotece za szynkę w puszcze na święta. (bohaterka jest zniesmaczona).

p.s. https://nietylkomusierowicz.wordpress.com/

lenka9411 | 2014-01-28

znalazłam ją na półce książek "na wymianę" w mojej bibliotece. wzięłam ją z lekką rezerwą, ale nie pożałowałam. urzekła mnie i udowodniła, że nie ma wyłącznie jednej prawdy o człowieku. według mnie jest idealną książką psychologiczną, która w sposób prosty porusza całkiem niełatwe tematy: nieprzystosowanie, alkoholizm, kradzieże, sytuacje rodzinne i szkole oraz wiele innych.

Olusia | 2016-02-17
Przeczytana: czerwiec 1998

Siecicka przedstawia nastolatków, chłopaka i dziewczynę oraz ich problemy we współczesnym świecie. Te portrety mogą dotyczyć każdego z nastolatków, ponieważ łączą ich podobne problemy.

Baghera | 2016-10-08
aga | 2016-09-20