Supergigant z motylem

Tłumaczenie: -
Wydawnictwo: Siedmioróg
83-85959-45-9
literatura młodzieżowa

Bohater tej powieści to postać nietypowa wśród młodocianych uciekających z domu. Jego postępowanie i zasady, którymi się kieruje, to swoiste skrzyżowanie praw zbójnickich z prawem harcerskim. "Mściciel" przemierza Polskę - tępi wszelką niesprawiedliwość, broni słabszych, a zdobyte często występnie pieniądze przekazuje "Księgowemu" który rozsyła je po domach dziecka. Czy tęsknota za domem w końcu będzie na tyle silna, że chłopak do niego wróci?

"Supergigant z motylem" jest książką o żywej, interesującej akcji. Piętnastoletni bohater przeżywa wiele emocjonujących przygód zakończonych zdemaskowaniem szajki handlarzy narkotyków.

PABLOPAN | 2012-07-28

Nic specjalnego, ale zasługuje na miano dobrej.

ZapomnianaBiblioteka | 2013-10-30
Przeczytana: październik 2013

Bohaterem książki „Supergigant z motylem” jest piętnastoletni Michał. Chłopiec nie mogąc znieść ciągłych kłótni oraz braku zainteresowania ze strony rodziców podejmuje decyzję o ucieczce z domu. Podróżuje po całym kraju. Podczas wędrówki spotyka innych, takich jak on uciekinierów. Życie na gigancie nie jest usłane różami. Aby przeżyć młodzi ludzie często kradną. Nie obce są im narkotyki i alkohol. Michał jest inny. Stara się pomagać innym przetrwać trudne chwile osamotnienia. Różnymi sposobami, nie zawsze uczciwymi zdobywa pieniądze. Sobie zostawia tylko tyle, aby wystarczyło mu na przeżycie. Większość rozsyła do domów dziecka.

Więcej na:

Paulinkowa | 2014-09-24
Przeczytana: 24 września 2014

Przyznaje nie przeczytałam jej.
Tylko początek.
Od razu zaczęłam czytać inną opowieść.
Ale to co przeczytałam wystarczyło że ta książka jest dobra ale nie w moim typie.
Chyba to nie na moje siły jak bohaterowi zostaje wstrzyknięty narkotyk.
Dlaczego?
Ratował "motyla"
Mogę ją polecić, chodziarz nie dokończyłam ~Paulina

srebrnanatalia | 2016-10-31
Na półkach: Ab ovo, Przeczytane