Losy Tearlingu

Tłumaczenie: Izabella Mazurek
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Fate of the Tearling
Raisa

EMOCJONUJĄCE ZAKOŃCZENIE BESTSELLEROWEJ TRYLOGII W niespełna rok Kelsea Glynn z niedoświadczonej nastolatki zmieniła się w potężną władczynię. Jako królowa Tearlingu zyskała uznanie, a dzięki uporowi, wizjonerstwu i zdolnościom przywódczym dokonała ważnych zmian w królestwie. Za cel obrała wyeliminowanie korupcji i przywrócenie rządów sprawiedliwości, przez co przysporzyła sobie wielu wrogów –...

EMOCJONUJĄCE ZAKOŃCZENIE BESTSELLEROWEJ TRYLOGII
W niespełna rok Kelsea Glynn z niedoświadczonej nastolatki zmieniła się w potężną władczynię. Jako królowa Tearlingu zyskała uznanie, a dzięki uporowi, wizjonerstwu i zdolnościom przywódczym dokonała ważnych zmian w królestwie. Za cel obrała wyeliminowanie korupcji i przywrócenie rządów sprawiedliwości, przez co przysporzyła sobie wielu wrogów – jest wśród nich niegodziwa Szkarłatna Królowa, jej najbardziej zaciekła rywalka, która wprowadziła swoją armię do Tearlingu.
Kelsea postanowiła uchronić swój lud przed niszczycielskim najazdem i zrobiła coś niebywałego – oddała w ręce wroga i siebie, i swoje magiczne szafiry, a na regenta Tearlingu powołała Buławę, zaufanego przywódcę Straży Królowej. Ale Buława nie spocznie, dopóki wraz ze swoimi ludźmi nie uwolni władczyni, która została uwięziona w Mortmesne.
Teraz, gdy rozpoczyna się pełna napięcia ostateczna rozgrywka, w końcu poznamy losy królowej Kelsea oraz całego Tearlingu.

źródło opisu: www.galeriaksiazki.pl

źródło okładki: www.galeriaksiazki.pl

Blue-eyedPassionate | 2018-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2018

I nadszedł wielki dzień, kiedy w końcu poznałam finał "Losów Tearlingu" i całej trylogii Eriki Johansen, która od dzisiaj wskakuje do mojej top 5 najlepszych serii.

Kelsea Glynn postawiła wszystko na jedną kartę, aby ocalić swoje królestwo oddała się w ręce wroga, a władzę przekazała swojemu zaufanemu i lojalnemu dowódcy Straży Królewskiej Buławie. Jednak to, co na początku wydawało się czarno - białe, ukazało drugie dno, które zmieniło sposób myśleli i działania nie tylko głównej bohaterki, ale także całego aktualnego świata.
Buława staje przed trudnym wyzwaniem jakim jest rządzeniem upadającym królestwem. Wróg czai się z każdej strony, a on jako lojalny dowódca pragnie uratować swoją prawowitą władczynię z rąk Szkarłatnej Królowej. Czy uda mu się uratować królową?
Kelsea zostaje zamknięta w lochach Mortmesme, w zamku rządzonym przez Szkarłatną Królową. I chociaż mogło się wydawać, że kobiety są sobie całkowicie obce, to częste rozmowy, wyznania, wydarzenia i wspólny wróg obu...

annaroza | 2017-12-20
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 19 grudnia 2017

Ostatni tom trylogii nie spodobał mi się tak bardzo, jak dwa wcześniejsze. Właściwie książka nie była słaba, ale jakoś nie spełniła moich oczekiwań. Przede wszystkim chciałam poznać losy Kelsea, pozostałych bohaterów i całego Tearlingu. Ale, choć byłam ciekawa przyczyn upadku utopii Teara i genezy problemów Nowego Świata, historia Katie mnie irytowała. To samo można było przekazać w innej, bardziej skrótowej formie. Zakończenie całkowicie mnie rozczarowało. Czy naprawdę autorka nie potrafiła wymyślić innego sposobu poprawy sytuacji Tearlingu?
I jeszcze jedno mnie zirytowało. Wizja Teara legła w gruzach w ciągu jednego pokolenia, jeszcze za życia osób ją tworzących. Choć wydawałoby się, że właśnie ci ludzie powinni dążyć do jej spełnienia. Dlaczego w takim razie kolejna utopia miałaby się utrzymać i to przez co najmniej kilka pokoleń?

Izabela Pycio | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

"Przeczucie to twój najlepszy doradca...Możesz posiąść całą wiedzę tego świata, ale i tak najlepiej ufać intuicji."

Wspaniale przebiegło spotkanie z trzecim tomem niezwykłej serii, podobnie jak z pierwszym "Królowa Tearlingu" i drugim "Inwazja na Tearling", dostarczył mi sporej satysfakcji czytelniczej. Szkoda, że barwne, wciągające i osadzone w nietuzinkowym klimacie przygody Królestwa Tearlingu już za mną. Z przyjemnością oddajemy się takim lekturom, z niecierpliwością przewracamy kolejne strony, nie możemy doczekać się, co ciekawego i porywającego przygotowała autorka.

Pomysłowo skonstruowana fabuła, dokładnie przemyślana i zajmująco podana. Scenariusz zdarzeń, który potrafi mocno zaangażować i niejednokrotnie zaskoczyć, wartka akcja, ale bez pomijania opisów znaczących szczegółów. Fantastycznie wykreowane powieściowe postaci. Warto sięgnąć po tę trylogię, wielkie emocje, dreszczyk niepokoju o losy ulubionych bohaterów, przyciągające uwagę magiczne elementy i ujmujące...

Dorota | 2017-09-09
Przeczytana: 09 września 2017

Nadszedł czas na ostateczną rozgrywkę.
Nadszedł czas na poznanie wszystkich tajemnic świata wykreowanego przez Autorkę.
I w sumie nie wiem co napisać. Z jednej strony książka cały czas trzyma poziom z poprzednich części. Cały czas sporo się dzieje. Tutaj dodatkowo, mieliśmy większe szanse na obserwowanie wydarzeń z perspektywy innych bohaterów. I to zdecydowanie mnie zadowoliło.
Mieliśmy również możliwość zajrzenia w przeszłość. W czasy sprzed Przeprawy. Dowiedzieliśmy się co poszło nie tak z utopią Teara. I tutaj mój pierwszy zarzut. Miałam wrażenie, że więcej było tej przeszłości niż teraźniejszości. Oczywiście od samego początku kluczowe było jej poznanie, ażeby wiedzieć co dokładnie się wydarzyło, że Tearling stał się taki a nie inny. Jednak jak dla mnie tych skoków w przeszłość było po prostu za dużo.
Poznajemy historię Rowa Finna oraz przeszłość Szkarłatnej Królowej. I tutaj niestety ubolewam nad postacią Szkarłatnej Pani. Moim zdaniem Autorka nie wykorzystała potencjału tej...

Asia | 2017-04-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

W ostatniej części sporo dowiadujemy się o przeszłości, co poszło nie tak z utopią Williama Teara, skąd wziął się Row Finn oraz kim był Duch. Przeszłości jest tu nawet więcej, niż akcji teraźniejszej, która właśnie przez te retrospekcje nie pędzi na łeb na szyję, choć sporo się dzieje. Wydaje mi się jednak, że autorka nie do końca panowała nad wykreowanym przez siebie światem, wiele rzeczy działo się "bo tak", a nie z jakiegoś powodu, który by to tłumaczył - kamienie po prostu działały, albo po prostu nie działały, wizja była po prostu namacalna, albo nie. Trochę brakowało mi jakichś reguł. No i zakończenie. Niby oryginalne, niby ciekawe i (powiedzmy) niespodziewane, a jednak mnie całkowicie nie przekonało. Wydaje mi się, że autorka wymyśliła je w ostatnim momencie, żeby jakoś wybrnąć z tego, w co sama się zaplątała. No bo jaki sens miały te wstawki z pism z historii Tearlingu, opisujące wydarzenia z dłuższej perspektywy, przewijające się przez wszystkie trzy tomy? Było ok, ale...

MilordvonBudyń | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Ta książka.
Ta książka.
Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że uwielbiam styl pani Johansen, kreacje jej bohaterów, pomysły na rozwinięcie historii i samą ideę tej serii. Kocham to, że w tej trylogii przekazała wiele pozytywnych wartości, ukazała różne strony ludzkich charakterów i, krótko rzecz biorąc, stworzyła wspaniałe powieści.

Moja ocena byłaby zdecydowanie wyższa, gdyby nie kilka aspektów tej książki. Mankamentów, które sprawiły, że ocena z rewelacyjnej zmieniła się w bardzo dobrą.

[SPOILER! SPOILEROWANY SPOILER! DON'T LOOK HERE IF YOU WANT TO READ THIS BOOK!]

1) Duch.
Od pierwszej części kochałam postać Ducha, jego tajemniczość, to co on tam sobie wyprawiał, jego relację z Kelsea. Jednak w tej części nie dość, że zabrakło mi scen z jego postacią, które ratowały wszystko, to jeszcze nie zauważałam tam momentami samego... Ducha. Owszem, w kilku fragmentach...

Książkomaniacy | 2017-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Kelsea to dziewczyna, która dostała przyśpieszoną lekcję dorosłości. W niespełna rok ze zwyczajnej nastolatki zamieniła się w potężną władczynię. Jako królowa zyskała bardzo duże uznanie wśród swoich poddanych i dzięki swym niezwykle ważnym umiejętnościom strategicznym, uporowi w dążeniu do celu i wizjonerstwu dokonała wielu kluczowych zmian w królestwie. Za cel obrała wyeliminowanie korupcji i przywrócenie rządów sprawiedliwości. Jak można się domyślić zmiany te są bardzo ważne, ale dążenie do nich zwykle przynosi wiele kłopotów. Tak było również w przypadku Kelsea. Królowa postanowiła uchronić swój lud przed niszczycielskim najazdem i zrobiła coś, do czego byłby w stanie posunąć się tylko i wyłącznie człowiek o ogromnej odwadze. Dziewczyna oddała się w ręce wroga, a regentem Tearlingu mianowała Buławę - zaufanego dowódcę Straży Królewskiej. Jednak Buława nie spocznie, dopóki nie uwolni władczyni uwiezionej w Mortmense. Czy uda mu się uwolnić...

monishka90 | 2017-03-27
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

TO zakończenie zostawię bez komentarza...

Magdalena | 2018-05-28
Przeczytana: 28 maja 2018

Przepiekne zwieńczenie historii.
Kiedy los przeradza się w koszmar, a Ty nie wiesz czemu masz wierzyć: przeszłości, teraźniejszości czy przyszłości zdaj się na instynkt i do końca walcz o co kochasz. Jedna historia, a jednak trzy różne, ludzie, którzy występują w każdym możliwym scenariuszu i nawet okropny tyran może się czegoś bać.
Polecam serdecznie!

książek: 2040
Verdsa | 2018-07-19
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 18 lipca 2018

Po dwóch pierwszych tomach, które skradły moje serce, oczekiwałam dobrego zakończenia trylogii. A co dostałam?
Może od początku. W tej części miałam wrażenie, że autorka za bardzo skupia się na przeszłości i wizjach królowej Glynn. Rozumiem, że taki zabieg był potrzebny by wytłumaczyć pewne zdarzenia następujące w teraźniejszym Tearlingu, ale było tego zbyt wiele. Osobiście wolałabym obserwować co dzieje się w Tearlingu i jak królowa radzi sobie z pewnymi zdarzeniami, a nie co chwilę odpływała w świat wizji.
Po drugie. Nie został wykorzystany potencjał Szkarłatnej Królowej. Gdzie autorka z bezlitosnej kobiety z jajem zrobiła miękką kluskę, która użala się nad swoim życiem.
I po trzecie, zakończenie, które mnie rozczarowało najbardziej. Moim zdaniem autorka mogła zrobić większe WOW, a przy tym zakończeniu cała historia zawarta w tych trzech tomach traci sens. Bohaterowie, którzy byli dobrze wykreowani jak np; Buława, tracą w moich oczach. Może gdyby bliżsi królowej, który...