I wciąż ją kocham

Dear John
armia, wybór, miłość, przyjaźń
Ewa

Inne wydania

Dzieciństwo Johna Tyree nie należało do łatwych. Gdy okazało się, że świat nie stanie przed nim otworem, zaś szanse na uzyskanie wyższego wykształcenia są właściwie żadne, swoją przyszłość zobaczył w szeregach armii Stanów Zjednoczonych. Już jako żołnierz, będąc na przepustce, spotyka przypadkiem piękną Savannah Lee Curtis, dziewczynę swoich marzeń, która studiując i pracując dla Habitat for Humanity, wraz z grupą studentów, w ramach akcji dobroczynnej, buduje domy dla ubogich... Miłość, która łączy tych dwoje rozkwita nawet na przekór okolicznościom. Dziewczyna obiecuje czekać na ukochanego, póki nie minie okres jego służby. Wydarzenia z jedenastego września, które wstrząsnęły światem, wstrząsną również ich życiem. John musi wybrać między uczuciem do dziewczyny i wiernością ojczyźnie. Pewnego dnia otrzymuje pożegnalny list od Savannach, w którym dziewczyna informuje go, że zakochała się w kimś innym. Gdy John wraca do domu, okazuje się, że miłość zmusi go do podjęcia najtrudniejszej decyzji w życiu.

Sklep

• Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
  • Arystokratka w ukropie
  • Linia serc
  • Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Krocząc w ciemności

0 (0 ocen i opinii)
Lady M.
Ałbena Grabowska

7,31 (16 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,79 (47 ocen i opinii)
Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
Sy Montgomery

8 (1 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Niewypowiedziane słowa
Agata Kołakowska

7,17 (18 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Marlena | 2013-12-25
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Film obejrzałam 5 razy, po książkę sięgnęłam dopiero teraz z przekonaniem że będzie to takie sobie romansidło. Rozczarowałam się na milion plusów! To w prawdzie romans, jednak nie taki płytki z serii Harlequin. Książka jest o wiele lepsza od filmowej wersji, do granic wzruszająca. Pod koniec nie mogłam się już pohamować, ryczałam jak bóbr. Zakończenie książki też o niebo lepsze od filmowego, które jak dla mnie niedopowiedziane...
John' Tyree, chłopak z przeszłością, zaciąga się do wojska, aby odmienić swój los. Jako żołnierz wraca na urlop do rodzinnego miasteczka i poznaje fantastyczną Savannah. Oczywiście zakochują się, ale nie jest dane im szczęście, John musi wracać do koszar. Obiecują sobie że kiedyś się pobiorą, jak tylko John wróci z wojska, a w między czasie pisują wspaniałe listy.
Zbliża się koniec czekania i zdarza się 11 września... Chłopak pod wpływem patriotycznego impulsu zaciąga się do wojska po raz kolejny. Savannah jest załamana...
To opowieść o prawdziwej...

„Prawdziwa miłość oznacza, że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Kolejna definicja miłości według Sparksa? Chyba nie masz innego wybory, musisz ją przeczytać.
„Wciąż ją kochasz, prawda?”

Miłość letniej nocy, tygodnia, nawet dwóch... przeradza się w oczekiwanie. Nawet na krótkie spojrzenie. Ale żołnierze nie mają łatwo, współczuję im.
Każdy prawdziwy dżentelmen pomoże pannie w obawach, a i taki jest John. Wojsko nauczyło go dojrzałości, a Savannah miłości – nie tylko do niej, ale i do ludzi. A w szczególności do ojca...
Dobra, przestanę tak skakać z 5 strony na 200, muszę Cię w końcu jakoś zainteresować.
Jest to powieść o miłości. Zainteresowany? W takim razie dodam, że miłość ta musi przetrwać długą rozłąkę, jaką jest praca Johna – wojsko na drugim końcu świata. Nie na kilka dni, na lata. Myślisz, że to się uda? Jaka jest szansa, pięć procent? Ale to jest wyjątkowa miłość...
Kiedy...

Kiwi_Agnik | 2013-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2013

Powieść Sparksa jest powieścią, która ukazuje trudy podejmowanych decyzji i ich czasem bolesnych konsekwencji, oraz potwierdza to przekonanie, że nawet najgorętsza i najprawdziwsza miłość ma szansę przetrwać tylko wtedy gdy jest pielęgnowana i gdy dwoje ludzi spędza ze sobą sporo czasu i nie dzieli ich zbyt długa odległość.

Nie uważam by owa powieść była wzruszająca, wzruszyły mnie jedynie momenty, które John spędzał z ojcem. Owszem książka jest dobra, a opowieść sentymentalna, ale wadą powieści jest to, że od razu na samym początku wiadomo jakie będzie jej zakończenie. Aczkolwiek książkę przeczytałam dopiero teraz, a film widziałam w 2011 roku, więc i tak znałam zakończenie.

Niemniej polecam tę ciepłą powieść na długie, mroźne, zimowe wieczory.

Modliszeg | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Co znaczy naprawdę kogoś kochać? To pytanie nie daje mi spokoju po przeczytaniu książki. Muszę przyznać, że film
jest również dobry, ale jednak lektura wpływa na każdego indywidualnie. Jestem w ogromnym szoku, że można napisać
coś tak pięknego! Nie jakaś śmieszna, miłosna historyjka z szczęśliwym zakończeniem, wręcz przeciwnie- prawdziwe życie.
Uważam, że warta przeczytania! Przede wszystkim ogromnie wzrusza :)

Cyśka_07 | 2013-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

"Romantyczna (i wzruszająca) opowieść o miłości, rozstaniu i poświęceniu".
Bardzo mi się spodobała. Polecam ją każdemu.

KatiaBlue | 2013-11-16
Przeczytana: 12 listopada 2013

"I wciąż ją kocham" - historia miłości, która musiała zostać opisana. Nicholas Sparks jest klasą samą w sobie jeżeli chodzi o pisanie pięknych, romantycznych i wzruszających powieści. Sama nazywam go królem książek ściskających serca. Nie da się nie uronić łez, czytając jego dzieła. "I wciąż ją kocham" jest powieścią nieszczęśliwą, bez happy endu. I może dlatego jest taka wyjątkowa?

John Tyree, dwudziestotrzyletni mężczyzna o twarzy Channing Tatuma, jest człowiekiem z przeszłością, o której należy zapomnieć. Zaciągnął się do wojska, by zrobić coś ze swoim przegranym życiem. Determinacja pomogła mu ułożyć niektóre sprawy. Wraca z Niemiec do rodzinnego Wilmingtonu na dwa tygodnie. Dwa tygodnie, które miały być dla niego okresem spędzonym przy piwie w barze lub na desce surfingowej. Lecz te dwa tygodnie okazały się być najpiękniejszym okresem w życiu.

Plusk! Torebka Savannah Curtis wpada do wody i znika w głębinach. Nieszczęście, prawda? Ja na miejscu Savannah topiłabym wszystkie...

młoda_pisarka | 2014-03-06
Przeczytana: 02 lipca 2014

MIŁOŚĆ, KTÓREJ MUSISZ DAĆ ODEJŚĆ...

Temat książki... ciekawy. Ale sądzę, że pan Sparks powinien przestać umieszczać swoich męskich bohaterów w wojsku.

Naprawdę nie lubię piszących romanse facetów. Nie wiem... Evans to jeszcze jakoś łączy romans z różnymi sytuacjami życiowymi, w których znalazł się bohater, z jego przemyśleniami na temat losu, a romans staje się jedynie tłem. U Sparksa, czasami mam dość.

Po fenomenalnej "Bezpiecznej Przystani" przeczytałam już trzecią książkę Sparksa i czemu mam wrażenie, że każda kolejna jest gorsza?
"I wciąż ją kocham" jest lekko nudne. Czytając ostatnie 100 stron chciałam je ominąć i przeczytać Epilog. Nie denerwowali mnie bohaterowie, raczej... styl jakim napisana jest ta książka. Język Sparksa, opisy uczuć i otoczenia, jeszcze nigdy tak bardzo mnie nie męczyły. Miałam wrażenie, że napisał ją, bo ktoś na niego naciskał. Albo...

Po prostu nie poznaję autora. Jego zdecydowanie najsłabsza książka. Nie wiem, czy może być...

Monia0420 | 2014-08-07
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: lipiec 2014

Piękna książka o miłości. Ekranizacja w najmniejszym nawet stopniu nie dorównuje książce. Bardzo mi się podoba, że narratorem jest chłopak, co nie zdarza się często. Historia bardzo wzruszająca ale i romantyczna. Serdecznie polecam.

Liliowa | 2010-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2010

Nie jestem zapaloną wielbicielką romansów, aczkolwiek ostatnimi czasy, będąc w bibliotece, postanowiłam wypożyczyć coś lekkiego, nadającego się na wakacyjny wyjazd. Przeglądając na półkach różnorodne pozycje trafiłam na tę książkę. Zainteresowała mnie, gdyż jakiś czas temu słyszałam o filmie pod tym samym tytułem, toteż zdecydowałam się właśnie na tę powieść. Dotychczas miałam okazję zapoznać się z dwiema książkami z dorobku Nicholasa Sparksa i muszę przyznać, że nie wywarły one na mnie pozytywnego wrażenia. Z tego powodu i od tej nie oczekiwałam niczego szczególnego. Wielkie było więc moje zaskoczenie, gdy okazało się, że tym razem Sparks stanął na wysokości zadania i stworzył coś, co jest warte uwagi.

John Tyree jest młodym mężczyzną bez większych perspektyw na życie. Nie widząc dla siebie żadnej innej drogi, zaciąga się do szeregów armii Stanów Zjednoczonych. Jako żołnierz dostaje przepustkę i wraca w rodzinne strony. Przypadkowo poznaje piękną, młodą Savannah Lee Curtis, która...

andzia12 | 2015-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Książki Nicholasa Sparksa uwielbiam!
"I wciąż ją kocham" to historia miłości młodego żołnierza do dziewczyny, która poznał podczas pobytu w domu.
Jest to opowieść o tym, jak ktoś może otworzyć oczy na chorobę bliskich. Ale i do czego jest się zdolnym z miłości dla takiej osoby, jak John ratując Toma.
Piękna historia o trwającym uczuciu Johna!
Polecam fanom N. Sparksa!

Na półkach