Z tobą lub bez ciebie

Wydawnictwo: Remi
With or Without You
romans, miłość, zdrada
Ag2S

Kiedy Jake mówi, że coś się popsuło, Lyssa domyśla się, że nie chodzi mu o tosty, nie wie jednak o jego romansie z inną kobietą. Lyssa zdaje sobie sprawę, że jej pierwsza reakcja – szlochanie w poduszkę i czekanie, aż Jake wróci z podkulonym ogonem – nie ma sensu. Szukając możliwości ucieczki, wybiera się na trekking do Nepalu. Siostra kpi, że Lyssa pozna tam włochatego pasterza, nikt się natomiast nie spodziewa, że u stóp Himalajów Lyssa się zakocha…

Gdy nadchodzi czas powrotu do domu ,do prawdziwego życia i skruszonego Jake’a, Lyssa musi podjąć najtrudniejszą w życiu decyzję. Zabawna i mądra opowieść o każdej z nas.

źródło opisu: www.ksiazki.wp.pl

źródło okładki: Wydawca

Kasiek | 2018-05-05
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 05 maja 2018

Książka dość dobra, ale nie wyróżnia jej nic szczególnego spośród podobnych książek obyczajowych. Historia lekka i przewidywalna, ale za to napisana w świetnym stylu. Ciekawe dialogi i cięte riposty wynagradzają mało urozmaiconą fabułę.

Bardzo fajna, miła lektura odprężająca, świetnie się czyta, mnie zrelaksowała.
Bardzo mnie się podobała, w lekkim, przyjemnym stylu.

boziaczek | 2012-09-15

Spodziewałam się po tej książce odprężającej lektury i nie zawiodłam się:) To naprawdę dobry relaks. Książka napisana z dużym humorem, lekkim stylem, czyta się właściwie sama... Przygody Lissy są pokazane w bardzo dynamiczny sposób; nie sposób nie polubić głównej bohaterki, jej przyjaciół i rodziny. A przede wszystkim podobało mi się to, że po odejściu swojego chłopaka Jake'a, Lissa się nie załamała, tylko postanowiła zrobić coś ze swoim życiem. Gorąco polecam!

Daria | 2015-12-01

"Z tobą lub bez Ciebie" to bardzo dobra książka...i przeznaczona raczej dla kobiet :) Opowiada ona o kobiecie, która bardzo pragnie mieć dziecko (jest ona w związku ze swym partnerem od jakiś 4 lat), niestety maja problemy- wiec próbują za pomocą in vitro. Jej partner zaczyna mieć tego wszystkie dość i początkowo tylko ją zdradza a w efekcie opuszcza dla pięknej koleżanki z pracy, która zupełnie nie jest tego warta. Nasza bohaterka nie załamuje się i wyrusza w podróż jej życia :)

Naprawdę kobiety polecam, książka jest pełna humoru i potrafi podnieść na duchu w gorszy dzień :)

Wioleta Sadowska | 2012-03-05
Przeczytana: 05 marca 2012

„Kobiety mogą sądzić, że panuje równouprawnienie, ale jedyne, co możemy, to kląć, upijać się do nieprzytomności, uprawiać seks z byle kim, pracować od świtu do nocy za małe pieniądze i rodzić dzieci poczęte ze spermy dowolnego dawcy”

Carole Matthews, pisarka znana na świecie z książek przeznaczonych w szczególności dla kobiet. W USA jej powieści znalazły się na listach bestsellerów „New York Times” czy „Sunday Timesa”. I pomyśleć, że autorka zanim zaczęła pisać, pracowała jako sekretarka czy terapeutka oraz jako sprzedawca lodów. Nie czytałam innych książek autorki i z pewnością to zmienię w najbliższej przyszłości.

Jake i Lyssa tworzą wydawałoby się udany związek od czterech lat. Są właścicielami pięknego domu, mają dobrze płatne prace. Do szczęścia brakuje im jedynie wyczekiwanego dziecka. Dziecka, o które starają się od dłuższego czasu. Bez powodzenia. Po czwartej z kolei próbie zapłodnienia in vitro, Jake postanawia się nagle wyprowadzić z domu pod pretekstem odpoczynku od...

kasandra_85 | 2011-05-14
Przeczytana: maj 2011

emerytka19 | 2015-02-11

Fantastyczna książka, nie spodziewałam się że aż tak mi się spodoba. Porusza wiele ważnych tematów a przy tym jest zabawna, wzruszająca i pouczająca. Polecam

Ania C | 2016-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2016

Fantastyczna książka! Ciepła, wzruszająca historia. Niebanalna fabuła, nietuzinkowe postaci. Jestem zachwycona. Lektura ładuje wśród ulubionych tytulow:) Zakochałam się w bohaterach powieści, we wszystkich bez wyjątku. Nawet "czarne charaktery" uwiodly mnie swą charyzma. Uwielbiam takie książki, ciekawe, ciepłe, dobrze napisane. Bardzo podoba mi się postawa głównej bohaterki. Jest dzielna, szczera i dobra. Każdy wątek tej historii zasługuje na najwyższą notę. Całość świetnie komponuje się i dopełnia obraz lektury, która można polecić!

Książka typowo kobieca!
Opowiada historię Lyssy, która po utracie kochanka nie może się otrząsnąć. Pierwsze ok. 100 stron było ciągłym zrzędzeniem bohaterki, nie mogącej się pogodzić z utratą Jake. Jake z którym spędziła 4, piękne lata swojego życia zostawia ją dla młodszej kobiety z pracy, pięknej "Iron Women" o wielkim tyłku. Zrozpaczona Lyssa zwraca się o pomoc i do swojej młodszej siostry Edie (mającej szóstkę dzieci, siódme w drodze)jak i do przyjaciela swojego byłego chłopaka- Pipa. Tak się złożyło, że Jake miał swoje powody aby zostawić ukochaną dziewczynę. Lyssa od kilku lat razem z Jake'iem stara się o dziecko. Przeszli razem 4 próby In Vitro. Lyssa niestety nie może zajść w ciąże, ponieważ jeszcze jako nastolatka zaszła w ciąże i usunęła dziecko. Jake zmęczony ciągłym gadaniem o jego "niemrawych plemnikach" (nie wie, że Lyssa jest niepłodna) ucieka gdy zdarza się ku temu okazja. Lyssa aby zapomnieć o swoich problemach zamierza wyjechać na miesięczny trekking do Nepalu....

Camilla | 2013-02-17
Przeczytana: luty 2013

Książka bardzo fajna lekka, rozdziały są bardzo krótkie co było dla mnie zaskoczeniem, dzięki temu książkę czyta się bardzo szybciutko i przyjemnie. Lekka, pełna humoru.Opowieść o parze,której nie układa się w związku. Postanawiają się rozejść na jakiś czas.Jednak kobieta nie zamierza rozpaczać.Wyjeżdża do Nepalu,gdzie czeka ją niespodzianka od losu... Na uwagę zasługuje również styl pisarki, lekki, z dużą dawką humoru. „Z tobą lub bez ciebie” to romantyczna, ciepła opowieść o relacjach damsko-męskich oraz życiu, które lubi płatać nam figle i zaskakiwać,w najmniej oczekiwanym momencie. Zdecydowanie optymistyczna książka na poprawę humoru.Polecam