Z tobą lub bez ciebie

With or Without You
978-83-931226-4-6
romans, miłość, zdrada
Ag2S

Kiedy Jake mówi, że coś się popsuło, Lyssa domyśla się, że nie chodzi mu o tosty, nie wie jednak o jego romansie z inną kobietą. Lyssa zdaje sobie sprawę, że jej pierwsza reakcja – szlochanie w poduszkę i czekanie, aż Jake wróci z podkulonym ogonem – nie ma sensu. Szukając możliwości ucieczki, wybiera się na trekking do Nepalu. Siostra kpi, że Lyssa pozna tam włochatego pasterza, nikt się natomiast nie spodziewa, że u stóp Himalajów Lyssa się zakocha…

Gdy nadchodzi czas powrotu do domu ,do prawdziwego życia i skruszonego Jake’a, Lyssa musi podjąć najtrudniejszą w życiu decyzję. Zabawna i mądra opowieść o każdej z nas.

źródło opisu: www.ksiazki.wp.pl

źródło okładki: Wydawca

boziaczek | 2012-09-15

Spodziewałam się po tej książce odprężającej lektury i nie zawiodłam się:) To naprawdę dobry relaks. Książka napisana z dużym humorem, lekkim stylem, czyta się właściwie sama... Przygody Lissy są pokazane w bardzo dynamiczny sposób; nie sposób nie polubić głównej bohaterki, jej przyjaciół i rodziny. A przede wszystkim podobało mi się to, że po odejściu swojego chłopaka Jake'a, Lissa się nie załamała, tylko postanowiła zrobić coś ze swoim życiem. Gorąco polecam!

Daria | 2015-12-01

"Z tobą lub bez Ciebie" to bardzo dobra książka...i przeznaczona raczej dla kobiet :) Opowiada ona o kobiecie, która bardzo pragnie mieć dziecko (jest ona w związku ze swym partnerem od jakiś 4 lat), niestety maja problemy- wiec próbują za pomocą in vitro. Jej partner zaczyna mieć tego wszystkie dość i początkowo tylko ją zdradza a w efekcie opuszcza dla pięknej koleżanki z pracy, która zupełnie nie jest tego warta. Nasza bohaterka nie załamuje się i wyrusza w podróż jej życia :)

Naprawdę kobiety polecam, książka jest pełna humoru i potrafi podnieść na duchu w gorszy dzień :)

awiola | 2012-03-05
Przeczytana: 05 marca 2012

„Kobiety mogą sądzić, że panuje równouprawnienie, ale jedyne, co możemy, to kląć, upijać się do nieprzytomności, uprawiać seks z byle kim, pracować od świtu do nocy za małe pieniądze i rodzić dzieci poczęte ze spermy dowolnego dawcy”

Carole Matthews, pisarka znana na świecie z książek przeznaczonych w szczególności dla kobiet. W USA jej powieści znalazły się na listach bestsellerów „New York Times” czy „Sunday Timesa”. I pomyśleć, że autorka zanim zaczęła pisać, pracowała jako sekretarka czy terapeutka oraz jako sprzedawca lodów. Nie czytałam innych książek autorki i z pewnością to zmienię w najbliższej przyszłości.

Jake i Lyssa tworzą wydawałoby się udany związek od czterech lat. Są właścicielami pięknego domu, mają dobrze płatne prace. Do szczęścia brakuje im jedynie wyczekiwanego dziecka. Dziecka, o które starają się od dłuższego czasu. Bez powodzenia. Po czwartej z kolei próbie zapłodnienia in vitro, Jake postanawia się nagle wyprowadzić z domu pod pretekstem odpoczynku od...

kasandra_85 | 2011-05-14
Przeczytana: maj 2011

Ania C | 2016-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2016

Fantastyczna książka! Ciepła, wzruszająca historia. Niebanalna fabuła, nietuzinkowe postaci. Jestem zachwycona. Lektura ładuje wśród ulubionych tytulow:) Zakochałam się w bohaterach powieści, we wszystkich bez wyjątku. Nawet "czarne charaktery" uwiodly mnie swą charyzma. Uwielbiam takie książki, ciekawe, ciepłe, dobrze napisane. Bardzo podoba mi się postawa głównej bohaterki. Jest dzielna, szczera i dobra. Każdy wątek tej historii zasługuje na najwyższą notę. Całość świetnie komponuje się i dopełnia obraz lektury, która można polecić!

emerytka19 | 2015-02-11

Fantastyczna książka, nie spodziewałam się że aż tak mi się spodoba. Porusza wiele ważnych tematów a przy tym jest zabawna, wzruszająca i pouczająca. Polecam

Książka typowo kobieca!
Opowiada historię Lyssy, która po utracie kochanka nie może się otrząsnąć. Pierwsze ok. 100 stron było ciągłym zrzędzeniem bohaterki, nie mogącej się pogodzić z utratą Jake. Jake z którym spędziła 4, piękne lata swojego życia zostawia ją dla młodszej kobiety z pracy, pięknej "Iron Women" o wielkim tyłku. Zrozpaczona Lyssa zwraca się o pomoc i do swojej młodszej siostry Edie (mającej szóstkę dzieci, siódme w drodze)jak i do przyjaciela swojego byłego chłopaka- Pipa. Tak się złożyło, że Jake miał swoje powody aby zostawić ukochaną dziewczynę. Lyssa od kilku lat razem z Jake'iem stara się o dziecko. Przeszli razem 4 próby In Vitro. Lyssa niestety nie może zajść w ciąże, ponieważ jeszcze jako nastolatka zaszła w ciąże i usunęła dziecko. Jake zmęczony ciągłym gadaniem o jego "niemrawych plemnikach" (nie wie, że Lyssa jest niepłodna) ucieka gdy zdarza się ku temu okazja. Lyssa aby zapomnieć o swoich problemach zamierza wyjechać na miesięczny trekking do Nepalu....

Camilla | 2013-02-17
Przeczytana: luty 2013

Książka bardzo fajna lekka, rozdziały są bardzo krótkie co było dla mnie zaskoczeniem, dzięki temu książkę czyta się bardzo szybciutko i przyjemnie. Lekka, pełna humoru.Opowieść o parze,której nie układa się w związku. Postanawiają się rozejść na jakiś czas.Jednak kobieta nie zamierza rozpaczać.Wyjeżdża do Nepalu,gdzie czeka ją niespodzianka od losu... Na uwagę zasługuje również styl pisarki, lekki, z dużą dawką humoru. „Z tobą lub bez ciebie” to romantyczna, ciepła opowieść o relacjach damsko-męskich oraz życiu, które lubi płatać nam figle i zaskakiwać,w najmniej oczekiwanym momencie. Zdecydowanie optymistyczna książka na poprawę humoru.Polecam

betina360 | 2016-08-13
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 13 sierpnia 2016

Zabawna powiesc o milosci ktora poprawia nastroj i pokazuje ze nie wszystkie zwiazki sa takie jak sie nam wydaje. A ta prawdziwa milosc czesto przychodzi niespodziewanie . Dawno sie tak nie usmialam i chetnie przeczytam inne ksiazki autorki.

Dostałam na imieniny coś, co na pierwszy rzut oka wyglądało na czytadło do szybkiego obrócenia razem z czekoladkami z likierkiem, a okazało się, że książka o mało oryginalnym tytule wydana w szacie graficznej młodzieżowego romansu stawia cholernie trudne pytania.

Mamy tu kobietę, która pustkę życiową wypełnia staraniami o poczęcie dziecka, niewiernego mężczyznę, który jeszcze tak do końca nie wie czego chce, dobrze zbudowaną kochankę i siostrę, która ma dużo dzieci, bo praktycznie każdy jej stosunek z własnym mężem kończy się wpadką. Akcja rozgrywa się w Wielkiej Brytanii, pokazane są więc postacie, które mają pełny dostęp do antykoncepcji, aborcji i in vitro, a mimo to nie są w stanie ułożyć sobie życia i stworzyć takiej rodziny, jakiej by pragnęli. Mimo że książka nie jest w najmniejszym stopniu ideologiczna, pewne sytuacje rzuca w twarz ludziom przekonanym, że nad wszystkim można mieć kontrolę, a każdy życiowy błąd da się bezboleśnie cofnąć.

Główną bohaterkę Lyssę i jej...