Kwiat Pustyni

Wydawnictwo: Atlantis
Desert flower
832382844X
Netus17

Pierwsze promienie wschodzącego słońca rozjaśniły odległe szczyty górskie. Za kilka godzin powietrze nad teksańską pustynią znów zacznie migotać w lipcowym upale. Ale na razie było jeszcze chłodno i na wąskich liściach palm yucca wisiały krople nocnej rosy...

źródło opisu: Atlantis, 1992

Cambiare | 2013-12-04
Przeczytana: 2012 rok

Rewelacyjna książka ukazująca losy afrykańskich plemion. Pokazuje z jakimi trudnościami na codzień zmagają się tamci ludzie, oraz ukazuje fascynującą, a zarazem drastyczną przygodę jak się okazuje-przyszłej modelki światowej sławy.

Jolka | 2012-03-12

Książka na pewno lepsza niż film ,jest rewelacyjna,nie sposób się od niej oderwać

bookslover | 2013-08-18
Przeczytana: 06 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tytułowym „Kwiatem pustyni” jest Joanna mieszkająca na pustyni wraz ze swoim przyjacielem Yogim. Zamieszkała tam, by móc oddać się pasji jaką jest sztuka. Dostała ten dom – kiedyś dom misyjny – od ojca, który wyruszał na różne ekspedycje. Przygotował ją do tego, by umiała przetrwać w różnych warunkach, z daleka od cywilizacji. Tworzyła więc dążąc do upragnionego sukcesu. Ponadto starała się wyleczyć rany w sercu, jakie zadał jej były chłopak, gdy nakryła go na seksie z jej przyjaciółką z akademika. Uprawiali seks w jej domku w górach.

Nie była całkiem sama, bo miała Yogiego – kocura, który zawsze chętnie jej wysłuchał oraz przyjaciela z pobliskiej wioski – Manuela, małego chłopca, który uwielbiał spędzać z nią czas.

Wszystko się zmieniło wraz z wizytą pewnego nieoczekiwanego gościa. Gdy tylko Joanna usłyszała czyjeś kroki, wzięła strzelbę i wyszła tylnymi drzwiami, by zaskoczyć przybysza i mieć nad nim przewagę. Mężczyzna był bardzo pewny siebie i trochę to trwało, zanim...

Klaudia | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 listopada 2014

Nie mylmy książek - Kwiat Pustyni to małe romansidło i na pewno nie opisuje historii dziewczyny, która urodziła się w Somalii.

Link do książki, na podstawie której nakręcono film: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47775/kwiat-pustyni-z-namiotu-nomadow-do-nowego-jorku

Lolek90 | 2013-08-10
Przeczytana: 18 lipca 2013

Dosyć kontrowersyjna autobiografia somalijskiej kobiety, która uciekła z domu po tym, jak ojciec chciał wydać ją w wieku kilkunastu lat za nieznajomego i dużo starszego mężczyznę. Dzięki swojemu uporowi dotarła najpierw do mieszkającej w Mogadiszu ciotki, a następnie, pomimo biedy i nieznajomości języka, udało jej się uprosić swojego wuja, ambasadora, aby zabrał ją z sobą do Anglii, gdzie dostał pracę. Nieznająca języka dziewczyna rozpoczęła życie z dala od Afryki, jako pomoc domowa. W tajemnicy przed chlebodawcami uczyła się języka. Pewnego dnia, kiedy poszła odebrać dzieci wuja ze szkoły, tata koleżanki z klasy jego córeczki wręczył murzynce wizytówkę. Za pomocą drugiej córki kobieta dowiedziała się, że mężczyzna jest fotografem mody. Tym czasem staż pracy ambasadora dobiegał do końca i rodzina zbierała się do odlotu. Dzięki sprytowi Waris została w Londynie, gdzie wprowadziła się do studenckiej dzielnicy, w której poznała wielu przyjaciół. Jedną z nich była Halwu, która pomogła...

tartapaula | 2014-04-06
Przeczytana: 2011 rok

Jeśli ktoś lubi poznawać inne kultury albo walczy o prawa kobiet to koniecznie powinien przeczytać.

Agataa | 2018-01-27

Przeczytana dość dawno, aczkolwiek zapadła w pamięć. Wstrząsająca historia... Warte polecenia!

Leśna_czytelnia | 2013-07-18
Przeczytana: 28 czerwca 2013

asia | 2012-06-04
Wcielenie Shopenhauera | 2013-08-05
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Po książkę sięgnęłam przez szpitalną pielęgniarkę. Żałuję, że po obejrzeniu filmu. Jest w niej o wiele więcej szczegółów niż w filmie co działa na jej korzyść. Słyszałam, że są inne książki o Waris właśnie. Sądzę, że w przyszłości po nie sięgnę.