Najnowsze artykuły
- ArtykułyJesienne Targi Książki – bezpłatne wydarzenie dla czytelników już od 20 do 22 września w WarszawieLubimyCzytać1
- ArtykułyPoziom czytelnictwa w Polsce: jak wypadamy na tle Europy? Jedna rzecz nas wyróżniaAnna Sierant17
- ArtykułyCzytelnicza rewolucja, czyli jak „Szkoła Szpiegów“ zastawiła pułapkę na dzieciakiLubimyCzytać1
- Artykuły„Zmierzch” powraca, a Mickiewicz się zakochujeAnna Sierant4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Marie Porterfield
2
6,3/10
Pisze książki: literatura obyczajowa, romans
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,3/10średnia ocena książek autora
331 przeczytało książki autora
150 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Kwiat Pustyni Marie Porterfield
7,3
Tytułowym „Kwiatem pustyni” jest Joanna mieszkająca na pustyni wraz ze swoim przyjacielem Yogim. Zamieszkała tam, by móc oddać się pasji jaką jest sztuka. Dostała ten dom – kiedyś dom misyjny – od ojca, który wyruszał na różne ekspedycje. Przygotował ją do tego, by umiała przetrwać w różnych warunkach, z daleka od cywilizacji. Tworzyła więc dążąc do upragnionego sukcesu. Ponadto starała się wyleczyć rany w sercu, jakie zadał jej były chłopak, gdy nakryła go na seksie z jej przyjaciółką z akademika. Uprawiali seks w jej domku w górach.
Nie była całkiem sama, bo miała Yogiego – kocura, który zawsze chętnie jej wysłuchał oraz przyjaciela z pobliskiej wioski – Manuela, małego chłopca, który uwielbiał spędzać z nią czas.
Wszystko się zmieniło wraz z wizytą pewnego nieoczekiwanego gościa. Gdy tylko Joanna usłyszała czyjeś kroki, wzięła strzelbę i wyszła tylnymi drzwiami, by zaskoczyć przybysza i mieć nad nim przewagę. Mężczyzna był bardzo pewny siebie i trochę to trwało, zanim przekonał się, że Joanna jest w stanie użyć broni. Potrzebował skontaktować się z kimś, w tym celu potrzebny mu był telefon. Miał problem z samochodem przez co był uziemiony. Musiał więc przenocować u niej. Dodatkowo telefon też nie działał. Urządziła mu miejsce w stojącym obok małym budynku stanowiącym niegdyś celę medytacyjną zakonników. Następnego dnia obudził się zmęczony po nocy w dość niekomfortowych warunkach. Joanna przygotowała posiłek. Później, gdy podczas posiłku Joanna powiedziała Jayowi, że telefon już działa to z wyrzutem, że mówi dopiero teraz, poszedł szybko wykonać połączenie. Tego samego dnia przyleciał po niego samolot. Okazało się, że jest to Jay Clifton, właściciel dużej firmy spożywczej, stąd jego przywyknięcie do wszelkich wygód.
Jak się okazało, był on w późniejszym czasie częstszym gościem, niż Joanna mogłaby się spodziewać. Poznawali siebie i swoich przyjaciół. Raczej Joanna poznawała otoczenie Jaya, które zresztą nie przypadło jej w ogóle do gustu. Znudzone bogate kobiety na party traktowały ją z wymuszoną uprzejmością, a wszyscy raczej jej unikali.
Po dłuższym czasie spotykania się z tym mężczyzną, Joanna zorientowała się, że jej myśli nieustannie wędrują ku Jayowi. Nie mogła nad nimi zapanować. Zrozumiała, że się w nim zakochała. Nie wiedziała jednak, czy tego chce. W trakcie rozkwitania ich znajomości, Joanna stworzyła dzieło swojego życia – figurę Yogiego szykującego się do skoku oraz kaktus, na który to miał skoczyć.Ta oto figurka pozwoliła jej zaistnieć w świecie sztuki.
Przyjemna lektura. Jak czytałam o tych wysokich temperaturach, to mogę powiedzieć, że świetnie rozumiem sytuację. Zachęcam do czytania! Czytanie inspiruje nasz mózg do rozwoju :D
Kwiat Pustyni Marie Porterfield
7,3
Dosyć kontrowersyjna autobiografia somalijskiej kobiety, która uciekła z domu po tym, jak ojciec chciał wydać ją w wieku kilkunastu lat za nieznajomego i dużo starszego mężczyznę. Dzięki swojemu uporowi dotarła najpierw do mieszkającej w Mogadiszu ciotki, a następnie, pomimo biedy i nieznajomości języka, udało jej się uprosić swojego wuja, ambasadora, aby zabrał ją z sobą do Anglii, gdzie dostał pracę. Nieznająca języka dziewczyna rozpoczęła życie z dala od Afryki, jako pomoc domowa. W tajemnicy przed chlebodawcami uczyła się języka. Pewnego dnia, kiedy poszła odebrać dzieci wuja ze szkoły, tata koleżanki z klasy jego córeczki wręczył murzynce wizytówkę. Za pomocą drugiej córki kobieta dowiedziała się, że mężczyzna jest fotografem mody. Tym czasem staż pracy ambasadora dobiegał do końca i rodzina zbierała się do odlotu. Dzięki sprytowi Waris została w Londynie, gdzie wprowadziła się do studenckiej dzielnicy, w której poznała wielu przyjaciół. Jedną z nich była Halwu, która pomogła Afrykance załatwić szkołę i pracę, a potem namówiła ją na odwiedzenie zakładu fotograficznego mężczyzny, który dał jej wizytówkę. W ten sposób zaczęła się światowa kariera biednej dziewczyny Somalii. Książka porusza jeszcze jeden problem wśród afrykańskich plemion - obrzezania kobiet. Walis też została poddana temu zabiegowi w dzieciństwie, a z jego skutkami borykała się jeszcze w dorosłym życiu. Dlatego książka jest też swoistego rodzaju apelem o pomoc w odchodzeniu od tego rodzaju praktyk.