Antologia opowiadań radzieckich

Okładka książki Antologia opowiadań radzieckich Akram Ajlisli, Agasi Ajwazjan, Wasilij Aksionow, Wiktor Astafjew, Mikołaj Atarow, Izaak Babel, Wasilij Biełow, Andrzej Bitow, Kir Bułyczow, Tamaz Cziładze, Ion Druce, Ilja Erenburg, Konstanty Fiedin, Romualdas Granauskas, Daniił Granin, Aleksander Grin, Wasilij Grossman, Jewhen Hucało, Fazil Iskander, Jurij Janowski, Jurij Kazakow, Wiktor Koniecki, Paul Kuusberg, Leonid Leonow, Wiktor Lichonosow, Hrant Matewosjan, Jurij Nagibin, Andriej Płatonow, Jurij Rychteu, Satimżan Sanbajew, Władimir Sangi, Jurij Szczerbak, Michał Szołochow, Wasilij Szukszyn, Hryhir Tiutiunnyk, Aleksy Tołstoj, Jurij Trifonow, Jurij Tynianow, Michaił Zoszczenko
Okładka książki Antologia opowiadań radzieckich
Akram AjlisliAgasi Ajwazjan Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy literatura piękna

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

11/180/2024
Musicie wziąć poprawkę, że ja tych ramot nie oceniam obiektywnie. Po prostu są tak różne od dzisiejszych powieści, a poza tym tak stare (Antologia... jest z 1977 roku, jak ja!),że zarabiają gwiazdki za sam styl pisania i za to, że się jeszcze uchowały w bibliotece :-)
Na poważnie, w Antologii... dostajemy 38 opowiadań, gównie rosyjskich autorów i dziejących się w Republice Rosyjskiej (jednej ze składowych ZSRR / ZSRS),ale im dalej tym egzotyczniej, bo przez Gruzję zapędzamy się na wschodnie stepy z wielbłądami, z prawosławia przechodzimy na islam, a na końcu trafiamy na Sachalin.
Trafiłam na kalosze bez pięt. Ruskie crocsy znaczy :-)
Najpiękniejsze opowiadanie to "Za toczącym się kółkiem" Jewhena Hucało. Sielskie dzieciństwo na wsi. Boskie.

11/180/2024

• 2017
  • Dookoła świata (w ciemno z biblioteki)
  • Związek Radziecki
  • Literatura Rosyjska
  • Opowiadania/nowele

Dodaj cytat z książki Antologia opowiadań radzieckich