Królowa Mroku i Powietrza

Cykl: Mroczne Intrygi (tom 3) | Seria: Ze Świata Nocnych Łowców
Wydawnictwo: Mag
The Queen of Air and Darkness
Klaudia_p

A jeśli ceną prawdziwej miłości jest potępienie? Niewinna krew została przelana na podwyższeniu w Sali Narad, świętej twierdzy Nocnych Łowców. Po tragicznej śmierci Livii Blackthorn Clave znalazło się na krawędzi wojny domowej. Część rodziny Blackthornów udaje się do Los Angeles, by tam szukać źródła choroby niosącej zagładę czarownikom. Tymczasem Julian i Emma desperacko usiłują zapomnieć o...

A jeśli ceną prawdziwej miłości jest potępienie?
Tymczasem Julian i Emma desperacko usiłują zapomnieć o swojej zakazanej miłości i wyruszają z niebezpieczną misją do krainy Faerie, by odzyskać Czarną Księgę Umarłych. Na Dworach odkryją tajemnicę, która może obalić w gruzy świat Nocnych Łowców i otworzyć mroczną drogę w przyszłość, jakiej nikt sobie nawet nie wyobrażał.
Wyścig z czasem trwa. Emma i Julian muszą ocalić świat Nocnych Łowców, zanim zabójcza moc klątwy parabatai zniszczy ich samych i wszystkich, których kochają.

źródło opisu: https://www.facebook.com/Wydawnictwo-Mag-162609416535/

źródło okładki: https://www.facebook.com/Wydawnictwo-Mag-162609416535/

Nymeria | 2018-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2018

Czy tylko mi się wydaje, że Cassie wciska Clace, gdzie tylko popadnie?
O ile dobrze pamiętam mieli 6 książek o nich, więc czemu pewne rozdziały są z ich punktu narracji?
Nie zrozumcie mnie źle, kochałam TMI, TID i teraz TDA, książka serio trzyma poziom, ale jest tylu bohaterów, że książka spokojnie mogłaby się opierać bardziej na nowych postaciach niż umniejszaniu głównych bohaterów pokazując Clace'a. Gdzie jest podobny szacunek do innych, pobocznych postaci, które też odegrały dużą role w CoHF?

Annieda | 2017-02-15
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Ta książka podbiła moje serce tak jak cała seria.

Muniette | 2019-05-23
Przeczytana: 23 maja 2019

Zwykle unikam czytania książek po angielsku - nie przepraszam za tym, ale w tym przypadku nie mogłam się powstrzymać. W środku nocy zaczęłam gorączkowo czytać ,,Królową Mroku i Powietrza" i absolutnie nie żałuję. Fakt, są pewne wątki, których zakończenie mi się nie podoba, ale... Cassandra Clare zdecydowanie nie traci poziomu.

KamaZa | 2018-12-31
Na półkach: Łzy, Śmiech, 2018, Przeczytane
Przeczytana: 31 grudnia 2018

Momentami bardzo przewidywalna i przesłodzona. Jak dla mnie za dużo dramatu i poprawności, ale ogólnie dobrze się czytało, więc daję mocne 7 gwiazdek.

Anna | 2018-11-25
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Wow...zbyt wiele emocji by ją teraz ocenić...

roro | 2019-05-27
Przeczytana: maj 2019