Władca Cieni

Cykl: Mroczne Intrygi (tom 2) | Seria: Ze Świata Nocnych Łowców
Wydawnictwo: Mag
Lord of Shadows
Kasia_

Czy oddałbyś bratnią duszę… za swoją prawdziwą duszę? Życie Nocnego Łowcy to życie w pętach powinności. W więzach honoru. Świat Nocnego Łowcy to świat uroczystych przysiąg, a nie ma ślubów świętszych niż te łączące parabatai – wojowników-partnerów, którzy mają razem walczyć i razem ginąć, lecz nigdy, przenigdy nie wolno im się zakochać. Emma Carstairs odkryła, że miłość odwzajemniona przez jej...

Czy oddałbyś bratnią duszę… za swoją prawdziwą duszę?
Emma Carstairs odkryła, że miłość odwzajemniona przez jej parabatai, Juliana Blackthorna, jest nie tylko zakazana, lecz także śmiertelnie niebezpieczna: może zniszczyć ich oboje. Wie, że powinna uciec od Juliana, lecz jakże miałaby to zrobić, gdy Blackthornom ze wszystkich stron zagrażają wrogowie?
Ich jedyną nadzieją jest Czarna Księga Umarłych, magiczny wolumin o ogromnej mocy. Wszyscy chcą ją dostać, ale tylko Blackthornowie są w stanie ją odnaleźć. Emma, jej najlepsza przyjaciółka Cristina oraz Mark i Julian Blackthornowie przybywają do Faerie – gdzie hulaszcze zabawy skrywają krwawe zagrożenie i żadnej obietnicy nie można ufać – by tam zawrzeć mroczny pakt z królową Jasnego Dworu. Tymczasem narastające napięcie między Nocnymi Łowcami i Podziemnymi doprowadziło do wyłonienia Kohorty, grupy ekstremistów wśród Nocnych Łowców, którzy domagają się wprowadzenia obowiązku rejestracji Podziemnych i „niewygodnych” Nefilim. Zrobią wszystko, co w ich mocy, by ujawnić tajemnice Juliana i przejąć władzę nad Instytutem w Los Angeles.
Kiedy Podziemni zwracają się przeciw Clave, pojawia się nowa groźba w postaci Władcy Cieni – króla Ciemnego Dworu, który wysyła swoich najlepszych wojowników z zadaniem wymordowania wszystkich, w których żyłach płynie krew Blackthornów, i przechwycenia Czarnej Księgi. Gdy mordercza pętla zaciska się wokół Juliana, ten opracowuje ryzykowny plan ratunkowy. Jego powodzenie zależy od współpracy z nieprzewidywalnym nieprzyjacielem. Sukces może jednak mieć swoją cenę, której ani on, ani Emma nawet sobie nie wyobrażają; krwawy rachunek, który – być może – przyjdzie zapłacić wszystkim, których kochają.

źródło opisu: Wydawnictwo MAG, 2017

źródło okładki: http://www.mag.com.pl

MarCyśka | 2017-10-15
Przeczytana: 15 października 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po raz kolejny wkroczyłam do świata, z którego trudno się oderwać. Cudowna kontynuacja "Pani Noc" nadal utrzymana na wysokim poziomie. Pisząc to ręce nadal mi się trzęsą od nadmiaru emocji po przeczytaniu tej książki. Seria naprawdę niesamowita!
Postacie są tak realistyczne i dokładnie opisane, że można sobie dokładnie wyobrazić każdą z nich i odczuwać te same emocje co oni.

Co mi się podobało, a co troszeczkę mniej?
-Krótki powrót Clary i Jace'a chociaż na chwilę wywołało uśmiech na mojej twarzy, a to, co powiedziała Clary sprawiło, że jeszcze trudniej będzie mi czekać na kolejny (ostatni już) tom. OMG!
-Magnus i Alec - tu chyba nie muszę dużo pisać, że bardzo się ucieszyłam, gdy pojawili się na długi czas w książce!
-Zaciekawiła mnie postać Jaime'go. Ciekawe co z nim będzie dalej?
-Najmniej podobała mi się tajemnica Diany. Moim zdaniem nie było to potrzebne i szczerze troszkę mnie zniesmaczyło (ale tylko troszkę).
-Byłoby jeszcze lepiej, gdyby było więcej scen walki, a mniej...

glodnawyobraznia | 2017-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2017

Cała recenzja tu: http://glodnawyobraznia.blogspot.com/2017/11/serce-nocnego-owcy.html

"Władca cieni" to drugi tom młodzieżowej serii fantasy "Mroczne Intrygi" autorstwa Cassandry Clare. Kontynuuje opowieść o rodzinie Nocnych Łowców noszących nazwisko Blackthorn i podobnie jak pierwsza powieść jest inspirowana poezją Edgara Alana Poe.

Wydarzenia tej części rozpoczynają się w wesołym miasteczku na molo od efektownej walki z morskim demonem – tethuidą oraz od przybycia oddziału Centurionów, którzy mają rozprawić się z resztą niebezpiecznych istot oraz odnaleźć ciało Malcolma Fade'a. Dramatyzmu dodaje fakt, że jest wśród nich Zara Dearborn, czyli... narzeczona Diego, należąca do grupy zwanej Hordą, która próbując przejąć władzę wśród Nocnych Łowców, promując przy tym Rejestrację wszystkich Podziemnych. Z kolei Kieran zostaje uznany za winnego morderstwa i skazany na karę śmierci, o czym informuje naszych bohaterów Gwyn app Nudd, wódz Dzikiego Polowania. Po chwili wahania wszyscy...

Dia | 2018-05-27
Przeczytana: 27 maja 2018

Nie można się oderwać od dalszych losów nocnych łowców. Znów dużo intryg, znów bardzo wartka akcja, wciągający starzy znajomi. Jestem pod wielkim wrażeniem tych książek bo są jak obietnica fajnie spędzonego czasu. Bardzo polecam i z niecierpliwością czekam na 3 tom.

Raven | 2018-06-09
Na półkach: Fantasy, Przeczytane

Kolejna świetna część. Nie można się od niej oderwać. Niespodziewane zwroty akcji i intrygi sprawiają, że czyta się ją z zapartym tchem. Ostatni rozdział całkowicie mnie zaskoczył. Polecam!;)

_obsessionwithbooks_ | 2017-10-08
Przeczytana: 05 października 2017

,,Świat nie jest taki, jaki byś chciał, żeby był. Świat jest, jaki jest.''

Akcja tej części rozpoczyna się tuż po zakończeniu ,,Pani Noc'', więc nie mamy tutaj żadnego wielkiego przeskoku w czasie, przez który moglibyśmy pogubić się w fabule. Dodatkowo pomiędzy dialogami bądź opisami zostały wplecione krótkie przypomnienia odnośnie wydarzeń z poprzednich tomów, które mogą być naprawdę pomocne, jeśli ktoś niekoniecznie pamięta wszystkie szczegóły.

W pierwszej części ,,Mrocznych Intryg'' pomimo bardzo szeroko rozwiniętych wątków pobocznych, główne skrzypce grała sprawa odnalezienia tajemniczego nekromanty, która ewidentnie stanowiła centrum fabuły. We ,,Władcy Cieni'' sprawy komplikują nam się do tego stopnia, iż nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co wydarzy się w następnym rozdziale. Cel, w jakim zmierzają nasi bohaterowie, zmienia się co kilkadziesiąt stron, odsłaniając przed nami coraz to ciekawsze rzeczy.

Jedynym problemem, który powtórzył się przy obu tomach tej trylogii,...

Lenka | 2018-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Powrót do tajemniczego i magicznego świata nocnych łowców uznaję za bardzo udany. Mimo iż rozstałam się z nim na całe dwa lata, już od pierwszych stron książki wciągnął mnie na nowo.
Akcja toczy się bardzo szybko, nie ma czasu na złapanie oddechu. Każdy wątek wciąga i realizowany jest z dużą dynamiką. Nie ma niepotrzebnie przegadanych stron. Wszystko jest po coś (poza tajemnicą Diany, w której sensu nie dostrzegam).
Główni bohaterowie czyli Emma i Julian, nie stracili na swojej wyrazistości. Ale, ale... To Kita, Livi i Ty'a uznaję za najciekawsze postacie tego tomu. Wielki plus za to, że nie ma tu postaci nic niewnoszących i niepotrzebnych. Każdy odgrywa jakąś rolę. Ważną rolę.
A co na minus? Właściwie nie wiem czy to minus:) - a mianowicie te wszechobecne w książce trójkąty i czworokąty miłosne w przeróżnych konfiguracjach płci. Odbiera to książce sporo realizmu, a przecież nierealność powinna ona opierać na zupełnie czymś innym.

minionek | 2018-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2018

,,Everybody wants to rule the world!"
I oto kolejna książka Cassandry Clare, która sprawiła, że się rozpływam nad jej cudownością, a jednocześnie boli mnie serduszko. Jakbym miała ją opisać w dwóch słowach, to bym powiedziała wybitnie doskonała. Tyle działo się w tej książce, że nawet nie wiem od czego zacząć. Wszystko było tak dobrze przemyślane i dopracowane, że fabuła z czasem niczym puzzle, łączyła się w mojej głowie w jedną całość i to mi się najbardziej podobało. Uwielbiam rozbudowane powieści, które zawierają w sobie niepozorne elementy, które tworzą ze sobą sieć, prowadzącą do czegoś większego. Jednak knowania i intrygi, nie obejmują całości tekstu, bo jest jeszcze miłość ta rodzinna, niespodziewana i zakazana, która wszystko dopełnia oraz myśli o niepewnej przyszłości, na której drodze pojawiło się nowe zagrożenie. W skrócie, napięcie powoli sięga zenitu, a gra toczy się o wysoką stawkę.
W tej części moje serce podbiła kraina Faerie, która zauroczyła mnie swoim pięknem i...

Krysztyna | 2017-10-09
Przeczytana: 09 października 2017

Cassandra Clare znowu wbija mnie w fotel! Niespodziewane zwroty akcji i trudne wybory bohaterów sprawiają, że nie można oderwać się od tej lektury. Do tego ostatni rozdział zupełnie mnie zaskoczył. Z niecierpliwością czekam na kolejną część!

Bardzo, bardzo polecam. Oczywiście najpierw należy przeczytać poprzednią, równie rewelacyjną część.

Dagi | 2017-10-08

Co tu dużo mówić, lektura charakterystyczna dla pióra C. Clare. Fanom jej twórczości gorąco polecam!

Wartka akcja, dużo romansu, trójkąty i czworokąty miłosne w różnych wydaniach, no i ciekawy wątek główenych bohaterów;: Juliana i Emmy. I dla mnie właśnie oni są w całej historii najciekawsi. Zupełnie od siebie różni, jak ogień i woda, jednak ich wspólne sceny naprawdę przyjemnie się czytało.

Autorka kolejny raz (już 3 po Darach Anioła i Diabelskich Maszynach), pisze jak dla mnie te samą historię miłości niby zakazanej, a jednak tak właściwej! Pomysł trochę stracił już na świeżości, jednakże należy oddać ukłony autorce za naprawde płynny i ciekawy styl pisarski. Jak dla mnie młodzieżówka-girl-fantasy na najwyższym poziomie :)

polecam!

EmaxDomina | 2017-11-10
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: listopad 2017

Dla fanów twórczości Cassandry Clare i całego świata Nocnych Łowców. Wszystko co polubiliście w poprzednich tomach znajdziecie i tutaj. Tylko dwie uwagi - natrętny, edukacyjny wątek LGBT robi się nie do zniesienia, a pisanie o niemożliwym do opanowania pożądaniu seksualnym i kończenie opisu na gładzeniu pleców jest śmieszne - Clare nie może się dostosować ze swoim pisaniem do własnych bohaterów - dorastają, a ona każe im się ciągle zachowywać jak trzynastolatkom.