Pasażerka

Władca cieni

Cykl: Mroczne Intrygi (tom 2) | Seria: Ze Świata Nocnych Łowców
Wydawnictwo: Mag
Lord of Shadows
Zmora

Czy oddałbyś bratnią duszę… za swoją prawdziwą duszę? Życie Nocnego Łowcy to życie w pętach powinności. W więzach honoru. Świat Nocnego Łowcy to świat uroczystych przysiąg, a nie ma ślubów świętszych niż te łączące parabatai – wojowników-partnerów, którzy mają razem walczyć i razem ginąć, lecz nigdy, przenigdy nie wolno im się zakochać. Emma Carstairs odkryła, że miłość odwzajemniona przez jej...

Czy oddałbyś bratnią duszę… za swoją prawdziwą duszę?
Emma Carstairs odkryła, że miłość odwzajemniona przez jej parabatai, Juliana Blackthorna, jest nie tylko zakazana, lecz także śmiertelnie niebezpieczna: może zniszczyć ich oboje. Wie, że powinna uciec od Juliana, lecz jakże miałaby to zrobić, gdy Blackthornom ze wszystkich stron zagrażają wrogowie?
Ich jedyną nadzieją jest Czarna Księga Umarłych, magiczny wolumin o ogromnej mocy. Wszyscy chcą ją dostać, ale tylko Blackthornowie są w stanie ją odnaleźć. Emma, jej najlepsza przyjaciółka Cristina oraz Mark i Julian Blackthornowie przybywają do Faerie – gdzie hulaszcze zabawy skrywają krwawe zagrożenie i żadnej obietnicy nie można ufać – by tam zawrzeć mroczny pakt z królową Jasnego Dworu. Tymczasem narastające napięcie między Nocnymi Łowcami i Podziemnymi doprowadziło do wyłonienia Kohorty, grupy ekstremistów wśród Nocnych Łowców, którzy domagają się wprowadzenia obowiązku rejestracji Podziemnych i „niewygodnych” Nefilim. Zrobią wszystko, co w ich mocy, by ujawnić tajemnice Juliana i przejąć władzę nad Instytutem w Los Angeles.
Kiedy Podziemni zwracają się przeciw Clave, pojawia się nowa groźba w postaci Władcy Cieni – króla Ciemnego Dworu, który wysyła swoich najlepszych wojowników z zadaniem wymordowania wszystkich, w których żyłach płynie krew Blackthornów, i przechwycenia Czarnej Księgi. Gdy mordercza pętla zaciska się wokół Juliana, ten opracowuje ryzykowny plan ratunkowy. Jego powodzenie zależy od współpracy z nieprzewidywalnym nieprzyjacielem. Sukces może jednak mieć swoją cenę, której ani on, ani Emma nawet sobie nie wyobrażają; krwawy rachunek, który – być może – przyjdzie zapłacić wszystkim, których kochają.

źródło opisu: Wydawnictwo MAG, 2017

źródło okładki: http://www.mag.com.pl

MarCyśka | 2017-10-15
Na półkach: Mam! 😍🤓
Przeczytana: 15 października 2017

Po raz kolejny wkroczyłam do świata, z którego trudno się oderwać. Cudowna kontynuacja "Pani Noc" nadal utrzymana na wysokim poziomie. Pisząc to ręce nadal mi się trzęsą od nadmiaru emocji po przeczytaniu tej książki. Seria naprawdę niesamowita!
Postacie są tak realistyczne i dokładnie opisane, że można sobie dokładnie wyobrazić każdą z nich i odczuwać te same emocje co oni.

Co mi się podobało, a co troszeczkę mniej?
-Krótki powrót Clary i Jace'a chociaż na chwilę wywołało uśmiech na mojej twarzy, a to, co powiedziała Clary sprawiło, że jeszcze trudniej będzie mi czekać na kolejny (ostatni już) tom. OMG!
-Magnus i Alec - tu chyba nie muszę dużo pisać, że bardzo się ucieszyłam, gdy pojawili się na długi czas w książce!
-Zaciekawiła mnie postać Jaime'go. Ciekawe co z nim będzie dalej?
-Najmniej podobała mi się tajemnica Diany. Moim zdaniem nie było to potrzebne i szczerze troszkę mnie zniesmaczyło (ale tylko troszkę).
-Byłoby jeszcze lepiej, gdyby było więcej scen walki, a mniej...

_obsessionwithbooks_ | 2017-10-08
Na półkach: ○ 2017 ○
Przeczytana: 05 października 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

,,Świat nie jest taki, jaki byś chciał, żeby był. Świat jest, jaki jest.''

Akcja tej części rozpoczyna się tuż po zakończeniu ,,Pani Noc'', więc nie mamy tutaj żadnego wielkiego przeskoku w czasie, przez który moglibyśmy pogubić się w fabule. Dodatkowo pomiędzy dialogami bądź opisami zostały wplecione krótkie przypomnienia odnośnie wydarzeń z poprzednich tomów, które mogą być naprawdę pomocne, jeśli ktoś niekoniecznie pamięta wszystkie szczegóły.

W pierwszej części ,,Mrocznych Intryg'' pomimo bardzo szeroko rozwiniętych wątków pobocznych, główne skrzypce grała sprawa odnalezienia tajemniczego nekromanty, która ewidentnie stanowiła centrum fabuły. We ,,Władcy Cieni'' sprawy komplikują nam się do tego stopnia, iż nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co wydarzy się w następnym rozdziale. Cel, w jakim zmierzają nasi bohaterowie, zmienia się co kilkadziesiąt stron, odsłaniając przed nami coraz to ciekawsze rzeczy.

Jedynym problemem, który powtórzył się przy obu tomach tej trylogii,...

Dagi | 2017-10-08

Co tu dużo mówić, lektura charakterystyczna dla pióra C. Clare. Fanom jej twórczości gorąco polecam!

Wartka akcja, dużo romansu, trójkąty i czworokąty miłosne w różnych wydaniach, no i ciekawy wątek główenych bohaterów;: Juliana i Emmy. I dla mnie właśnie oni są w całej historii najciekawsi. Zupełnie od siebie różni, jak ogień i woda, jednak ich wspólne sceny naprawdę przyjemnie się czytało.

Autorka kolejny raz (już 3 po Darach Anioła i Diabelskich Maszynach), pisze jak dla mnie te samą historię miłości niby zakazanej, a jednak tak właściwej! Pomysł trochę stracił już na świeżości, jednakże należy oddać ukłony autorce za naprawde płynny i ciekawy styl pisarski. Jak dla mnie młodzieżówka-girl-fantasy na najwyższym poziomie :)

polecam!

Ania Mróz | 2017-09-30
Na półkach: Miłość
Przeczytana: 30 września 2017

Jak zawsze fenomenalna. Czytałam z zapartym tchem. Uwielbiam młodych Nocnych Łowców równie mocno co starych. Podziwiam autorkę że po tylu książkach jeszcze umie napisać wciągająca i nowa historię.
Polecam gorąco starym i nowym fanom. ;)

Krysztyna | 2017-10-09
Na półkach: Cassandra Clare
Przeczytana: 09 października 2017

Cassandra Clare znowu wbija mnie w fotel! Niespodziewane zwroty akcji i trudne wybory bohaterów sprawiają, że nie można oderwać się od tej lektury. Do tego ostatni rozdział zupełnie mnie zaskoczył. Z niecierpliwością czekam na kolejną część!

Bardzo, bardzo polecam. Oczywiście najpierw należy przeczytać poprzednią, równie rewelacyjną część.

Fealrin | 2017-09-29
Na półkach: 2017
Przeczytana: 29 września 2017

Pani Clare, dlaczego pani mi to robi?

Jestem wierna fanką "Darów Anioła" czy "Mechanicznych maszyn", bo to są te czasy mojego dorastania kiedy otrzymane od dziadka 50 zł automatycznie zamieniałam w Empiku na książkę i przez to mam sentyment do wszystkiego co dotyczy Nocnych Łowców.

I moja ocena to w głównej mierze ten sentyment, który nie pozwala mi ocenić książki źle.

Historia w tym tomie, niestety, ale nie jest zbyt porywająca. Niby walka jest, niby niebezpieczeństwo jest, ale jak można żyć tym co dzieje się z bohaterami jeżeli WSZYSCY są piękni, idealni, świetni w walce a sama Emma to najobrzydliwszy przykład Mary Sue jaki ostatnio spotkałam? Z wyczekiwaniem przewracałam kolejne kartki, żeby wreszcie poznać choć jednego bohatera, który nie jest śliczny czy przystojny. No cóż, nie doczekałam się. Podobnie jak nie doczekałam się rozsądku u niektórych bohaterów, ale jak widać wraz z krwią Nocnych Łowców niezależnie od wieku musi iść brawura. A szkoda. (Uwaga do wydawcy:...

aNNA99 | 2017-08-17
Na półkach: Fantasy
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Kontynuacja opowieści o Emmie i Julianie, którzy jako nastolatkowie zmagają się z problemami, które nie jednego dorosłego Nocnego Łowcy pozbawiłyby snu. I chociaż nekromanta Malcolm został już pokonany, a Mark wrócił do domu, to niebezpieczeństwa, z którymi będą się zmagać w tym tomie nie pozwolą wam odłożyć książki chociażby na chwilę.

(Too much) love is in the air!
Jestem wielką fanką związku Emmy i Juliana i podoba mi się jak Cassandra Clare przedstawia ich wewnętrzną walkę z uczuciem, które jest zabronione. Jednakże w tej części Clare rozwija aż tak dużo innych wątków miłosnych, że pod koniec ma się wrażenie, że każdy mógłby być z każdym. Chciałam też napomknąć, że wszyscy bohaterowie w książkach Cassandry Clare są na swój sposób boscy i że zaczęło mnie to nurzyć, ponieważ JAK DO CHOLERY KAŻDA POSTAĆ W KSIĄŻCE MOŻE BYĆ AŻ TAK PRZYSTOJNA!

🏳️‍🌈
Bardzo się Clare chwali, że próbuje nastolatkom czytającym książkę przybliżyć tematykę LGBTQ. W tym tomie pojawiają się też inni...

pigeonek | 2017-10-13
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 13 października 2017

Chyba jeszcze w żadnej serii książek nie spotkałam się z takimi pięknymi opisami uczuć i miłości. I chyba w żadnych innych książkach nie jest tak często poruszany temat homoseksualizmu i innych problemów. Choć na początku zaczęło mnie to irytować to z każdą następną strona przestało autorka opisuje każde uczucie tak naturalnie i wiarygodnie że nie mam wrażenia żeby którekolwiek z nich było niewłaściwe. Od razu chce zaznaczyć że nie jestem człowiekiem nietolerancyjnym chodzi jednak o to że wciskanie wszędzie tematu homoseksualizmu itp jest męczące tym bardziej że głównymi odbiorcami książek jest młodzież, która dopiero uczy się jak świat wygląda. Chyba za bardzo odbiegam od tematu książki na temat tolerancji. Wracając do głównego wątku. Jestem z autorką książki od samego początku i myślę że nawęt kiedy stuknie mi trzydziestka nie przestanę kochać świata nocnych łowców i na pewno będę sięgać po kolejne części a już na pewno z niecierpliwością będę czekać na kontynuację :)

Stokrotka89 | 2017-10-06
Przeczytana: 06 października 2017

"Niestety to co dobre szybko się kończy, a ja mam wrażenie, że wyrwano mi kawałek duszy i poćwiartowano serce" - tak skomentowałam pierwszą część "Mrocznych Intryg" i teraz, odkładając "Władce Cieni" na półkę, nie mogę mieć innego wrażenia. Książka nieco mniej ekscytująca niż pierwsza, może w pewnym momencie miałam odczucie, że zbyt dużo wątków miłosnych się pojawiło i czułam się tym przytłoczona - wysuwały się na pierwszy plan, spychając dalej to co powinno być jasno widoczne - wydarzenia, intrygi. Nie mniej jednak całość - rewelacja. Pomysł na akcje, zaplątanie wydarzeń, interesów poszczególnych postaci, dynamika to wszystko komponuje się na pełną emocji powieść ze świata Nocnych Łowców. Mojego Świata. Czekam na dalsze losy bohaterów z niecierpliwością. Polecam. Stokrotka89

ZakochanawKsiążkach | 2017-10-03

Cassandra Clare dalej zachwyca!
Władca Cień, czyli drugi tom Serii Mroczne Intrygi to książka rewelacyjna, od której zdecydowanie nie można się oderwać. Cudowni Emma i Julian, Cristina, Mark i Kieran oraz pozostali członkowie rodziny Blackhthorn'ów, akcja, która przez całą książkę trzyma w napięciu oraz zakończenie, które z jednej strony złamało mi serce a drugiej powoduje, iż z niecierpliwością będę oczekiwać kolejnego tomu to zdecydowanie powody dla których Władcę Cieni trzeba przeczytać.
Dla mnie to zdecydowane 10/10 <3