Pieśń syreny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
To kill a kingdom
szaraczek

Księżniczka Lira to najskuteczniejsza morska morderczyni. Serca siedemnastu lądowych książąt to trofea, dzięki którym zdobyła respekt w głębinach. Jednak kiedy niefortunnie zabija jedną z syren, jej matka nie ma dla niej litości. Królowa Mórz zmienia ją w istotę, którą gardzi najbardziej na świecie – człowieka. Lira ma teraz tylko jeden cel – odzyskać dawną, syrenią postać. Żeby to osiągnąć musi dostarczyć królowej serca księcia Eliana.

Dziedzic lądowego królestwa, Książę Elian, to najskuteczniejszy i bezwzględny pogromca syren.
Kiedy na środku oceanu ratuje tonącą kobietę, nie ma pojęcia, że właśnie pomógł komuś, na kogo poluje. Skuszony obietnicą pomocy w wyplenieniu syreniego rodu, dobija niebezpiecznego targu z nieznajomą. Czy jednak powinien jej ufać? Który z dwóch największych zabójców wygra tę ryzykowną grę?

Mocna mieszanka disneyowskiej historii i morskiego thrillera, która wciąga w niebezpieczne głębiny od pierwszych stron!

„Co roku zabieram jedno serce. Zagrzebałam siedemnaście w piasku, na dnie mojej sypialni. Czasami rozgarniam kamyki, żeby sprawdzić czy nadal tam są. Głęboko ukryte, krwawiące. Liczę je, aby mieć pewność, że nocą nie skradziono żadnego. To zrozumiały lęk. Serca oznaczają władzę, a istoty mojego rodzaju pragną jej bardziej od oceanu”.

źródło opisu: https://www.taniaksiazka.pl/piesn-syreny-alexandra...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl

wiooletka13 | 2019-08-20
Na półkach: Przeczytane, ☆ 2019 ☆
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

Dwójka ludzi z zupełnie innych światów, choć łączy ich jedno, on jest księciem ona księżniczką. I zdecydowanie przywołuje to na myśl wystawne bale, piękne suknie i bogactwo. Ale to zdecydowanie nie jest to. Ona jest księżniczką najgłębszych, najstraszniejszych zakamarków mórz i oceanów, w jej ciele płynie krew, która zabija, krew, która zabija takie książęta jak Elian.
Elian jest księciem, który ma objąć tron po panującym ojcu. Ale on wewnątrz wie, że nie jest do tego stworzony, one jest stworzony do innych zadań, bardziej mrocznych, a mianowicie zabójstwa syren, syren takich jaką jest Lira.
Oboje będą chcieli wymierzyć sobie karę, największą karę czyli śmierć, ale czy będą to w stanie zrobić?
Lira dostaje zlecenie na Eliana, a Elian chce pomścić śmierć innego księcia, który zginął z rąk Postrachu książąt.
Niestety kara wymierzona przez królową jest sroga i Lira zostaje wypędzona ze swojego królestwa, co więcej wpada w ręce swojego przeciwnika, ale chyba nie ma nic lepszego jak...

jatamczytam | 2019-08-20

9,5/10 ⭐
🌊
"Mroczna wersja Małej Syrenki, w której morskie głębiny zamieszkują przerażające zabójczynie"
🌊
Lira co roku zabija jednego księcia i odbiera mu serce. W podmorskim świecie nikogo to nie dziwi, ponieważ wszystkie syreny są zabójczyniami i od wielu lat nienawidzą ludzi. Są okrutne i nie mają w sobie żadnych uczuć. Tak bardzo podobne do ludzi, a jednak całkiem różne.
🌊
Siedemnastoletnia Lira wkrótce ma objąć tron, jednak jej okrutna matka, królowa syren, wymierza jej karę za nieposłuszeństwo i zamienia w człowieka, którym tak bardzo gardzi. Jeśli "Postrach książąt", jak nazywają Lirę, nie przyniesie matce serca księcia Eliana, już nigdy nie będzie mogła powrócić pod wodę...
🌊
Elian nie jest zwykłym księciem, jako jeden z nielicznych ludzi budzi lęk wśród syren, na które poluje i zabija. Podczas jednego z rejsów zauważa na środku oceanu kobietę, którą ratuje nie wiedząc, że ocalił życie swojemu największemu wrogowi.
🌊
Świat wykreowany przez Alexandrę Christo pozwala nam...

kierzewa | 2019-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

Książka jest napisana naprawdę dobrze, przyjemny język, ciekawi bohaterowie. Z łatwością wciągnąć można się w ich tajemniczy i okrutny świat. Ciekawa interpretacja znanej bajki o małej syrence, gdzie przedstawiona rzeczywistość nie ma w sobie wiele z bajkowości.
Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko, jedyne co mi nie pasuje to zakończenie... Spodziewałam się czegoś więcej po tej książce i po bohaterach. Końcówka niestety mnie zawiodła, bohaterowie stracili jakby swój charakterek i siłę. Stali się na końcu tacy mniej wiarygodni i silni. Ot, dopasowani do słodkiego i przewidywalnego zakończenia...
Ogólnie książka przyjemna, ale u mnie pozostawiła lekki niedosyt, spodziewałam się odrobiny więcej po tak dobrym i ciekawym początku.

książek: 2006
dorotbook | 2019-08-19
Przeczytana: 10 sierpnia 2019

Wszyscy pewnie dobrze pamiętacie bajkową wersję Disneya o Małej Syrence Ariel — ciepłą, romantyczną i trochę ckliwą historię? A gdyby tak stworzyć historię o podwodnym świecie, która byłaby jednak mroczna i brutalna a przedstawiony świat byłby niebezpieczny? Właśnie taką wizję przedstawiła autorka Alexnadra Christo w książce „Pieśń syreny” i moim zdaniem udało się to jej znakomicie!

Postrach Książąt – tak nazywana jest siedemnastoletnia księżniczka syren Lira. Przezwisko nie wzięło się bez powodu, bowiem Lira jest najskuteczniejszą morską morderczynią. Jej trofea to siedemnaście lądowych serc książąt i to właśnie one zapewniły jej respekt w głębinach. Księżniczka co roku swoim śpiewem uwodzi jednego księcia i bez żadnych skrupułów zabiera mu serce. Lira popełnia jednak błąd, bo przypadkowo zabija jedną z syren i jej matka – Królowa Mórz nie okaże dziewczynie litości. Kara będzie okrutna, bo zostanie zamieniona w człowieka. Aby odzyskać dawną postać musi przynieść matce serce...

Booksaremagic_93 | 2019-08-19

„Pieśń syreny” to książka inspirowana dla wszystkich znaną bajką „Mała Syrenka”, ale o wiele bardziej mroczna i nieco brutalna.

Lira jest siedemnastoletnią księżniczką syren - Postrachem Książąt i dziedziczką tronu podwodnego Królestwa Keto. Co roku swoim śpiewem uwodzi jednego księcia i zabiera mu serce. Jednak kiedy zabija jedną z poddanych matki, Królowa Mórz za karę zamienia ją w człowieka. Aby odzyskać swój ogon musi zabić Księcia Eliana i przynieść matce jego serce.

Książę Elian wcale nie marzy o tym aby zasiąść na tronie. O wiele lepiej czuje się na statku i to ocen jest jego domem. Wraz ze swoją załogą poluje na syreny, a jego misją jest pozbyć się wszystkich morskich potworów. Pewnego dnia, kiedy na środku oceanu znajduje dziewczynę nie spodziewa się, że właśnie uratował swojego wroga.

Uwielbiam retellingi, więc nie było wątpliwości, że sięgnę po „Pieśń syreny” szczególnie, że „Mała syrenka” to jedna z moich ulubionych bajek.
Autorka zabiera nas do niezwykłego ale...

motheroftworeads | 2019-08-16

„Całe życie starałam się być taka jak matka – najgorsza ze wszystkich – aby dowieść, że jestem godna trójzębu. Zostałam Postrachem Książąt i przyjęłam tytuł, którym określają mnie na świecie. Stałam się bezlitosna dla królestwa i mojej matki. To właśnie brak litości upewniał wszystkie morskie stworzenia, że potrafię rządzić.”

Lira jest królową syren nie bez powodu nosi przydomek Postrachu Książąt. Nie ma skrupułów i bez mrugnięcia okiem potrafi wyrwać ludzkie serce.
Elian jest księciem, jednak od życia w pałacu i korzystania z przywilejów, zdecydowanie woli skupić się na swoim hobby – zabijaniu syren.
Kiedy Lira dopuszcza się haniebnego według jej matki czynu, Królowa Mórz zamienia Lirę w człowieka. By mogła ona wrócić do swojej naturalnej postaci, ma za zadnie dostarczyć matce serce Eliana, który ratując tonącą kobietę nieświadomie pomaga największemu wrogowi…

Uwielbiam wszelkiego rodzaju retellingi, dlatego po „Pieśń syreny” sięgnęłam z wielką przyjemnością. Po jej przeczytaniu...

livia_reads | 2019-08-15

Siedemnastoletnia następczyni tronu- Lira, jest uznawana za najbardziej zabójczą ze wszystkich syren. W podmorskim Królestwie Keto każda syrena co roku, w swoje urodziny wyrywa serce człowiekowi. To jest ich ,,tradycja'', zemsta za zabitą niegdyś przez ludzi władczynię podwodnego królestwa- Keto.
Lira zaś zdobyła tytuł Postrachu książąt z uwagi na to, że co roku wyrywa serce książętom. Nie potrafiła zadowolić się sercem człowieka, który jestzwykłym marynarzem czy piratem.
Pewnego dnia los zmusza ją do zabicia jednej z syren. Za ten czyn, rozgniewana Królowa Mórz wymierza córce okrutną karę- zamienia ją w człowieka. Aby odzyskać swoją naturalną postać i wrócić do Królestwa Keto, Lira musi w ludzkiej postaci, wyrwać i dostarczyć matce serce księcia Eliana. Gdyby była dalej syreną te zadanie byłoby wręcz banalne, ale teraz, gdy przy zabiciu kolejnego księcia nie może jej pomóc syrenia pieśń, okazuje się, że nie jest tak łatwo jak przedtem.

Elian jest dziedzicem najpotężniejszego...

martens | 2019-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

!𝕡𝕣𝕖𝕞𝕚𝕖𝕣𝕠𝕨𝕒 𝕣𝕖𝕔𝕖𝕟𝕫𝕛𝕒!
Lira, inaczej zwana jako Postrach Książąt jest dziedziczką tronu,podwodnego Królestwa Keto. Wśród ludzi dobrze znana ze swojego okrucieństwa, oraz upodobania do książęcych serc. Serc, które co roku, w swoje urodziny wyrywa z piersi jednego z nich.
Elian jest księciem Midas, kraju jednego ze Stu Królestw. Jednak mężczyzna nie wiedzie książęcego życia. Swoim domem nazywa ocean i swój statek, a rodziną swoją załogę.
Elian posiada nietypowe hobby, czyli polowanie na syreny.
Gdy pewnego dnia ratuje tonącą dziewczynę na środku oceanu, jeszcze nie wie, że jest ona jest odwiecznym wrogiem.
„Pieśń Syreny” to mroczny retelling Małej Syrenki, który poznajemy z dwóch perspektyw-Liry i Eliana. Jest to niewątpliwy plus tej książki. Bohaterowie są dobrze wykreowani i na prawdę ich polubiłam. Szczególnie postacie żeńskie. Niestety muszę przyznać, że troszkę się wynudziłam. Uważam, że książka mogłaby być skrócona. Zawiera za dużo opisów zdarzeń, które nie mają większego...

KarkaReads | 2019-08-11
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 11 sierpnia 2019

“Czy to nie osobliwe, że zamiast zabrać mu serce, mam nadzieję, że on zabierze moje?”
Lira jest przyszłą królową syren, jest też postrachem książąt. Pewnego dnia los zmusza ją do zabicia jednej z syren. Za to zostaje okrutnie ukarana - zostaje zmieniona w człowieka. Aby stać się znowu syreną musi przynieść Królowej Syren serce księcia Eliana. Elian to książę, który został piratem. Na oceanie czuje się o wiele lepiej niż na lądzie. Specjalizuje się w polowaniu na syreny. Pewnego dnia na środku oceanu ratuje tonącą kobietę, nie wie że uratował swojego największego wroga.
Alexandra Christo zabiera nas do magicznej krainy syren, w której nie sposób się nie zakochać. “Pieśń syreny” jest mroczną wersją Małej Syrenki, którą pewnie każdy z nas zna. “Pieśń syreny” jest idealną lekturą dla wszystkich wielbicieli baśni i bajek. Jedynym minusem było to, że tak szybko ta opowieść się skończyła.
instagram.com/karkareads

zaczytanaa_m | 2019-08-11

Księżniczka Lira jest bezwzględną morską morderczynią. Co roku zabiera serce jednemu z lądowych książąt aby udowodnić swoją lojalność matce. Jednak kiedy zabija jedną z poddanych matki, królowej mórz, ta odbiera jej ogon i zamienia w pogardzanego przez Lirę człowieka. Celem księżniczki jest odzyskać ogon i swój status, musi tylko zabić kolejnego księcia - Eliana.
Młody książę jest postrachem mórz i syren, postawił sobie za cel pobycie się tego plugawego gatunku.Kiedy na środku oceanu znajduję dryfującą dziewczynę nie ma pojęcia, że zabrał na swój pokład największego wroga.
Skuszony obietnicą pomocy w wybiciu syreniego rodu zawiera niebezpieczny układ z nieznajomą.
Czy będą w stanie nie pozabijać się przy pierwszej okazji? Kto wygra te niebezpieczne starcie?_______________________
,,Dwa królestwa i obowiązek, z którego dźwiganiem oboje mamy problem. On czuję się ograniczony przywiązaniem do jednego kraju i jednego życia. Ja tkwię w pułapce morderczego dziedzictwa matki. Jest też...