Pokojówka miliardera

Książka śrenia, a historia wydumana. Całość broni feministyczny wymiar książki

Książka śrenia, a historia wydumana. Całość broni feministyczny wymiar książki

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Inna aczkolwiek przewidywalna .

Inna aczkolwiek przewidywalna .

Książka pokazuje chęć wyrwania się z biedy i poświęcenie się dla rodziny, najbliższych. Zbieg okoliczności sprawia, że los sam decyduje za młodą kobietę. Dla szczęścia bliskich poświęca swoją miłość.

Lekka, przyjemna

Lekka, przyjemna

Pokojówka miliardera to opowieść o najbogatszym człowieku swoich czasów, Andrew Carnegie. Był to bezduszny potentat, który z niewyjaśnionych przyczyn stał się filantropem przeznaczając znaczną część swojego majątku na cele charytatywne. Autorka na potrzeby powieści stworzyła postać biednej, irlandzkiej emigrantki, Clary Kelley, która na skutek zbiegu okoliczności została służącą w domu państwa Carnegie. To pod jej wpływem Andrew przeszedł niesamowitą przemianę z materialisty i egoisty w altruistę i filantropa.
Niestety kompletnie nie potrafiłam odnaleźć się w uczuciach głównych bohaterów. Nie przekonała mnie łącząca ich relacja. Może wynika to z faktu, że nie polubiłam Andrew.
Plus dla autorki za przejmujące opisy losów irlandzkich emigrantów w Ameryce.

Rok 1863+ Pensylwania. Emigracja europejczyków do USA za lepszym życiem.. W dziwnym zbiegu okoliczności Clara dostaje się do bogatego domu jako służaca za inną zaginioną... inteligentna, ambitna chce czegoś więcej niż służyć.. Ma zmysł biznesowy.. jednak rezygnuje z miłości Andre by ratować rodzinę z Irlandii....

Jestem wielbicielką romansów romantycznych,dlatego książka oczekiwania wobec mnie spełniła najśmielsze,fabuła niepowtarzalna,porusza struny najwrażliwsze mojego serca,dobra akcja zaskakująca i to ciekawie poprowadzona przez autorkę,trzymała w napięciu mnie książka.
Styl pisania,a również pióro autorki wspaniałe,pierwsze spotkanie pisarki udane było,za każdym razem wzruszałam się przy książce,towarzyszyły mi emocje świetne,wrażeń dobrych dała mi lektura,że przepadłam z książką.
Bohaterowie bardzo dobrzy,cudowni i charakterystyczni każdego z bohaterów dało się mi lubić.
Wciągnęłam się i urzekłam tej ciekawej opowieści,tło historii ładnie przedstawione w książce historycznej,spędzony miły czas umiliła mi ta cudna,przyjemna książka z przyjemnością czytałam ten romans wciągający,uroczy.

Sztampowe i nudne. Przez większą część tekstu akcja nie posuwa się naprzód i kolejne rozdziały są do siebie bardzo podobne (Clara usługuje swojej pani i zastanawia się, jak radzi sobie rodzina w Irlandii). Zakończenie jest bardzo nagłe, później epilog... który dalej niczego nie wyjaśnia. Rozczarowanie.

Harlequinowy tytuł ale historia zgrabnie opowiada o Ameryce tworzącej swoją potęgę pracą i talentem imigrantów z głodującej Europy. Pretekstem jest życie Andrew Carnegie i jego rodziny. Pewną naiwnością jest sugestia, że pomysły na budowę gmachu sławnej opery i biblioteki 28 letniemu przemysłowcowi podsunęła inteligentna służąca matki. Myślę, że jego 1,6m wzrostu, upór i wielkie ego było inspiracją do wiekopomnych dokonań. Ale za to jakich..... Szkoda, że na polskim podwórku te same motywy służą niszczeniu kraju. Warto przeczytać by mieć świadomość jak daleko jesteśmy od osiągnięć kraju, w którym są warunki do realizacji american dream. No cóż wybitne jednostki nie istnieją w papierowym państwie.