Jedenaście minut

83-918441-2-9
miłość, sex
fata

Inne wydania

Maria, młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji, wyrusza w daleką podróż. Jednak świat jest inny, niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają, że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę, z której wybawić może właśnie miłość. Jedenaście minut to współczesna bajka dla dorosłych, przypowieść o seksie, miłości i przeznaczeniu, które sprawia, że kręte...

Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę, z której wybawić może właśnie miłość. Jedenaście minut to współczesna bajka dla dorosłych, przypowieść o seksie, miłości i przeznaczeniu, które sprawia, że kręte ścieżki naszego losu mogą nieoczekiwanie poprowadzić nas ku szczęściu, choć dawno przestaliśmy w nie wierzyć. Jedenaście minut to zarazem głębokie studium o naszej seksualności, o jej sacrum i profanum, o tak ważnej sferze naszego życia, a zarazem tak załamanej. To powieść, która nie pozwala na obojętność i budzi nadzieję, że spotkanie z drugim człowiekiem może być najważniejszym doświadczeniem naszego życia.

źródło opisu: nota wydawcy

Wojciech Gołębiewski | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

PRYMITYWNY „HARLEQUIN”, PODRĘCZNIK MASTURBACJI DLA NASTOLATEK, JEDNYM SŁOWEM - SUPERDNO.

Z zażenowaniem patrzę na oceny jakie niegdyś wystawiałem temu grafomanowi: „Alchemik” – 4 gwiazdki; „Weronika...” - 7!!!; „Demon i p..” - 6, czyli uległem jego popularności. Nie będę tych ocen zmieniał, niech pozostaną świadectwem mojej niedoskonałości.

Tej plamy zmyć się nie da: to prostactwo jest porażające. Seks, prostytucja, sado-macho są dla ludzi, lecz muszą być podane z odrobiną finezji i subtelności. Już Nana swoją córkę Pippę uczyła tej sztuki, ktorej początki znajdują się m.in. w „Egipcjaninie Sinuhe”. A z tej książki pożytku nie będą mieć nawet zboczeńcy, bo opisy wszelkiego bezeceństwa są tak nudne, że nikogo nie podniecą.
PS Czytam coraz gorsze książki ze względu na ograniczoność zbioru w bibliotekach kanadyjskich.

Danway | 2011-03-17
Przeczytana: 10 maja 2009

Moja przygoda z twórczością Paulo Coelho nie zaczęła się tak jak większości osób od "Alchemika" czy "Pielgrzyma", ale od powieści "Jedenaście minut". Książka wpadła w moje ręce z czystej ciekawości i z braku czegoś lepszego do czytania.

Jednakże po zagłębieniu się w lekturę uznałem ją za bardzo ciekawą. Główną bohaterką jest pochodząca z Brazylii dziewczyna. Znając brazylijskie realia i wynikające z nich: biedę i niedostatek, trudno się dziwić, że bohaterka zechciała wyjechać do bogatej Szwajcarii, aby tam pracować i godnie żyć.

Niestety zostaje ona perfidnie oszukana i zamiast godnego życia pracuje jako prostytutka. Wiele osób twierdzi, że Coelho usprawiedliwia prostytucje. Nic bardziej mylnego. On tylko opisuje ten zawód i to w jaki sposób kobiety z całego świata zostają wplątane w ten niechlubny proceder. Autor próbuje uświadomić młode dziewczyny, czym może się zakończyć łatwy wyjazd i łatwy zarobek za granicą.

Dziwne są koleje losów. I nigdy nie wiemy na kogo trafi się w...

Ania | 2014-03-03
Przeczytana: 04 marca 2014

Jest to moja pierwsza książka Paula Coelho,dobrze mi się ją czytało,nie nużyła mnie.Opowiada o Marcie,ładnej kobiecie która zdecydowała się z powodów jakie wybrała lub które los wybrał za nią,odkrywa,że jedynym sposobem,by przetrwać,jest sprzedawanie własnego ciała.Ta opowieść uświadamia dlaczego kobiety decydują się w taki sposób zarabiać na życie.Po mimo trudności w życiu w końcu spotyka Martę szczęście.
Osobiście przyznam że nie potrafię zrozumieć kobiet,które decydują się zarabiać na życie swoim ciałem w taki sposób,dla mnie jest to po prostu nie do przyjęcia.Ale to już jest tylko moje zdanie.Polecam tą książkę wszystkim tym,którzy chcieli by czegoś więcej dowiedzieć się o "prostytutkach".

Mavericus | 2010-11-21
Przeczytana: 04 grudnia 2007

Któż nie widział tzw. "tirówek", prostytuujących się przy drogach krajowych? Ta książka pozwoli wam zrozumieć co takie kobiety myślą, gdy ktoś zapyta je o zdanie, a nie tylko się nimi "pobawi" i wykorzysta jak "przedmiot".

Sylka | 2010-09-15
Przeczytana: 2010 rok

Jestem rozdarta między złością i sympatią do Coelho.
Złością - za zmyślanie nierealistycznych, jakże mądrych i pouczających historii i rad dla czytelnika,o których zapominam 11 minut po zamknięciu książki. Sympatią - za to,że przypomina mi,że całe moje życie zależy głownie ode mnie, o czym zapominać nie mogę nigdy.

Sylffia | 2014-03-25

Moja przygoda z Paulo Coelho zaczęła się od nieudanego "Alchemika", po niej sięgnęłam po "Jedenaście minut", żeby dać mu jeszcze jedną szansę, ale na tym koniec. Styl pisania jest bardzo kiepski, co prawda nie ma tu natrętnych morałów i metafor jak w "Alchemiku", ale mimo to historia jest denna. Młoda pusta dziewczyna, która marzy o karierze i zaczyna się puszczać... Każda przewrócona strona przyprawiała mnie o niesmak i ból głowy. Beznadzieja, prostota, nuda i zażenowanie gwarantowane. Nie ma w niej nic co mogłoby zachwycić i porwać. Nie polecam

książek: 1903
foolosophy | 2010-03-04

Być może ja naprawdę siedzę jak zaczarowana, czuje się jak dziecko, któremu ktoś pokazał tajemnicę, jak dotrzeć do własnej duszy. Być może odkryje tajemnicę miłości i być może odkryje tajemnicę własnej duszy? Wiem jedno, z pewnością będę wielbiać tę książkę, za to co mi uzmysłowiła.

"Tylko ten, kto czuje się wolny, kocha bezgranicznie. A ten, kto kocha bezgranicznie, czuję się wolny."

Zastanawia was jedno, co może dać człowiekowi historia o jakiejś prostytutce, która wyjechała z rodzinnego miasteczka, stała się tym, kim się stała, spotkała miłość i żyli długo i szczęśliwe. Koniec. Podobny motyw znajdziemy w “Dzienniku Nimfomanki”, a mimo to, “Jedenaście minut” nas tak nie odrzuca, jak wcześniejsza książka, dlaczego? Zadałam sobie to pytanie i odpowiedź jest dość prosta. Czytając tę książkę, czujemy się jak zaczarowani, którzy mogą odkryć własną duszę. Ci, którzy mają z tym problem, którzy nie potrafią zajrzeć w głąb własnej duszy, czują tak jakby zupełnie obcy facet, czytał...

paweł | 2016-05-09
Przeczytana: 09 maja 2016

Książka,opowiada historie młodej Brazylijskiej dziewczyny,wyjeżdżającej do Szwajcarii za lepszym życiem.Tam zostaje prostytutką,historia jak tysiące innych, na całym świecie.Autor próbuje przemycić jakąś filozofie seksu i ją jakoś uduchowić.Dla mnie przewidywalna i troszkę przynudnawa.

Monika | 2012-07-17
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 17 lipca 2012

Coelho nigdy mnie nie zachwycił. Nawet swoimi "Jedenastoma minutami", które tak mi wszyscy wokół zachwalali.
Prawdą jest jednak to, że książka zawiera stosunkowo mało typowo Coelhowskich prawd życiowych i dzięki temu jest znośna.

jjon -> dziękuję:)

książek: 2072
onika | 2012-05-24

Moim zdaniem najlepsza książka Coelho - bardzo dobrze ją się czyta i nie ma zbyt dużego natłoku tak charakterystycznych dla tego autora rozważań.