Jedenaście minut

literatura piękna
Marek Janczur, Basia Stępień
miłość sex

Opinie [1 006]

Historia ciekawiła mnie bardzo na samym początku. potem, tradycyjnie, Coelho zaczął to na siłę przedłużać.

Nie mogę już ponownie przeczytać nawet kilku stron tej książki. Może miała na to wpływ znaczna zmiana światopoglądu, albo po prostu tego typu paplaninę można przeczytać tylko raz.

Książka opowiada o losach młodej dziewczyny – Marii – z brazylijskiej prowincji, marzącej o przygodzie, byciu bogatą i wyjściu za mąż. Początek przedstawia nam jej pełne rozczarowań życie uczuciowe z lat młodzieńczych. Złe doświadczenia sprawiają, że czuje się zawiedziona miłością i mężczyznami.

Po ukończeniu szkoły średniej postanawia za zaoszczędzone pieniądze wyjechać...

Interesująca, tkliwa i z południowoamerykańskimi genami książka, w której miłość myli się z namiętnością i z biznesem.

Fantastyczna książka

Wracam do tej książki niejednokrotnie , wszak lubie tego rodzaju książki, czytam pełna zapału. Coelho jak nikt inny potrafi zawładnąć moim umysłem.

Moja pierwsza książka Paula Coelho...o miłości, o pożądaniu, o rozkoszy....

Przez jakiś czas miałem "fazę" na Coelho. Z ciężkim sercem wspominam ten czas, bo jak można czytać gościa, który ma złotą myśl co drugą stronę. ;)
"Jedenaście minut" z grubsza zapamiętałem. Ale w zasadzie jak przeczytasz jedną książkę Coelho, to tak, jakbyś przeczytał wszystkie. Trochę jak z Danem Brownem, gdzie schemat budowy fabuły też jest zawsze podobny i...

Pierwsze moje spotkanie z tym autorem. Jestem bardzo zaskoczona i chętnie przeczytam inne pozycje.

Książki jest bardzo filozoficzna i dużo z niej wyniosłam. Niestety druga część książki dość erotyczna, jeśli mogłabym to tak opisać. Nie wszystkim może przypaść do gustu.

czytałam tą książkę mając jakieś naście lat ale jedyne co z niej pamiętam to to, że jedna z bohaterek zaspokajała się bidetem

Dyskusje

26 459