83-7469-381-9
albumy
Barbara

Witold Adamek -scenarzysta, reżyser i operator filmu S@motność w Sieci, przygotowując filmową adaptację bestsellerowej powieści Janusza L. Wiśniewskiego, wykonał siedem tysięcy zdjęć plenerów i obiektów... Okazało się, że te piękne fotografie są nie tylko dokumentem owych poszukiwań, ale także zapisem nieuchwytnych, niemal magicznych emocji i nastrojów. Młodzi graficy , Dorota Jędrkiewicz i Robert Trojanowski ,wybrali najciekawsze z tych obrazów, dopełnili świetnymi fotosami Renaty Pajchel, rysunkami ze storyboardu, fragmentami scenariusza, cytatami z powieści, komponując album o filmie. Daje on pojęcie o pięknie tej filmowej adaptacji, a zarazem emanuje autentyzmem uczuć, które wypełniają stronice powieści Janusza L. Wiśniewskiego, kadry z filmu Witolda Adamka, a przede wszystkim serca setek tysięcy czytelników, którzy odnaleźli samych siebie w tej współczesnej opowieści o pragnieniu miłości.

Ghia | 2010-12-13

Czułość wprost wylewa się z tej książki... jedna z moich naj, naj... kiedyś uratowała mi życie, dosadnie i w przenośni.. kiedyś zniszczyla mi życie dosadnie i w przenośni...

BaSiUlA | 2011-01-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Pamiętam zachwyt nad tą książką. Śmiech i oczywiście łzy. A następnego dnia po zarwanej nocy czerwone oczy w pracy. Ale warto było. Lubię wracać zarówno do książki jak i do filmu. Może odnalazłam trochę siebie w tej historii.

Album jak album, ładne wydanie mniej więcej pamiętam jak wygląda, fajne zdjęcia niektóre, już dawno go nie mam, na pewno lepiej się na niego patrzyło niż na ekranizację filmową, choć album był dla mnie do przejrzenia na raz może 2 (jeśli ktoś da radę,) uwiecznionych kilka filmowych cytatów wystarczyło mi zupełnie żeby się nie znudzić od razu. książkę czytałam kilka razy w swoim czasie i nadal dobrze ją wspominam choć szał już minął i książkę i album przeznaczyłam potem dla kogoś kto się bardziej nim ucieszy.

myself | 2010-12-07

Bardzo słaba pozycja. Nie rozumiem fenomenu tej książki. Bestseller? Na jakiej podstawie?

panidalloway | 2010-08-27

wrażliwość Wiśniewskiego jest tu urzekająca

Anna | 2010-09-01
Przeczytana: 01 września 2010

Powieść jest bardzo piękną, wzruszającą historią o miłości, tęsknocie, która towarzyszy nam każdego dnia, o przyjaźni, zaufaniu. Niestety często bywa tak, że ludzie po wielu latach ze sobą nie czują już tego samego. Zmienili się i nie potrafią cieszyć się byciem ze sobą. Czasami nawet jak jedna osoba bardzo się stara, by to zmienić, to nic nie daje, bo w miłości tak jak w tangu potrzebne są dwie osoby. Tak widocznie czasami musi być. Ja uważam, że nigdy nic się nie dzieje bez przyczyny. Mimo, że my nie zawsze musimy to rozumieć. Jednak są również takie sytuacje, że da się ten związek ocalić, ale tylko wtedy kiedy oboje tego chcą. Dzięki tej książce zupełnie inaczej widzę życie i relacje między ludźmi. Zaczynam uczyć się siebie i swoich potrzeb, pragnień. Staram się zrozumieć bardziej moją drugą połówkę. Bardziej potrafię doświadczać emocji, uniesień. Ta książka zostawiła w mojej psychice duży ślad. Za to dziękuję jej autorowi.

Cuddless | 2010-12-30

Takie sobie. Z całą pewnością nie zachwycające, łzy żadnej też na tą ksiażką nie uroniłam. Momentami wciągające, kiedy indziej nudne, najczęściej zdecydowanie zbyt udramatyzowane. Te wszystkie uniesienia, dramaty, problemy, trudności... oraz melodramatyczne nazwanie syna "Jakub" - zdecydowanie przesadził pan Wiśniewski. A potem w dodatku wszystko zepsuł post-epilogiem. Takie rzeczy się w życiu nie zdażają, takie rzeczy dzieją się tylko w wyobraźni nadwrażliwych pisarzy.
Było w książce kilka ładnych cytatów i generalnie nie żałuję czasu który jej poświęciłam, ale też nikomu bym jej nie poleciła.

Jeniulka | 2011-01-19

Książka wymęczona nie udało mi się jej za pierwszym razem przeczytać. Nie polecam

depresja | 2011-01-29

Polecam!

LifeOnMars | 2011-02-05
Przeczytana: 2009 rok

Powiem tak: niby fajna, ale z drugiej strony...
Czytałam dwa razy, bo za pierwszym podejściem nie zrozumiałam wszystkiego. Później obejrzałam jeszcze film, ale nadal nie jestem przekonana. Jak na mój gust zbyt dużo poruszonych wątków, można się pogubić. No i ta genetyka... niektóre opisy tych wszystkich powiązań pomijałam, bo strasznie się męczyłam czytając je). Ale nie zmienia to faktu, że historia wzruszająca.