Pośmiertny zjazd absolwentów

Okładka książki Pośmiertny zjazd absolwentów Maciej Siembieda
Okładka książki Pośmiertny zjazd absolwentów
Maciej Siembieda Wydawnictwo: Studio conTEXT powieść historyczna
powieść historyczna
Studio conTEXT
1995-01-01
1995-01-01

Okładka książki Zbrodnia w operze Katarzyna Gacek, Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Janusz Onufrowicz, Robert Ostaszewski, Alek Rogoziński, Anna Rozenberg, Maciej Siembieda, Grzegorz Skorupski, Bartosz Szczygielski
Zbrodnia w operze Katarzyna Gacek, Ga...

Po przeczytaniu ostatniej strony natychmiast odwróciłem książkę i zacząłem ją jeszcze raz, od początku.
Reportaże historyczne pana Siembiedy, to coś więcej niż tylko publicystyka. Piękna literacka polszczyzna, umiejętne przedstawienie faktów, wplecionych w historyczną osnowę i tematyka sprawiają, że historia ożywa na kartach tej książki, zmieniając ją w prawdziwy wehikuł czasu. Dzięki takiemu przedstawieniu dziejów, czytelnik ma szansę nie tylko je poznać, ale może przede wszystkim poczuć.
Chylę czoła przed autorem za tę publikację.

Nie wszyscy wiedzą, że nim stał się pisarzem, autorem głośnych powieści sensacyjnych, Maciej Siembieda już należał do czołowki polskiego reportażu. Ja pamiętam jego bardzo ciekawe teksty publikowane w opolskich dziennikach jeszcze w latach 90. Wiele utworów Siembiedy zdobywało nagrody w ogólnopolskich konkursach na reportaż.

Ten zbiór zawiera 18 znakomitych reportaży pokazujący jak doskonale działa reporterski warsztat autora. To teksty mówiące o pograniczu dnia dzisiejszego z historią,inteligentnie skonstruowane, napisane świetną literacką polszczyzną i wciągającymi w wir lektury tajemnicami odkrytymi gdzieś tuż obok nas. Rzadko sięgam po literaturę faktu, ale jeśli już, to niech będzie taka jak ta.

Ten zbiór zawiera 18 znakomitych reportaży...

Ponownie na www.czytaska.pl goszczę reportaże pana Macieja Siembiedy.
Kto nie zna niech pozna!
Choć zdobyć nie jest łatwo!
Zapraszam!

Ponownie na www.czytaska.pl goszczę reportaże pana Macieja Siembiedy.
Kto nie zna niech pozna!
Choć zdobyć nie jest łatwo!
Zapraszam!

• Chcę w prezencie Inne
  • Spisek, geopolityka
  • Niesamowite książki
  • Historia -powieść
  • Z historią w tle

Dodaj cytat z książki Pośmiertny zjazd absolwentów