Życie jest wolnością

Wydawnictwo: Edipresse
BookJunkie

Wychowałam się w slumsach Europy, czyli w komunistycznej Polsce, kiedy przez dwa tygodnie trzeba było stać w kolejce po buty. Powiesz, że to smutne? O nie! To była świetna szkoła samodzielności, kreatywności i siły. Bo wolność to przecież coś więcej niż brak zewnętrznych ograniczeń. Wolność jest stanem umysłu. To instynktowne przekonanie, że wszystko jest możliwe. W tej książce po raz...

Bo wolność to przecież coś więcej niż brak zewnętrznych ograniczeń.
Wolność jest stanem umysłu.

To instynktowne przekonanie, że wszystko jest możliwe.

W tej książce po raz pierwszy piszę o tym jak nie zarobiłam miliona dolarów, dlaczego piszę książki, skąd czerpię natchnienie i jak na imiona mają moje dzieci.

Opowiadam o kulisach pracy w radiu i w telewizji, o tym jak trenować swój umysł, czym jest pasja i jak zostać pisarzem. O moim domu rodzinnym, marzeniach i o tym jak zostałam szczęśliwym człowiekiem.

źródło opisu: http://beatapawlikowska.com/zycie-jest-wolnoscia/

źródło okładki: http://www.empik.com/zycie-jest-wolnoscia-pawlikow...»

Ida | 2018-09-10
Przeczytana: 10 września 2018

Pełnhy tekst na: GodzinaZksiazka.blogspot.com
Podróżniczka, dziennikarka, a od kilku lat wyjątkowo aktywna pisarka. Kto wiec, jeśli nie ona miała napisać swoją biografię? Oczywiście pani Beata Pawlikowska.
Czytałam kilka poprzednich książek, zarówno tych podróżniczych, jak i o tematach psychologicznych. Pisałam już o nich i zawsze miło wspominam. A teraz. Powiem szczerze, choć wiem, że nie wszyscy podzielają moje zdanie, ale dla mnie pani Beata jest wspaniałą osobą. A po przeczytaniu tej biografii, lubię ją jeszcze bardziej!
Odpowiada mi taki bezpośredni styl przekazu, cenię szczerość i wyjątkowo pozytywnie działają na mnie jej porady. Otwierając jej książki, uderza mnie jakiś blask. Oczywiście dodatkowo wspierany przez charakterystyczne "żółte strony" (tutaj niestety są białe, ale jak zwykle z jedynymi w swoim rodzaju rysunkami).
Autobiografia, którą właśnie przeczytałam przybliżyła mi jeszcze bardziej sposób bycia i życia Beaty Pawlikowskiej. Życie, z pewnością nietuzinkowe....

Ewa | 2019-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2019

Czytając autobiografię Beaty Pawlikowskiej dostrzegłam, jak bogatą kopalnią wiedzy jest właśnie autobiografia. W biografii raczej nie dostrzeżemy życia wewnętrznego opisywanej osoby, chyba, że będzie pisana na podstawie pamiętników.
Tematem przewodnim tej książki jest wolność, życie w zgodzie z własnym sercem, pasją z dala od uzależnień. "Trzeba mieć wiarę w siebie. Wierzyć w to, co się robi. Robić to stuprocentowo uczciwie, całym sercem i umysłem." "Pasja to jest sposób życia. Taki, któremu oddajesz się bez reszty, choć nie wiesz co ci przyniesie. Pasja to miłość. Związek na całe życie." Sama autorka pisze o sobie, jako osobie zintegrowanej, czyli takiej której głoszone tezy czy poglądy są zgodne z jej postępowaniem. Autobiografia zawiera sporo informacji o pracy w radiu, młodości i podróżach. "Fascynowało mnie to. Daleki świat. Moja relacja z tym, co mnie otacza. Możliwości rozszerzenia swojego postrzegania. Inne kraje, inne sposoby myślenia, inne oceany zdarzeń." Nie...

Bonia | 2018-01-19
Przeczytana: styczeń 2018

Skusiłam się mimo, że nie spodziewałam się zbyt wiele. Utwierdziłam się w przekonaniu, że pisanie niezliczonej ilości książek przez Beatę Pawlikowską jest dla niej terapią. Te same tematy powielane na różne sposoby, takie trochę przepraszam, "ględzenie' w koło o tym samym zmęczyło mnie. Może odrobię lepsza niż te o podświadomości, ale to wciąż niewiele nowego wnosi. Autorka ma "lekkie pióro", wiele doświadczeń życiowych i przemyśleń i tylko to pozwoliło mi dotrwać do końca.

Nell | 2017-11-09

To nie jest typowa autobiografia, ale może należało się tego spodziewać po Pawlikowskiej. (W wielu momentach tej książki podkreśla swój indywidualizm.) Chyba nie dowiedziałam się z niej niczego nowego, książka jest jak inne tej autorki. No bo wiadomo, że jak Pawlikowska, to musi być coś o podświadomości, uzależnieniach, zdrowym odżywianiu, potrzebie długiego snu, radiu i oczywiście podróżach. Taki typowy dla niej misz-masz tych samych tematów. Nie jest to opowieść o własnym życiu od urodzenia do teraz, to raczej zbiór rozmaitych refleksji plus opisy pewnych życiowych sytuacji (które w dużej części zostały już opisane we wcześniejszych książkach). Autorka wykorzystała też okazję, aby odpowiedzieć na krytykę, którą ją zalała po wydaniu książki o despresji - trochę to było dziwne; myślałam, że ona takich rzeczy nie robi, że się tym nie przejmuje.
Miałam dużą nadzieję, że się czegoś dowiem, że zostanę czymś zaskoczona, a tu klops. Chociaż właściwie zostałam lekko zaskoczona, ale...

strefabrunetki | 2017-10-15
Przeczytana: 15 października 2017

Beta Pawlikowska – chyba każdy słyszał to nazwisko. Ktoś kiedyś niepochlebnie o niej napisał, że niedługo będzie wykonywała wszystkie zawody na literę p, bo w końcu podróżniczka, psycholożka i pisarka. Inni zarzucają jej, że wszystko robi dla pieniędzy. A jaka jest prawda? Kim jest osoba, która daje innym rady, drogowskazy co do życia? Możemy znaleźć odpowiedź w jej nowej autobiografii „Życie jest wolnością”. Niektóre tematy w niej poruszane są szczątkowo powielone z innych publikacji, chociażby bulimia czy anoreksja. Jest tego jednak bardzo niewiele, jedynie wzmianki, że coś takiego w ogólne miało miejsce. Na pierwszym planie mamy tytułową wolność. Czym ona jest dla autorki, jak ją znalazła i ile dla niej znaczy? Wolność od znienawidzonej szkoły, wolność od uzależnień, wolność od zepsutej współczesności. Widzimy jej wyraźną obecność podczas każdego etapu życia pisarki.
„Bo wolność to przecież coś więcej niż brak zewnętrznych ograniczeń
Wolność jest stanem umysłu.
To...

Poetyka | 2017-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2017

No cóż, z biografią to ta książka ma tylko trochę wspólnego, chociaż są rodzinne zdjęcia i nostalgiczne wspomnienia z lat osiemdziesiątych.
Pani Beata opowiada też o pracy w rozgłośniach radiowych, pisaniu i wydawaniu książek, i jak zawsze, udaje jej się wpleść wątki o zdrowym odżywianiu i pozytywnym myśleniu.

Wszystkie książki tej autorki są bardzo do siebie podobne i przynajmniej wiemy czego się można spodziewać. :)

A więc, bądźmy wolni, spełniajmy się, żyjmy w zgodzie ze sobą, a wszystko będzie jak trzeba!

;)

Marta | 2018-04-12
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Wszyscy którzy mnie znają wiedzą, dobrze, że nie sięgam ani po biografie ani po autobiografie ani po powieści z tłem historycznym. Czasem jednak się wyłamuję. Tak właśnie było w przypadku autobiografii Beaty Pawlikowskiej „Życie jest wolnością”
Pani Pawlikowskiej nikomu przedstawiać nie trzeba. Jestem pewna, że wielu z was kojarzy ją z książkami podróżniczymi czy też z audycjami w rozgłośniach radiowych. Niektórym zaś może się kojarzyć z dużą ilością wydawanych książek. To fakt, że Beata Pawlikowska jest przez wielu nazywaną ekspertką od „wszystkiego czyli tak naprawdę od niczego”.
Sama muszę się przyznać, że znajdowałam się w tej grupie. Do czasu przeczytania właśnie tej książki. Bo czy jedna kobitka może znać się na tym wszystkim o czym pisze? Chodzi mi o to, że daje rady na wszystkie tematy: bulimię, anoreksję, uczy języków obcych, podróżuje. No i rozjaśniło mi się właśnie po przeczytaniu autobiografii. Autorka te wszystkie książki pisała bazując na własnym życiu, na własnych...

Klara | 2018-06-13

Książka niczym nie zaskakuje, nie wnosi żadnych nowych informacji - o wszystkim można przeczytać w poprzednich książkach p. Beaty. Jak prawie w każdej książce autorki, nie brakuje dygresji na temat zdrowego odżywiania i podświadomości. Dużo lepsza pod względem zawartości jest książka W dżungli życia.

trojkowicz | 2019-03-03

Autorka opisuje swój sposób na pisanie książek z różnych dziedzin :
Gdy ma jakiś problem szuka informacji by go rozwiązać, a potem łączy w swojej książce zdobyte i sprawdzone na sobie rozwiązania.
Wadą tej metody jest fakt, że nie wszyscy reagują na wszystko tak samo.
Tymczasem p.Beata uważa się za wyrocznię.
Ale da się wysłuchać (audiobook). Pisarka sama czyta (dobrze). Drobny minus, zbyt często autorka śmieje się chcąc podkreślić akceptację swojej przecież myśli.

JDM | 2018-01-14
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 14 stycznia 2018

Autorka w książce opowiada (a czasem nawet przekonuje) że "jest fajna, ma fajne życie" i oczywiście jest świadoma samej siebie, oryginalna, wolna i natchniona wewnętrznym głosem" :)

Autobiografia? Hmm, raczej nie.