Kochając Pabla, nienawidząc Escobara

Wydawnictwo: Agora SA
Amando a Pablo, odiando a Escobar
Orzoża

Płomienny, nieprawdopodobny i jeden z najbardziej skandalizujących romansów XX wieku oraz wydawnicze wydarzenie tego roku! Historia, która wydarzyła się naprawdę brzmi jak fikcja literacka. Nic dziwnego, że zainteresowało się nią Hollywood. Na podstawie książki powstaje film z Penelope Cruz i Javierem Bardemem. W 1983 roku Virginia Vallejo - była modelka, wschodząca gwiazda kolumbijskiej...

W 1983 roku Virginia Vallejo - była modelka, wschodząca gwiazda kolumbijskiej telewizji i bywalczyni salonów, poznała i zakochała się w Pablu Escobarze, nazywanym często "kolumbijskim Robin Hoodem". Mało kto miał okazję poznać go tak dobrze jak ona - kochanka najbardziej poszukiwanego i najbogatszego przestępcy świata.

Pełen fascynacji i przepychu kilkuletni związek tych dwojga, rozgrywał się w otoczeniu luksusowych apartamentów w najbardziej eleganckich hotelach całego świata, na sławnym ranchu Hacienda Nápoles oraz maleńkiej wyspie na Karaibach, będącej własnością Escobara.

Książka odsłania nie tylko intymne szczegóły płomiennego romansu. Virginia jak nikt inny miała prawo i możliwość zadawania Pablo najtrudniejszych i najintymniejszych pytań. A on jej odpowiadał - miała przecież napisać jego biografię.
Dlaczego biografia nie powstała?
Jak wielka miłość zmieniła się w wielką zazdrość i nienawiść?
Co się stało, że kochanka stała się wrogiem numer 1 narkotykowego barona i zwierzyną łowną?
Jak amerykańskim służbom udało się w sensacyjnych okolicznościach uratować Virginię i wywieźć do Stanów?
Jak Virginia Vallejo zmieniła się w pomocnicę tych, którzy chcieli dopaść jej ukochanego?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Karolina29 | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

Podobno miłość jest ślepa i nie bierze jeńców. Jest zachłanna, intensywna i burzliwa. Wszystkie te tezy znajdują potwierdzenie w książce „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”.
Virginia Vallejo kolumbijska dziennikarka i gwiazda telewizji, przez kilka lat była kochanką jednego z kolumbijskich baronów narkotykowych – Pablo Emilio Escobara. W szczycie „kariery” przestępczej znalazł się on na siódmym miejscu listy najbogatszych ludzi na świecie magazynu Forbes a jego gang kontrolował aż 80% światowego rynku kokainy. Czy takiego człowieka, który bez mrugnięcia okiem decyduje o życiu i śmierci setek ludzi można pokochać?
Przez kilka lat kobieta była ślepo zakochana w mężczyźnie, który głównie pożądał władzy. To ona go napędzała do zbrodniczych czynów. Czy taki związek może się zakończyć słowami „i żyli długo i szczęśliwie”?
Virginia Vallejo poświęciła dla Pabla bardzo wiele. Na szali tego uczucia postawiła swoją karierę, ale także życie. Nie zważając na konsekwencje brnęła coraz...

Marek Rygiel | 2017-04-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Rozczarowała mnie ta książka. Po przeczytaniu kilku recenzji sięgnąłem po nią, spodziewając się płomiennego romansu, przygód, wybuchów, plastycznych opisów luksusu i zapachu prochu. I niby to wszystko w niej jest, ale opisane tak suchym językiem, że znika gdzieś zupełnie przyjemność czytania.

Może wynika to z tego, że autorka jest dziennikarką, a nie pisarką. Stąd reporterski, pozbawiony emocji styl a zamiast wciągającej historii natłok informacji, nazwisk i faktów? W każdym razie z tekstu prędzej można się nauczyć rozmaitych zależności pomiędzy kolumbijskimi rodzinami ze świata polityki i przestępczości niż zrozumieć cokolwiek ze związku głównych bohaterów, ich motywacji czy przeżyć; ta sfera wydaje się zupełnie płaska i papierowa.

Iza | 2017-05-03
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Zapowiedź na okładce wskazuje na przejmujący obraz zakochanej ślepo kobiety i mężczyźnie, który za wszelką cenę wspina się po szczeblach władzy. Kartki książki wskazują na coś zupełnie innego. Kochanka Escobara przedstawia historię miłości od poznania, aż po spektakularny upadek króla koki i jej arystokratycznej osoby. Zapoznaje czytelnika z miłosnymi uniesieniami i przytłaczającymi chwilami u boku zbrodniarza. Zaskakujące? Prawdę mówiąc, nie sądzę… Czy trzeźwo myśląca, bystra kobieta, obracająca się wśród elity nie była wstanie przewidzieć konsekwencji związku z człowiekiem, który wzbogacił się na ludzkiej biedzie? W drugiej połowie XXw. Pablo Escobar był jednym z najbardziej rozpoznawalnych ludzi w kraju. Mało tego. Jego nazwisko widniało w rankingu najbogatszych ludzi Forbsa.

Czytaj więcej -> http://www.czytanierozwija.pl/kochanka-escobara-o-romansie/

Eliza | 2017-05-09
Przeczytana: 03 maja 2017

Ponieważ nie znałam historii, przeczytałam książkę do końca. Historia wielkiej miłości i wielkiego cierpienia, opisana w mało osobisty / emocjonalny sposób. Czułam się, jakbym czytała połączenie pudelka z Silmarilion'em - dużo nazwisk, nazw własnych, miejsc, dat, wydarzeń, a wszystko umieszczone na ponad 400 stronach. Niestety te strony zadrukowane taką czcionką, że można byłoby wydać o 1/3 mniej kartek.
Rozczarowałam się. Moim zdaniem na miano bestselera nie zasługuje. Przereklamowane.

aggie | 2017-05-06
Przeczytana: maj 2017

Zdecydowanie przedawkowałam Escobara i to w najmniej spektakularny sposób - przeczytałam książkę Virginii Vallejo „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”. Już tytuł sugeruje, że dostaniemy historię, która ma pomóc nam ujrzeć w bandziorze i handlarzu narkotyków, Dr Jekyll i Mr Hyde'a. Robin Hooda i Ojca Chrzestnego. Jurka Owsiaka i Ala Capone.
Autorka, była kochanka narkobarona, kolumbijska dziennikarka, bywalczyni salonów, zamiast biografii, którą miała napisać na prośbę Pabla, pokusiła się o zapis ich płomiennego romansu. I od razu pierwszy zawód, jak na latynoskie pióro straszna posucha rubaszności. Nie liczyłam wprawdzie na ciężkie porno, ale umówmy się romans to romans, nie tylko wspólne przeżywanie poezji i patrzenie w oczy. Zaczyna mdlić kiedy czytam odmieniane przez wszystkie przypadki: pieszczotliwe spojrzenia, czułe słówka, usilne zapewnienia. Trochę jakby ktoś relacjonował pewien układ oparty o barter i walnął na to warstwę kleistego rozrzewnienia. Fuj!

CAŁOŚĆ:...

karola807 | 2017-05-19
Na półkach: Przeczytane, 2017

To nie jest kolejna historia miłosna, to rzeczowa i konkretna opowieść inteligentnej kobiety.
Panie które szukają uniesień i romantycznych porywów serca będą zawiedzione.
Ja doceniam tą książkę za wszystko to, co jest w niej krytykowane: mianowicie nieco reporterski styl, ów rzeczowy ton i brak typowo kobiecego bajdurzenia o emocjach i miłości. Niemniej jednak kilka fragmentów chwyta za serce. Plus niesamowity wycinek nie tak znowu odległej historii Kolumbii. Z przyjemnością zagłębiałam się w poszukiwanie zdjęć, faktów i nazwisk wymienionych w książce.
Jedna z niewielu pozycji, która zagwarantowała mi nieprzespane noce gdyż ciekawa byłam co wydarzy się dalej. Polecam z całego serca! Ale nie romantyczkom.

Julita Orłowska | 2017-05-26
Przeczytana: 26 maja 2017
Natalia Tułodziecka | 2017-05-23
Paweł | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017
aleks96k | 2017-05-18
Patronaty tygodnia

Nowe powieści Iana McEwana i Stefana Hertmansa, reportaż Kamila Bułaka „Wszystkie dzieci Louisa”, kolejne książki Niny Majewskiej-Brown i Liliany Fabisińskiej oraz płomienny, nieprawdopodobny i jeden z najbardziej skandalizujących romansów XX wieku – to tylko niektóre z nowości wydawniczych, które w najbliższych dniach trafią na księgarskie półki. Sprawdźcie, co warto przeczytać!