Kochając Pabla, nienawidząc Escobara

Wydawnictwo: Agora SA
6 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Amando a Pablo, odiando a Escobar
Orzoża

Płomienny, nieprawdopodobny i jeden z najbardziej skandalizujących romansów XX wieku oraz wydawnicze wydarzenie tego roku! Historia, która wydarzyła się naprawdę brzmi jak fikcja literacka. Nic dziwnego, że zainteresowało się nią Hollywood. Na podstawie książki powstaje film z Penelope Cruz i Javierem Bardemem. W 1983 roku Virginia Vallejo - była modelka, wschodząca gwiazda kolumbijskiej...

W 1983 roku Virginia Vallejo - była modelka, wschodząca gwiazda kolumbijskiej telewizji i bywalczyni salonów, poznała i zakochała się w Pablu Escobarze, nazywanym często "kolumbijskim Robin Hoodem". Mało kto miał okazję poznać go tak dobrze jak ona - kochanka najbardziej poszukiwanego i najbogatszego przestępcy świata.

Pełen fascynacji i przepychu kilkuletni związek tych dwojga, rozgrywał się w otoczeniu luksusowych apartamentów w najbardziej eleganckich hotelach całego świata, na sławnym ranchu Hacienda Nápoles oraz maleńkiej wyspie na Karaibach, będącej własnością Escobara.

Książka odsłania nie tylko intymne szczegóły płomiennego romansu. Virginia jak nikt inny miała prawo i możliwość zadawania Pablo najtrudniejszych i najintymniejszych pytań. A on jej odpowiadał - miała przecież napisać jego biografię.
Dlaczego biografia nie powstała?
Jak wielka miłość zmieniła się w wielką zazdrość i nienawiść?
Co się stało, że kochanka stała się wrogiem numer 1 narkotykowego barona i zwierzyną łowną?
Jak amerykańskim służbom udało się w sensacyjnych okolicznościach uratować Virginię i wywieźć do Stanów?
Jak Virginia Vallejo zmieniła się w pomocnicę tych, którzy chcieli dopaść jej ukochanego?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Marek Rygiel | 2017-04-23
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Rozczarowała mnie ta książka. Po przeczytaniu kilku recenzji sięgnąłem po nią, spodziewając się płomiennego romansu, przygód, wybuchów, plastycznych opisów luksusu i zapachu prochu. I niby to wszystko w niej jest, ale opisane tak suchym językiem, że znika gdzieś zupełnie przyjemność czytania.

Może wynika to z tego, że autorka jest dziennikarką, a nie pisarką. Stąd reporterski, pozbawiony emocji styl a zamiast wciągającej historii natłok informacji, nazwisk i faktów? W każdym razie z tekstu prędzej można się nauczyć rozmaitych zależności pomiędzy kolumbijskimi rodzinami ze świata polityki i przestępczości niż zrozumieć cokolwiek ze związku głównych bohaterów, ich motywacji czy przeżyć; ta sfera wydaje się zupełnie płaska i papierowa.

Alexandra902 | 2017-04-22
Aleksandra Gręziak | 2017-04-24
Kasza79 | 2017-04-24
martaze | 2017-04-24
Patronaty tygodnia

Nowe powieści Iana McEwana i Stefana Hertmansa, reportaż Kamila Bułaka „Wszystkie dzieci Louisa”, kolejne książki Niny Majewskiej-Brown i Liliany Fabisińskiej oraz płomienny, nieprawdopodobny i jeden z najbardziej skandalizujących romansów XX wieku – to tylko niektóre z nowości wydawniczych, które w najbliższych dniach trafią na księgarskie półki. Sprawdźcie, co warto przeczytać!