Jak stać się szczęśliwym człowiekiem

Wydawnictwo: Virtualo
poradniki
Ania Kęska

Książka okrzyknięta ebookiem roku 2013, doczekała się wersji drukowanej.
Wyjątkowy poradnik, który nie przypomina żadnego innego poradnika....

źródło opisu: http://virtualo.pl/jak_stac_sie_szczesliwym_czlowi...(?)

źródło okładki: http://wydaje.pl/e/jak-stac-sie-szczesliwym-czlowiekiem2

• Salon Wiosenny
  • Egzekucja w dobrej wierze
  • Spotlight. Zdrada
  • Miłość i kłamstwa
  • Zadurzenie
  • Ósme życie (dla Brilki)
  • Grzech nasz codzienny
  • Ponad wszystko
  • Samotna gwiazda
  • Szkielet białego słonia
  • Cień eunucha
  • Alicja w krainie czasów
  • Zadziwiająca historia samotnego listonosza

Uroki
Kathryn Harrison

6,3 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Ania Kęska | 2013-09-14

Wstrzymam się od dokonania oceny własnej książki. Chciałam jednak skorzystać z tego miejsca i napisać o niej kilka słów.
Nie jest to typowy poradnik, zawarłam w nim dużo przykładów i konkretów, zero lania wody. To książka, którą czyta się dwa razy - raz, jako całość, drugi raz "lekcja" po lekcji - od czytania poradników nikt nie stanie się szczęśliwszy, trzeba dać coś od siebie :) Trzymam za Was kciuki!
Pisanie sprawiło mi ogromną przyjemność, chciałam podziękować wszystkim tym, którzy trzymali za mnie kciuki i dawali mi cenne wskazówki.
DRUK dostępny tutaj http://wydaje.pl/e/jak-stac-sie-szczesliwym-czlowiekiem2
W międzyczasie książkę można przeczytać ZA DARMO http://www.aniamaluje.com/2013/10/jak-przeczytac-moja-ksiazke-za-darmo.html ;)

mbutterfly | 2015-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Ta książka jest dla mnie wielkim zaskoczeniem. Nie przepadam za poradnikami, nie nastawiałam się na nic wartego większej uwagi. Przeczytałam z ciekawości, czasem zaglądam na bloga Ani. Ania jest ułożoną, mającą swoje zdanie na temat życia i swoje zasady dziewczyną. Ta książka to tak jakby przekazanie czytelnikowi jej sposobu na życie. Zbiór prawd życiowych, zgrabnie i zrozumiale przedstawionych.. Świetnie napisana, przystępnym językiem. Niepostrzeżenie wciąga. Krótka, konkretna. Jestem pod wrażeniem, że tak młoda dziewczyna tak szybko się uczy i potrafi w zgrabny sposób przekazać wiedzę tego czego się nauczyła o życiu szerszemu gronu odbiorców. Gratuluję Ci Aniu, jestem pod wrażeniem.

Ania | 2014-11-03
Przeczytana: 01 listopada 2014

pełna opinia na moim blogu: http://www.anianotuje.pl/2014/11/jak-stac-sie-szczesliwym-czlowiekiem-ania-keska.html

Ania Kęska to autorka niezwykłego bloga aniamaluje.com, (...) Widząc, rok temu, że wydaje swoją książkę (jeszcze w formie e-booka) czułam, że warto ten poradnik poznać. Wtedy czytywałam ich dużo mniej niż teraz. (...)

Życie Ani nie było usłane różami (i nadal nie jest). Miała dzień, w którym postanowiła się zmienić i dni, w którym uczyła (i uczy) się to robić. Nie boi się wspominać porażek, ale nie ukrywa sukcesów. Naturalna, posiadająca wiedzę i doświadczenie proponuje, co można zmienić, aby z małych rzeczy dokonać wiele w swoim życiu. Nie moralizuje, bo rozumie, że każdy ma swoje zdanie. Porad jest wiele, ale to od Ciebie zależy czy jakąkolwiek zastosujesz. Dlaczego by nie?

Tematy są dość odległe: pieniądze, przyjmowanie pochwał, wybaczanie, odpowiedzialność, prawda, rady, porażki, ale spójnie połączone w logiczną i skondensowaną całość.
(...)
Książka dała impuls...

madziorek | 2013-10-25
Przeczytana: 22 października 2013

Przeglądając blogi o rozwoju osobistym, człowiek co jakiś czas trafia na listę postanowień bloggerów. Wielu z nich za cel bierze sobie napisanie i wydanie książki. Nie mogę się nie przyznać, że i mi się to marzy. Jednak, każda moja książka pisana w dziecińsiwie (a trudniłam się zwykle horrorami) kończyła się po 15 stronach. Ciekawe rady o tym, jak NIE pisać książki znajdziecie w książce Bóg nigdy nie mruga Reginy Brett. Chyba spełniłam wszystkie opisane tam wymogi. Ale ja dzisiaj jeszcze nie o tej książce chciałam napisać.

Sztuka napisania książki udała się autorce bloga Ania maluje. Ania Kęska napisała krótką, ale bogatą w treść książkę- poradnik o tym, jak stać się szczęśliwym człowiekiem. Książkę przeczytałam za darmo na Legimi dzięki uprzejmości samej autorki, której jak sama twierdzi, nie zależy na nachapaniu się za książkę. Swoją drogą, na blogu przedstawia ona, ile za każdą sprzedaną książkę dostaje autor a ile reszta świata. Dowiecie się o tym tutaj.

Książkę pochłonęłam...

marquisdered | 2013-10-03

Książkę pozornie czyta się bardzo szybko, jednak ja wolałam oszczędnie dawkować sobie tę przyjemność i delektować się "daniem głównym" przez kilka dni, aby mieć wystarczająco dużo czasu na przemyślenia i celebrowanie chwil poświęconych podróży do samego siebie. Każde słowo ze mną "rezonowało", niejednokrotnie odnosiłam wrażenie, iż czas ten jest spotkaniem z moją Lepszą Wersją. Pomyślałam nawet: "kurcze, czyli to, że do tej pory jeszcze nie wyglądam tak jak chcę i nie spełniłam x marzeń to tylko i wyłącznie moja wina...?" Wydaje mi się, że w naszej kulturze jesteśmy nauczeni narzekania i przymykania oka na własne słabości. Na polityków, na pogodę, korki na ulicach, nadwagę i teściową. Autorka uczy nas jak można siłą woli skierować swoje myśli w kierunku dobrych stron danej sytuacji, bo to, jak na nią zareagujemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Pokazuje, iż jest to dowód dojrzałości, a im szybciej weźmiemy życie we własne ręce-tym lepiej dla nas. "Za dziesięć lat będziesz żałował,...

fkamila | 2013-09-27
Przeczytana: 18 września 2013

Nie przepadam za poradnikami. Mam czasem wrażenie jakby były pisane przez członków sekty :). W tym przypadku już po kilku stronach lektury odetchnęłam z ulgą - ta książka jest zupełnie inna. Autorka nie przedstawia swoich poglądów jako jedynych słusznych.

Książka jest spójna, co bardzo mi się podoba. Każdy kolejny rozdział wynika z poprzedniego i większość z nich zawiera nawiązania do opisanych już wskazówek. Kolejny plus za konkretne (!) przykłady, ćwiczenia. Najlepsze jest jednak to, że po przeczytaniu poradnika i przemyśleniu poruszanych w nim kwestii chce się do niego wracać.

Bardzo inspirująca publikacja.

vivamaja | 2013-09-14
Przeczytana: 14 września 2013

Kto pragnie szczęścia? Odpowiedzią na to pytanie jest imię każdego z nas. Wszyscy pragniemy radości, sukcesów i wielu innych pozytywnych odczuć, które znajdziemy w znaczeniu słowa „życie”. Jednak czy robimy WSZYSTKO, by osiągnąć to, czego pragniemy? Odpowiedzią także jesteśmy my sami. Twoje imię to imię twórcy, który kształtuje właśnie Twoją osobowość, nastawienie, myśli…

Książka Anny Kęskiej obrazuje w jaki sposób my sami jesteśmy czynnikiem do zmiany całego życia, poprzez zmianę swojego nastawienia wobec świata, a przede wszystkim wobec samych siebie. Autorka otwiera czytelnikowi oczy na to, że to my mamy wpływ na swoje życie. Jeśli naprawdę szczerze czegoś pragniesz – osiągniesz to.

Szuszanka | 2014-05-19

Zacznę od tego, że ocena poradnika nie jest dla mnie najłatwiejsza, bo zwyczajnie takiej literatury nie czytam. A nawet, przyznaję się, unikam. Na książkę Anny Kęski skusiłam się, bo regularnie przeglądam jej bloga i choć długo protestowałam sama przed sobą - w końcu zdecydowałam się przeczytać "Jak stać się szczęśliwym człowiekiem".

Tytuł tej książki to dla mnie jakaś tragiczna pomyłka. Ilekroć polecam ją moim znajomym, czuję się zażenowana, oni uśmiechają się z politowaniem, a ja staram się tłumaczyć, że TO NIE TAK. Choć teoretycznie tytuł nie jest najważniejszą częścią utworu, to jednak... Zły tytuł potrafi wiele popsuć. Obawiam się, że to może być bariera w sięgnięciu po tą książkę. Po pierwsze - czuję się szczęśliwa (na ile w ogóle można BYĆ szczęśliwym, bo im więcej Pilcha czytam, tym bardziej widzę, że szczęśliwym to się BYWA, ale jakoś wcale mnie to nie martwi ;)), a sięgam po książkę, która teoretycznie ma wskazywać mi jak stać się szczęśliwym człowiekiem. To nieco...

schaarlotte | 2014-02-02
Na półkach: Przeczytane, 2014

O tym, że muszę przeczytać tę książkę wiedziałam od dawna, ale zawsze coś innego mi wypadało. Parę dni temu Ania na swoim fejsbuku poinformowała o promocji w Virtualo - jej poradnik za jedyne 9 zł! Takiej okazji nie mogłam przepuścić. I w ten sposób dorwałam w swoje łapki "Jak stać się szczęśliwym człowiekiem", niestety tylko wirtualnie, bo jeszcze nie ma papierowego wydania. Powiem wam, że to było chyba najlepiej wydane 9 zł w moim życiu, naprawdę! Mogłabym wydać nawet więcej!

Po pierwsze, książkę czyta się bardzo szybko. Jest ona króciutka, napisana prostym językiem, a czytając ją ma się wrażenie, że siedzisz z Anią przy herbacie i rozmawiacie o życiu ;). Fenomenalne uczucie! Po drugie, jest to zbiór sprawdzonych przez autorkę rad, które mogą realnie podnieść jakość twojego życia. Porady są proste, czasami wręcz oczywiste, ale dopiero zebrane w kupę mają ogromną siłę rażenia. Nie wiem co więcej napisać - książka jest świetna i gorąco ją wam polecam! I jak sama autorka podkreśla...

Ola | 2014-05-12
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Ta książka naprawdę zmieniła moje życie. Za pierwszym razem pochłonęłam ją całą w mniej niż godzinę, przemyślałam wszystkie sprawy, no i od razu zaczęłam stosować wskazówki, które Ania w niej zawarła. Za drugim razem czytając ją, dawkowałam sobie przyjemność i na spokojnie wypisywałam wszystkie najważniejsze rzeczy w moim notatniku do ważnych rzeczy ;)
Odkąd ją przeczytałam, codziennie mam świetny humor, co wcześniej zdarzało mi się sporadycznie. Teraz drobnostki, przed które wcześniej chodziłam nabuzowana już nie robią na mnie wrażenia.
Naprawdę polecam tą książkę, wszystkim. Tym, którzy dopiero szukają swojego szczęścia, ale także tym, którzy je już znaleźli.