Miłość. I co dalej?

Wydawnictwo: Agora SA
związki, relacje, miłość
Dreamer

Po sukcesie książki „Luz. I tak nie będę idealna” Tatiana Mindewicz-Puacz powraca z książką na temat związków. Wydawałoby się, że jeśli chodzi o miłość...najważniejsze to się zakochać, a potem wszystko stanie się samo, będziemy żyli długo i szczęśliwie. Dlaczego zatem tak wielu z nas, choć żyje we dwoje, czuje się samotnie? Czemu po jakimś czasie nasze rozmowy...

Wydawałoby się, że jeśli chodzi o miłość...najważniejsze to się zakochać, a potem wszystko stanie się samo, będziemy żyli długo i szczęśliwie. Dlaczego zatem tak wielu z nas, choć żyje we dwoje, czuje się samotnie? Czemu po jakimś czasie nasze rozmowy przeradzają się w bitwy? Skąd poczucie żalu i niezrozumienia w relacji z ukochaną osobą? Jak to się dzieje, że zamiast odczuwać radość dopada nas bezradność lub lęk?

Dwoje samotnych ludzi w związku nie jest zjawiskiem należącym do rzadkości. Oddalanie się od siebie nie następuje jednego dnia, zazwyczaj nie poprzedza go spektakularne wydarzenie. Pierwsze oznaki są prawie niezauważalne lub występują tylko u jednej osoby. Jak je rozpoznać? Co zrobić, żeby nie dopuścić do pogłębienia kryzysu? Jak zadbać o bliskość, pielęgnować intymność a przede wszystkim nauczyć się słuchać się wzajemnie z uważnością?

Tym razem autorka pokazuje nie tylko punkt widzenia kobiet, ale także sposób w jaki mężczyźni mogą postrzegać trudności w relacjach. Uwrażliwia na cienką granicę pomiędzy tym, za co jesteśmy odpowiedzialni sami, a tym czego możemy i powinniśmy oczekiwać od naszego partnera lub partnerki.
Tatiana Mindewicz-Puacz pisze tę książkę przede wszystkim jako kobieta, pełna empatii dla swoich bohaterek, świadoma, że mogłaby być jedną z nich. Choć czerpie obficie ze swojego doświadczenia w pracy terapeutycznej oraz coachingowej, nie ocenia, nie daje instrukcji, nie poucza. Pomaga zrozumieć siebie i spojrzeć z innej perspektywy na relację z ukochaną osobą.

Trzeba to powiedzieć głośno: bez zaangażowania nic nie będzie dobre, ani rozmowa, ani obiad, ani seks

źródło opisu: wydawnictwo Agora 2018

źródło okładki: wydawnictwo Agora 2018

veinylover | 2018-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Z reguły wkurzają mnie wszelkie poradniki i zawarte w nich treści, bo zwykle zawierają bzdury.
Ta pozycja mnie pozytywnie zaskoczyła. Rzecz jasna nie da się w tak krótkiej książeczce ująć wszystkich aspektów dotyczących związków, ale jestem zaskoczony trafnością spostrzeżeń autorki i gwiazdki daję jej nie za to, czego tam nie napisała, tylko za to, co tam napisała.

Tatiana Mindewicz- Paucz-dzienikarka, terapeutka, couch. Swoją debiutancką książką przełamała krążące w społeczeństwie mity związane z kobiecym poczuciem własnej wartości. Optymistka, która sama o sobie mówi dziecko szczęścia. Lubi pisać o relacjach międzyludzkich, jednocześnie stroniąc od toksycznego psychologizowania. Drugą książkę poświęciła dogłębnemu studium relacji intymnych. Książki Tatiany Mindewicz- Paucz czyta się niczym pierwszoligowe powieści obyczajowe, których fabuła została przyprawiona nutką pożytecznej wiedzy psychologicznej. Dziennikarka edukuje, ale nie poucza, co mnie osobiście bardzo ucieszyło. O miłości napisano wiele, ale nadal stanowi źródło inspiracji dla pisarzy, artystów oraz badaczy.

"Chociaż terapia staje się coraz popularniejszą metodą na poradzenie sobie z problemami, nadal wiele osób trafia na nią w nadziei, że pomoże ona nie im samym, ale tym z którymi wiążą przeżywane przez nich trudności. (...)"

Tatiana do tematu podeszła z...

Dominika Ziętara | 2018-10-12
Przeczytana: 12 października 2018

www.zaczytana-na-zaboj.pl

Wydaje się, że mając miłość mamy już wszystko, że nikt i nic tego nie zmieni. Zdobyliśmy? Trafiony, zatopiony. Nie prawda. Każda miłość potrzebuje pielęgnacji, czasu i zaangażowania.

OPIS:
Wydawałoby się, że jeśli chodzi o miłość...najważniejsze to się zakochać, a potem wszystko stanie się samo, będziemy żyli długo i szczęśliwie. Dlaczego zatem tak wielu z nas, choć żyje we dwoje, czuje się samotnie? Czemu po jakimś czasie nasze rozmowy przeradzają się w bitwy? Dwoje samotnych ludzi w związku nie jest zjawiskiem należącym do rzadkości. Oddalanie się od siebie nie następuje jednego dnia, zazwyczaj nie poprzedza go spektakularne wydarzenie. Pierwsze oznaki są prawie niezauważalne lub występują tylko u jednej osoby. Jak je rozpoznać? Co zrobić, żeby nie dopuścić do pogłębienia kryzysu? Tym razem autorka pokazuje także sposób w jaki mężczyźni mogą postrzegać trudności w relacjach. Uwrażliwia na cienką granicę...

MoznaPrzeczytac | 2018-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Autorka skupia się w książce przede wszystkim na samotności w związkach. Wydawać się może, że w miłości najważniejsze jest zakochanie. Jednak, niestety życie to nie bajka, coraz częściej dwoje ludzi jest osobno w swoich związkach i nie potrafią już normalnie rozmawiać. Pojawia się żal, niezrozumienie, bezradność, a nawet lęk. Pani Tatiana, bazując na swoim doświadczeniu zawodowym, pisze, że takie sytuacje wcale nie należą do rzadkości oraz że nie pojawiają się z dnia na dzień. Ciekawe jest, że autorka pokazuje nie tylko punkt widzenia kobiet, ale również to, jak mężczyźni odbierają trudności w związkach.

Pełna recenzja książki na stronie:

Rila | 2018-12-19
Przeczytana: 18 grudnia 2018

Powiem szczerze, że nie byłam do końca przekonana do przeczytania tej książki. Ale w momencie kiedy zaczęłam, zmieniłam zdanie o 180 stopni.
Jak sama autorka pisze - nie ma tutaj "recepty ani wskazówek".
W moim przypadku na (nie) szczęście znalazłam wiele kwestii, które odnoszą się do mojego życia. A sprawy opisane w tej książce trafiły w moje osobiste przeżycia, czy obawy. Ale jest to rzecz silnie indywidualna.
Przedstawione historie wręcz sprawiają, że człowiek zastanawia się nad własnym postępowaniem i skłania do spojrzenia na pewne sytuacje pod innym kątem.
Ja jednak nie zgodzę się z autorką co do "braku recepty i wskazówek" w książce, bo ja znalazłam w niej ich ogrom.

Kaja | 2018-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

Autorka zaraziła mnie swoim sposobem patrzenia na trudności już książką „Luz. I tak nie będę idealna”. To właśnie zachęciło mnie do sięgnięcia po jej następny utwór. Nie zawiodłam się, a tylko upewniłam w tezach, które stawia Pani Tatiana - nie skupiajmy się na problemie, a poszukujmy rozwiązań; zadbajmy o nasze szczęście; „chcę” to „mogę” - czy to jeżeli chodzi o miłość, czy o przyjaźń czy po prostu o życie :)
Proste przykłady okazują się mieć największą wartość dla kogoś, kto może się z nimi utożsamić podczas zgłębiania treści. I tak jest w tej książce. Do mnie przemawia jak żadna inna, w tematyce związków, relacji i ogólnie miłości.

Każdemu (poza książką) polecam również blog Pani Tatiany (tatianamindewiczpuacz.pl), na który natrafiłam zupełnie niechcący. Daje motywację!

hellocherry | 2018-10-18
Na półkach: 2018, Przeczytane

Na fali popularności pani Tatiana wydała kolejną książkę. Mnie ona bardzo rozczarowała. Myślałam, że będą tam jakieś coachingowe porady dla związków w kryzysie, tymczasem książka opiera się na opisie historii kryzysów związkowych 3 kobiet. Komentarza psychologicznego do tego jest tyle, co kot napłakał. Jeśli ktoś poczuje podobieństwo z którąś z opisywanych kobiet, to może przejrzy się w jej historii jak w lustrze i przynajmniej 1/3 książki przeczyta z satysfakcją. Jeśli się podobieństwa nie poczuje, to pozostaje tylko irytacja, że książka nie odpowiada na żadne pytanie, z którym może mierzyć się osoba, która po nią sięga.

Ela | 2018-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Śmieszna lekka i przyjemna? ... no nie bardzo. Książka kompletnie nie w moim guście, zbiór historii z bardzo skąpym komentarzem lub wręcz jego brakiem BO PRZECIEŻ nie znamy całej historii bohaterów. Może tak właśnie widzą ludzi ich psycholodzy. Może. Aczkolwiek to po prostu nie było to czego szukałam, książki nie polecę bo naprawdę nie wiem co może komukolwiek wnieść w życie. Próbowałam znaleźć jej głębszy sens. To że związek to też ciężka praca wiedziałam już przed nią. W całej pozycji podobały mi się tylko kilka ostatnich minut.

Madi | 2018-10-07

Najmądrzejsza książka o miłości, jaką czytałam. Autorka niczego nie narzuca, nie krytykuje, jedynie skłania do myślenia.

Aneta1974 | 2018-09-28
Przeczytana: 20 września 2018

nie czytalam do tej pory poradników , siegnełam po ten i w sumie nie żałuję.