Gosia

Książka ta jest bardziej szczera niż jakikolwiek udzielony przeze mnie wywiad. Będziesz świadkiem rozmów i sytuacji, które odbywają się za zamkniętymi drzwiami. Zobaczysz, jak naprawdę wygląda praca modelki, ile pieniędzy się zarabia i od kogo to zależy. Co trzeba zrobić, żeby odnieść sukces, a o co pozostaje się modlić. Wbrew powszechnej opinii wcale nie musisz być miła, grzeczna i pracować najciężej ze wszystkich, bo dobre uczennice chodzą po tych samych wybiegach co dziewczyny, które rzuciły szkołę. Przyda ci się natomiast silny charakter, wyczucie, spryt i nieprzyzwoite poczucie humoru. Jak w każdej grze – żeby grać, musisz rozumieć jej zasady. Znać hierarchię figur i przypisany do nich ruch.

„Modelka” to historia Kopciuszka XXI wieku – dziewczyny, która ze szkolnej ławki trafia na światowe wybiegi, zaczyna obracać się wśród gwiazd show-biznesu i sama staje się gwiazdą. Teraz musi przeżyć – w jednym kawałku, nie dać się zwariować. I utrzymać się na topie.

Jest to książka o marzeniach, podejmowaniu decyzji... przez nas lub za nas. Książka o uporze, wytrwałości, młodzieńczej porywczości i bezczelnej wierze w sukces. A przede wszystkim jest to piekielnie osobista historia.

„Zuza z wielką otwartością i życzliwością pokazała mi nową, mniej turystyczną, ale bardzo ciekawą odsłonę Nowego Jorku. Wycieczka po mieście w towarzystwie takiej przewodniczki była cennym i niezapomnianym punktem mojego pobytu. W swojej książce Zuza pokaże wam Nowy Jork, jakiego jeszcze nie widzieliście”.
– Anna Lewandowska

źródło opisu: Burda Media, 2017

źródło okładki: www.burdamedia.pl/ksiazka/modelka

księgozbiór | 2018-05-07
Przeczytana: 07 maja 2018

„Modelka” już jakiś czas leżała u mnie na półce i czekała na swoją kolej. I choć z jednej strony bardzo chciałam ją przeczytać, to zmęczenie materiału jednak dawało o sobie znać. Gdy w końcu po nią sięgnęłam już się nie oderwałam. To było mile spędzone popołudnie, ale od początku.
Zacznę od kilku słów o autorce, bo choć jest znana na świecie to jednak w Polsce nie do końca nazwisko Bijoch musi wszystkim coś mówić. Wybiegi, modelki, domy mody to wszytko do niedawna było zarezerwowane dla tych zainteresowanych. Teraz, chciał nie chciał, wielki świat mody wkracza w nasze życie z każdej strony. Kariera modelki śni się wielu małym dziewczynkom, tylko że teraz w końcu są to sny, które faktycznie mogą się ziścić. Zuzanna Bijoch swój sen spełniła. Chodziła po wybiegach u Versace, Gucci, Prady czy D&G. Jej twarz zdobiła okładki takich magazynów jak Vogue, Harper’s Bazaar, Vanity Fair czy V Magazine. W rankingu Top 50 Models zajęła 13. miejsce. Była gościnnym sędzią w naszym rodzimym...

FOCZKA | 2018-05-03

Praca modelki to nie bajka, są chwile gdy czujesz się jak gwiazda, ale to nie trwa non stop. Są plusy i minusy, zaskoczyło mnie to, że można żyć na walizkach nie wiedząc co będzie dalej. Jest tylko tu i teraz, nigdy nie wiadomo co jeszcze się wydarzy. Zuzanna zrealizowała swoje marzenie, rozpoczęła karierę będąc nastolatką i osiągnęła sukces, jest gwiazdą. Jednak świat mody jest inny, dziwny, często trudny i mało przyjazny. Nie każdy odnajdzie się w modelingu.

LaylaA | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

"Świat mody jest bezwzględny i nie ma w nim miejsca na sentymenty"

Ogólnie nie jestem wielką fanką mody, znam kilka osób, które są naprawdę znane w tej dziedzinie, ale nic poza tym, mimo to zawsze byłam ciekawa jak wygląda praca modelki, czy to naprawdę jest takie wymarzone i idealne zajęcie, ile zarabia osoba, która jest uważana i traktowana jak wieszak. Ale kiedy dostałam propozycje zrecenzowania najnowszej książki jednej ze znanych modelek Zuzanny Bijoch, oczywiście się zgodziłam. Byłam, jestem i dalej będę ciekawa ile prawdy kryje się za tymi wybiegowymi ciuchami, okładkowymi sesjami i popularnością, która się również z nimi wiąże. Sądziłam, że moja ciekawość zostanie w jakiś sposób zaspokojona przez książkę „Modelka”, niestety tak się nie stało, ale może od początku.

Od samego początku jak tylko zobaczyłam i dowiedziałam się o tej książce, byłam przekonana, że jest to biografia owej Zuzanny Bijoch, taka pomyłka zdarza mi się ostatnio bardzo często, a jest to dlatego, że...

jucha1237 | 2017-12-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Nie jestem wielką znawczynią mody, ale interesuję się tym tematem, zatem coś tam wiem. Po tej książce spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Kiedy usłyszałam, że Zuza Bijoch wydaje książkę o modelingu wiedziałam, że nie będzie to raczej autobiografia, bo kariera autorki jeszcze trwa, ale ta tym, co znalazłam w środku, zawiodlam się bardzo. Spodziewałam się, że będą to proste fakty, konkretne historie. Wiadomo, niekoniecznie "z pierwszej ręki", czyli takie, które przydarzyły się Zuzie, ale miałam nadzieję na smaczki, o których zwykły śmiertelnik nie ma pojęcia, opowieści z planów i castingów jej koleżanek. Chciałam zostać "wprowadzona" w ten świat, ale się zawiodłam. Jest to sfabularyzowana opowieść o Sarze Rostowskiej, która rozpoczyna swoją przygodę ze światem mody. W historię wpleciony jest oczywiście wątek "czarnego charakteru" vel. bohatera i oczywiście MIŁOSNY. I niby ok... Typowa książka młodzieżowo-obyczajowa, ALE... Autorka wplata w historię elementy, których sama była...

Agnieszka Garncarczyk | 2017-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Po książkę sięgnęłam pod wpływem programu telewizyjnego , w którym wzięła udział autorka. Jakieś tam pojęcie miałam o pracy modelek, ot choćby z gazet i właściwie niewiele więcej wiem też i teraz.
Zuzanna przedstawia ciągły bieg między agencjami, pokazami i ten brak poczucia szacunku u organizatorów. Dla nich dziewczyny na wybiegu to niewiele więcej warte manekiny do pokazywania strojów. "Modelka dobra wczoraj za tydzień jest już passe" to stwierdzenie jest szokujące w ustach dziewczyny dwudziestokilkuletniej.Pokazuje ono jak bardzo świat ten jest okrutny.
W sumie książkę czytało się dobrze ,bo jednak otwarła drzwi to świata mody, ale jednak mam wrażenie, że coś w niej brakuje. Chyba za dużo ciągłego przeskakiwania z tematu na temat. Za dużo biegu...ale to chyba właśnie jest prawo młodości u autorki.

Szkolny_Klub_ | 2017-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2017

Autorem powieści pt. „Modelka” jest Zuzanna Bijoch. Jest to jej pierwsza książka, gdyż kobieta nie jest pisarka, lecz modelką. Napisała tę książkę w celu pokazania jak wygląda jej świat.

Jest to książka praktycznie dla każdej osoby, która chce wiedzieć, co to znaczy być modelką. Autorka opowiada nam historię Sary i Julii Rostowskich, jak rozpoczęła się ich modowa przygoda. Aparat bardziej pokochał Sarę, więc zaczęła jeździć na coraz lepsze i bardziej wymagające pokazy mody, u coraz lepszych światowych projektantów. Została zauważona przez mężczyznę, który pomógł dziewczynie odnaleźć się w nowym świecie oraz przyśpieszył rozwój jej kariery. Kobieta ciągle musiała być w ruchu.

Świat mody jest naprawdę ciężki, ludzie wiele oczekują od ciebie, nie myśląc nawet, jaki to sprawia trud. Tam wystarczy jeden dzień, by stać się nikim, więc nie można pozwolić sobie na nawet najmniejsze błędy, albo robisz to, co chcą i jesteś tym, kim chcą, żebyś była albo twoje istnienie przestaje mieć...

Isabelle | 2018-01-18

Powiedzmy sobie szczerze: ta książka dupy nie urywa. Zuza może i jest dobrą modelką, ale nie posiada za grosz talentu literackiego. Styl narracji dość...hmm...łopatologiczny, kulawe dialogi. Człowiek ma wrażenie, jakby czytał wysoce rozbudowane wypracowanie z polskiego napisane przez licealistkę. Tym niemniej muszę przyznać, że fabuła mimo że dość nijaka to jednak wciąga. Ot, taka przyjemna opowiastka umilająca wolny czas, która jednka nie zostaje dłużej w pamięci.
Co mnie jeszcze rozczarowało to to, że autorka nie opisała w tej powieści praktycznie nic nowego jeśli chodzi o świat modelingu:
Że modelki muszą dbać o linię (nierzadko uciekając się w tym celu do narkotyków bądź środków przeczyszczających)? To raczej oczywiste!
Że w tym środowisko jest duża konkurencja i każda dziewczyna z tej branży oczekuje z niecierpliwością potwierdzenia udziału w pokazach (czarne konie modelingu)? No nigdy bym się nie domyśliła.
Że trzeba myśleć o przyszłości, gdyż wiek jest tu kluczową kwestią i...

Deppowa | 2018-04-10

"Na pytania czy wszystko jest prawdą, odpowiem – Nic nie skłamałam, natomiast nie jest to moja autobiografia.”

Powyższe zdanie powinno otwierać, a nie zamykać tę jakże przeciętną fabularyzowaną powieść. Nie spodziewałam się co prawda wielkiej literatury, niemniej podczas czytania nie mogłam się pozbyć wrażenia, że czytam raczej dzieło nastolatki niźli dorosłej kobiety. Całe szczęście, że książkę wypożyczyłam z pobliskiej biblioteki, a nie zdecydowałam się na jej kupno. Jednorazowa lektura, która niewiele wnosi informacji o świecie mody i nie zapada w pamięć.

Danuta | 2017-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2017

Pierwszy raz spotkałam się z książką o karierze w modelingu.
Moja wiedza na ten temat była znikoma, dzięki lekturze dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy o pracy modelek.
Wywiad przeprowadzony z Zuzanną Bijoch nie jest jej biografią, lecz ciekawie i swobodnie wprowadza
w świat modelek.
Podoba mi się ta książka.

Justyna | 2018-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Książkę czyta się bardzo szybko. Wpleciony jest w nią wątek miłosny, jak również wątek "psychopaty" który wypisuje meile do modelek. Akcja książki jest bardzo szybka, nie wkrada się nuda gdyż co chwilę jesteśmy gdzieś indziej (Warszawa-Nowy Jork- Paryż itd) i poznajemy nowe perypetie bohaterki. Nie ma długich opisów. Czytając tę książkę ma się wrażenie, iż autorka zmieniła tylko imię głównej bohaterki, a historie są prawdziwe z jej życia.
Myślę, iż tę książkę powinna przeczytać każda nastolatka której marzy się kariera w modelingu, wprawdzie nie ukazuje ona bardzo wielu szczegółów z życia modelki, ale może uświadomiłaby wielu dziewczynom że bycie modelką nie opiera się tylko na chodzeniu na imprezy w drogich sukienkach i na zakupy, tylko że jest to bardzo ciężka i wyczerpująca praca, która nie trwa wiecznie i kiedyś się skończy.
Mnie osobiście książka się podobała, czytało się ją lekko i przyjemnie. Idealna lektura na przerwę między egzaminami. Jak na debiut autorki uważam że to...