Robinson w Bolechowie

Okładka książki Robinson w Bolechowie
Maciej Płaza Wydawnictwo: W.A.B. Seria: ...archipelagi... literatura piękna
384 str. 6 godz. 24 min.
Kategoria:
literatura piękna
Seria:
...archipelagi...
Wydawnictwo:
W.A.B.
Data wydania:
2017-11-16
Data 1. wyd. pol.:
2017-11-16
Liczba stron:
384
Czas czytania
6 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328046306
Tagi:
arystokracja dzieło sztuki II wojna światowa literatura polska PRL tajemnica terror
Inne
Średnia ocen

                7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Literatura na Świecie nr 3-4/2023 (620-621): Gyula Krúdy Béla Czére, Gyula Krúdy, Adam Lipszyc, Maciej Płaza, Redakcja pisma Literatura na Świecie, József Sántha, Piotr Sommer, Tomasz Swoboda, Karolina Wilamowska, Olga Żyminkowska
Ocena 6,0
Literatura na ... Béla Czére, Gyula K...
Okładka książki Fabularie nr 3 (30) / 2022 Wiktoria Bieżuńska, Darko Cvijetić, Victor Ficnerski, Iga Kowalska, Justyna Kowalska-Leder, Michał P. Lipka, Marcin Mielcarek, Joanna Ostrowska, Maciej Płaza, Zofia Posmysz, Redakcja magazynu Fabularie, Krzysztof Rewiuk, Justyna Sobolewska, Emilia Walczak, Miłosz Waligórski, Andrzej Woźniak, Olga Wróbel
Ocena 7,5
Fabularie nr 3... Wiktoria Bieżuńska,...
Okładka książki Literatura na Świecie nr 5-6/2020 (586-587) Laura Freudenthaler, Ally Klein, Andrzej Kopacki, Adam Lipszyc, Friederike Mayröcker, Maciej Płaza, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Beate Sommerfeld, Antoni Zając, Juli Zeh
Ocena 8,0
Literatura na ... Laura Freudenthaler...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Skąd wziąć artystę?



1956 14 299

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
192 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1027
131

Na półkach: ,

„Tłumacz przeszczekał to na niemiecki” – już za to jedno zdanie gotówem przyznać komplet gwiazdek...

Trafiłem w prasie na recenzję, z której wynikało, że nie będzie łatwo, ale będzie warto. Jeszcze asekuracyjnie podziabałem sobie wzrokiem kilka przypadkowych akapitów w egzemplarzu przed zakupem, żeby sprawdzić, czy podołam, czy nie okażę się tym adresatem, którego kurier pomylił z innym, i już się spod jej uroku nie wyzwoliłem. Powieść hipnotyzuje i pożera.

Hipnotyzuje przepięknym językiem niechybnie muszącym przepalać bezpieczniki w każdej czerwono podkreślającej autokorekcie. Pożera zdaniami rojnymi od manewrów i przyzdanek, dialogami ukrytymi przed kartkującymi, wyjętymi z tła celowaną, chwytliwą interpunkcją, kędzierzami opisów szczodrze i lisio szrafowanych emocjami.

Są takie obrazki, autostereogramy, które dają się obejrzeć tylko tym, którzy przepatrzą się przez stronicę, nakłonią swoje oczy do czegoś, do czego te nie nawykły, umiejętnie. Nie widzisz, nie widzisz, i nagle... jest! Ryba albo wyścigówka. Podobnie jest z „Robinsonem...”. Początek kolejnego rozdziału, nowe wejście w obraz, nie ostrzy się. Wracam, zaczynam jeszcze raz, inaczej. Za trzecim razem, za kwadrans, godzinę, następnej jesieni wyraziścieje. I doczytywałem. I przewiadywałem się. Kiedy imię głównego bohatera pojawiło się po raz pierwszy, zdezorientowało mnie. Naraz wszystko się zaspójniło. W przód się wyciekawia, lecz wstecz kusi, poolśnieniowo podziabać, znów, jak w rozeznaniu, a teraz jeszcze nacieszyć bystrzami, płaniami, bujniskiem niedowarknięć, intensywnie i dodennie.

A sama historia, cóż, historia jest pokruszona siłami, prawidłami i fochami zmanierowanego czasu, decyzji, nieuchronności nawet. Jest nieeksplozyjnie smutna, burkliwie draśnięta, za to w kolorach niezrównana jak bolechowska sójka, ze świerka na świerk.

„Tłumacz przeszczekał to na niemiecki” – już za to jedno zdanie gotówem przyznać komplet gwiazdek...

Trafiłem w prasie na recenzję, z której wynikało, że nie będzie łatwo, ale będzie warto. Jeszcze asekuracyjnie podziabałem sobie wzrokiem kilka przypadkowych akapitów w egzemplarzu przed zakupem, żeby sprawdzić, czy podołam, czy nie okażę się tym adresatem, którego kurier...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    475
  • Przeczytane
    226
  • Posiadam
    95
  • 2018
    13
  • Teraz czytam
    9
  • Ulubione
    6
  • 2021
    6
  • 2020
    6
  • Literatura polska
    6
  • Do kupienia
    5

Cytaty

Więcej
Maciej Płaza Robinson w Bolechowie Zobacz więcej
Maciej Płaza Robinson w Bolechowie Zobacz więcej
Maciej Płaza Robinson w Bolechowie Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także