Fałszywy pocałunek

Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Cykl: Kroniki Ocalałych (tom 1)
Wydawnictwo: Initium
The Kiss of Deception
Zaczarowana

Księżniczka Lia jest pierwszą córką domu Morrighan, królestwa przesiąkniętego tradycją, poczuciem obowiązku i opowieściami o minionym świecie. W dniu swojego ślubu ucieka, uchylając się od obowiązków - pragnie wyjść za mąż z miłości, a nie w celu zapewnienia sojuszu politycznego. Ścigana przez licznych łowców, znajduje schronienie w odległej wsi, gdzie rozpoczyna nowe życie. Gdy do wioski przybywa dwóch przystojnych nieznajomych, w Lii rozbudza się nadzieja. Nie wie, że jeden z nich jest odtrąconym księciem, a drugi to zabójca, który ma za zadanie ją zamordować. Wszędzie czai się podstęp. Lia jest bliska odkrycia niebezpiecznych tajemnic - i jednocześnie odkrywa, że się zakochuje.

źródło opisu: www.inbook.pl

źródło okładki: www.inbook.pl

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5319

Romantyczna baśń dla młodzieży i dorosłych

Wielu czytelników, którzy jako dzieci lubiło baśnie, w życiu dorosłym zaczytuje się w fantasy. Dzięki książkom należącym do takiego gatunku znów można zajrzeć do wykreowanych w umysłach pisarzy królestw, poznać przygody rycerzy, utożsamić się z księżniczką czy zatracić się w świecie magii, który kusi niczym piękna rusałka. Dla miłośników tego typu literatury Wydawnictwo Initium przygotowało nie lada gratkę. Jest nią cykl Kroniki Ocalałych, a jego pierwszy tom nosi tytuł „Fałszywy pocałunek”. Książka posiada prześliczną okładkę, która rzuca się w oczy i kusi „sięgnij po mnie”. Czy warto to zrobić? Po lekturze zdecydowanie powiem tak, bo ta historia okazuje się miłą i urzekającą powieścią, która ma wiele walorów.

Lia pierwsza córka domu Morrighanów jest księżniczką, a za koroną idą obowiązki. Od młodej panny rodzice i tradycja wymagają mariażu z wyrachowania. Lia wychowana w świecie obowiązku, konwenansów i szacunku dla przeszłości ma poślubić mężczyznę, który zapewni jej królestwu sojusz polityczny, stabilizację i spokój. Problem w tym, że panna młoda ma zobaczyć przyszłego męża dopiero na ślubnej uroczystości. Nie ma pojęcia jak on wygląda, jaki ma charakter, jaką osobowość. Dziewczyna nie chce poświęcić siebie na ołtarzu polityki i w dniu ślubu decyduje się na ucieczkę wraz ze swoją służącą. Na moment przed ceremonią ucieka konno w nieznane. To dowód buntu przed małżeństwem bez miłości, na życie u boku człowieka, którego nie wybrało jej serce. Lia wie, że będzie ścigana, wie, że sporo ryzykuje, ale mimo to wsiada na konia i udaje się do obcego świata, by tam zacząć nowe życie i odnaleźć swoją miłość. Szczęśliwie dociera do odległej wsi i zaczyna pracę w tawernie. Nie ma pojęcia, że ktoś udaje się pod przebraniem jej śladem i że to ktoś, kogo ślepo odtrąciła...

Pierwszy tom Kronik Ocalałych ma to do siebie, że od pierwszej strony wciąga i przyciąga mocno uwagę czytelnika. Ma to miejsce za sprawą magii i świetnego wykreowania uroczego królestwa w którym przyszła na świat księżniczka, która powiedziała stanowcze „nie” życiu bez miłości. Zbuntowana Lia jest bohaterką, która ma wyrazistą, pełną odwagi osobowość i szuka prawdziwego uczucia. Od pierwszych stron łatwo odgadnąć zatem, że będzie to książka o miłości, jej szukaniu i odkrywaniu. Dodatkowo fabuła została okraszona przygodą, magią i klimatem baśni, który zabiera daleko od realnej rzeczywistości. Powieść ma kilku narratorów jednak pierwsze skrzypce odgrywa wśród nich właśnie Lia. Panna, która choć nosi koronę, stąpa twardo po ziemi, jest sprytna, wie czego chce i realizuje swoje cele z determinacją. Obce jej delikatne pozy mimozy i zachcianki. Lia ma w sobie tę iskierkę, za którą czytelnicy bezapelacyjnie ją pokochają od samego początku. Równie ciekawie udało się Autorce odmalować dwie męskie postacie, a każda z nich intryguje i zaciekawia. Plusem książki są również ciekawe opisy świata, w którym rozgrywa się akcja. Wszystko odmalowane jest z aptekarską dokładnością i pełne szczegółów, a przy tym nie brak eleganckiego stylu i zgrabnego operowania piórem. Atutem książki są również wątki fantastyczne.

„Fałszywy pocałunek” czyta się z przyjemnością i lekkością. Tytuł nie jest trudny w odbiorze, a wykorzystane popularne schematy wcale nie nużą, a tylko dodają uroku. To dobry początek cyklu.

Kto lubi przygodę, romans, magię musi poznać opowieść o perypetiach niesfornej księżniczki, która zamiast powinności wobec poddanych wybrała zwyczajne życie.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

Magda | 2017-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Postacie księżniczek w książkach młodzieżowych są ostatnimi czasy bardzo popularne. Nie jest to wadą, jednak należy stawiać na coś nowego w opowieściach, w których pojawiają się często wykorzystywane schematy. Mimo że Fałszywy Pocałunek na pierwszy rzut oka nie zachwyca oryginalnością to pojawiają się w nim wątki, które wyróżniają go na tle jego poprzedników i sprawiają, że mimo dość zagmatwanej fabuły czerpiemy przyjemność z czytania.

Najciekawszym aspektem w tej książce są dwie postacie męskie. Czytając opis możecie spodziewać się w tej lekturze trójkąta miłosnego i tak jak myślicie - pojawia się on. Jednak zanim postawicie krzyżyk na tej książce, zaczekajcie. Autorka bowiem zrobiła coś, za co jednocześnie ją nienawidzę i kocham. Po kilku rozdziałach mamy ogólny zarys męskich postaci. Jednak w relacjach z główną bohaterką ich tożsamość nie jest ujawniona. Nie wiemy czy bohaterka rozmawia z księciem, czy wysłannikiem pobliskiego królestwa, który chce ją zabić. Zgadywanie...

Łędina | 2017-08-22

"Kroniki Ocalałych: Fałszywy pocałunek" to pierwsza część romantycznej, pełna mitów i wspomnień, przeznaczenia i nadziei serii, amerykańskiej pisarki Mary E". Pearson. Pisarki znanej z napisania "Przebudzenie Jenny Fox".

Mary E. Pearson - autorka, wielokrotnie nagradzanych bestsellerowych powieści dla nastolatków. Studiowała sztukę w Long Beach State University, Potem zarabiała na nauczaniu w San Diego State University. Obecnie pisze w pełnym wymiarze godzin w domu w Kalifornii, gdzie mieszka z mężem i dwoma psami.

Księżniczka Lia jest pierwszą córką domu Morrighanów, królestwa przesiąkniętego tradycją, poczuciem obowiązku i opowieściami o minionym świecie. W dniu swojego ślubu ucieka, uchylając się od obowiązków − pragnie wyjść za mąż z miłości, a nie w celu zapewnienia sojuszu politycznego. Ścigana przez licznych łowców, znajduje schronienie w odległej wsi, gdzie rozpoczyna nowe życie. Gdy do wioski przybywa dwóch przystojnych nieznajomych, w Lii rozbudza się nadzieja. Nie...

Natalia | 2017-08-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

W ostatnim czasie z fantastyką młodzieżową prawie nierozerwalnie łączy się motyw księżniczki jako głównej bohaterki. Na rynku wydawniczym możemy zobaczyć coraz więcej propozycji o takiej tematyce, a autorzy starają się jak mogą, by skorzystać z popularności tego typu treści jednocześnie sprawiając, żeby czytelnik nie czuł, że czytał już coś podobnego. W Fałszywym pocałunku jest to, o dziwo, trójkąt miłosny.

Chyba wszyscy mamy dosyć trójkątów miłosnych. Dziewczyna pierwszy raz w życiu zostaje adorowana i nagle darzy uczuciem każdego osobnika płci męskiej, który zwróci na nią uwagę. Niby tutaj jest podobnie, do tego księżniczka Lia nie wie, że jeden z nich jest jej narzeczonym, a drugi zabójcą, który ma za zadanie ją zabić. Ale! Przez większość książki i czytelnik nie ma pojęcia, który chłopak jest kim. Próba dojścia do tego, czy księżniczka właśnie miała do czynienia z księciem czy złoczyńcą jest zdecydowanie największą zaletą tej powieści. Zadanie to nie jest łatwe i może...

Wybredna Maruda | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

Kiedy usłyszałam o tej książce za granicą wiedziałam, że będę chciała po nią sięgnąć. Nie mogłam doczekać się polskiej premiery. Bałam się, że ze względu na mój brak sympatii do powieści historycznych, będę nią poważnie rozczarowana. Okazało się jednak, że jest młodzieżowo, romantycznie i co najważniejsze - zaskakująco! Ta książka zniszczyła mój mózg!
Więcej: https://www.youtube.com/watch?v=A8rmdgPnAL4

Shouri | 2015-02-16
Na półkach: Przeczytane, Lista 2015
Przeczytana: 16 lutego 2015

Przemęczyłam "The Kiss of Deception" do końca, ale była to czynność okupiona sporą ilością wzdychania i przewracania oczami.

- fabuła się niemiłosiernie ciągnie; coś EWENTUALNIE zaczyna się dziać dopiero po ponad połowie książki;
- wątek miłosny przytłacza do stadium, gdzie ma się go już serdecznie dość;
- główna bohaterka ciągle balansuje między "fajna i rezolutna", a "zakochana nastolata" - na szczęście pod koniec bardziej skłania się ku temu pierwszemu;
- książę ujdzie, choć czasami ma wahania nastrojów gorsze niż stereotypowa kobieta;
- zabójca jest nim tylko z nazwy - przez calutką książkę nie zrobił NIC zabójco-podobnego;
- największe zło wszechświata: trójkąt miłosny;
- ogółem wszyscy w tej książce są zbyt mili! Nawet barbarzyńcy są nimi chyba tylko z nazwy i ubioru;

- na plus można tylko uznać fajnie i realistycznie pokazane rodzeństwo (starsi bracia, młodsza siostra);
- tak samo ciekawy jest zabieg z przedstawieniem nam dwójki mężczyzn (Kaden i Rafe) w taki sposób, byśmy...

Zakładka | 2017-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Zaczynając czytanie, nie sądziłam, iż natrafiłam na książkę która zainteresuje mnie aż tak bardzo. Okazuje się, iż właśnie w tym momencie, potrzebowałam czegoś w klimatach królewsko-rycerskich. Chyba wiecie co mam na myśli. W każdym razie, fabuła mimo sztampowości, okazała się zaskakująca.

Już wszystko pomału tłumaczę. Sam opis fabuły wydawał mi się już na wstępie ciekawy. Jednak nie oczekiwałam zbyt wiele. Dlaczego?Chyba nie chciałam się rozczarować. Aczkolwiek zachęcały do niej pozytywne opinie. Dlatego też, ku sposobności, rozpoczęłam czytanie.

Zatem przejdźmy do tego co działo się w książce.I przyznać muszę, że była ona w zasadzie dość typowa. Dlaczego? Pomyślcie sami. Księżniczka ucieka przed aranżowanym małżeństwem, wyruszają za nią zabójcy, oraz inne osoby mające swoje cele w złapaniu jej. Co może się stać? Tak naprawdę, możliwych scenariuszy jest kilka, a każdy z nich tak samo prawdopodobny. I w miarę rozwoju zdarzeń, wszystko stawało się oczywiste, i w zasadzie mało...

Tytuł: "Fałszywy pocałunek. Kroniki ocalałych tom I"
Autor: Mary E. Pearson
Liczba stron: 544
Wydawnictwo: Initium

Lia nie jest dziewczyną jakich wiele. Jej przeznaczeniem, jako księżniczki i pierwszej córki domu Morrighanów jest poślubić księcia i zapewnić dobry sojusz polityczny. Nikt nie bierze pod uwagę, czy Lia jest zakochana, ponieważ na królewskim dworze - ceni się przede wszystkim posłuszeństwo i tradycję. To one są obowiązkiem nie tylko króla, lecz także jego dzieci i poddanych.

Dziewczyna buntuje się przeciwko konwenansom, wybierając ucieczkę w dniu swojego ślubu. Jest pełna nadziei, że jeźdźcy porzucą plany schwytania jej. Dociera wraz z przyjaciółką do odległej wsi i chce rozpocząć tam nowe życie.

Być może byłby to nie taki zły plan, gdyby nie to - że do wioski przybywają dwaj młodzi ludzie. I jak to (nolens volens) zazwyczaj bywa - są nią zauroczeni.. Szkopuł tkwi w tym, że jeden z nich to odtrącony książę, za którego Lia miała wyjść, a drugi to wynajęty zabójca. W...

Amarisa | 2017-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2017

Premiera "Fałszywego pocałunku" Mary E. Pearson dokładnie za tydzień ^_^ Już dziś jednak możecie zapoznać się z moją przedpremierową recenzją tej powieści, do czego Was gorąco zachęcam ^_^

Oxuria | 2017-07-26
Przeczytana: 24 lipca 2017

„Fałszywy pocałunek” to książka, która uwielbia wodzić Czytelnika za nos i sprawiać, byśmy wpadali w pułapki zastawione przez samą autorkę - Mary E. Pearson. Nie sposób zapomnieć o tym, co wyczyniało się na kartach tej powieści, ponieważ niektóre rzeczy potrafią naprawdę wprawić w osłupienie. Szczególnie jeden celowy zabieg Pearson wbił mnie w fotel i myślałam już, że coś źle zrozumiałam, pominęłam lub w ogóle nie ogarnęłam. Z tego powodu wracałam się do niektórych początkowych rozdziałów i czytałam je ponownie, by móc poukładać sobie to wszystko w głowie. Początkowo uważałam, że to jakaś pomyłka, wdarł się jakiś chaos przy tłumaczeniu, jednak po rozmowie z Kasią z Parę słów o książkach i recenzji Wybrednej Marudy jestem prawie pewna, iż było to celowe. Nie zdziwcie się więc, gdy zobaczycie, że narracja prowadzona jest z punktu widzenia Lii, księcia, zabójcy, Kadena oraz Rafe'a – w swoim czasie zrozumiecie dlaczego.

Brakowało mi ostatnio czegoś w książkach, które przewijały mi się...

grejfrutoowa | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Lia ma wyjść za mąż za obcego mężczyznę. Dzięki temu jej królestwo zawrze sojusz z królestwem męża. Dziewczyna powinna cieszyć się, że może wypełnić obowiązek i pomóc swojej ojczyźnie, ale myśl o spędzeniu życia z obcym człowiekiem, w obcym miejscu, z dala od wszystkich bliskich, przeraża ją. Lia pragnie związać się z kimś z miłości, dlatego w dzień swojego ślubu ucieka i wraz z przyjaciółką ukrywa się daleko od domu. Nie wie jednak, że jej tropem podąża dwóch nieznajomych – zabójca i książę.
Fałszywy pocałunek Mary E. Pearson to pierwsza część Kronik Ocalałych. W powieści występuje kilku pierwszoosobowych narratorów, jednak główną bohaterką jest Lia. Inne rozdziały, które widzimy oczami pozostałych postaci, podpisano ich imieniem bądź „profesją”.
Lia jest odważną dziewczyną – postanawia sprzeciwić się temu, co przygotowała dla niej rodzina. Zamierza wyjść za mąż z miłości, mimo że jeszcze się nie zakochała. Chce sama decydować o swoim życiu, dlatego postanawia zerwać z...

Premiera książki Mary E. Pearson

2 sierpnia miała miejsce premiera pierwszej części serii fantasy – Kroniki Ocalałych autorstwa Mary E. Pearson. Pierwsza powieść z cyklu – „Fałszywy pocałunek” – właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Initium.

Patronaty tygodnia

Opowieści polskich imigrantów w Rio de Janeiro, historia o tym, jak niespodziewanie odkryta tajemnica może rozłączyć na zawsze tych, którzy się kochali i zaskakujące, niespotykane dotąd połączenie horroru i opowieści gangsterskiej w klimacie „Chłopców z ferajny" – to tylko trzy przykłady nowości wydawniczych objęte patronatem lubimyczytać.pl, które ukażą się w najbliższych dniach. Sprawdźcie, co jeszcze w trawie piszczy!