Pocałunek zdrajcy

Okładka książki Pocałunek zdrajcy
Erin Beaty Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Traitor's Trilogy (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Traitor's Trilogy (tom 1)
The Traitor Kiss
Jaguar
2017-10-25
2017-10-25
Zuzanna Byczek
literatura amerykańska magia manipulacja nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo podstęp szantaż ucieczka uczucie walka dobra ze złem wojna

1973

Fajna, lekka i przyjemna książka, którą świetnie się czyta. Dobrze się bawiłam🤗 Akcja jest bardzo dynamiczna, wydarzenie goni wydarzenie, a bohaterów nie da się nie lubić.
Ciekawa przygoda😊

Ciekawa przygoda😊

Bardzo przyjemna książka

Bardzo przyjemna książka

Początek powieści mnie do siebie nie przekonał. Był trochę nużący, nic interesującego się nie działo. Dopiero koło setnej strony zorientowałam się, że czytam z coraz większym zaangażowaniem.

Główna bohaterka, Sage, to dziewczyna inteligentna, sprytna, ale też niezwykle buntownicza. Pomimo swojego młodego wieku, wie czego pragnie w życiu. Sage jest niezwykle żywą postacią, od razu zapałałam do niej sympatią. Podobnie było z głównym męskim bohaterem (nie napiszę, którym, bo byłby to spojler) – chociaż jest żołnierzem, potrafi zabić bez wahania, ma sumienie i potrafi być delikatny.

Kiedy już przeszłam ten nudny, jak dla mnie, początek, to książkę wręcz pochłaniałam. Erin Beaty ukazuje historię z kilku punktów widzenia – Sage oraz wojskowych, dzięki czemu miałam lepszy wgląd w całą opowieść i można poznać więcej szczegółów z wykreowanego świata. Autorka potrafi zaskakiwać – w pewnym momencie już nie wiedziałam (chociaż myślałam, że wiem), kto tak naprawdę jest szpiegiem. I autorka korzysta ze znanych już schematów, nie przeszkadzało mi to. Zakończenie jest niezwykle smutne. Na pewno zapoznam się z kontynuacją.

Niesamowita historia, zaskakująca. Jestem zachwycona pierwszą częścią, serdecznie polecam

Cóż za podstępna i sprytna książka! Nie spodziewałam się, że mnie aż tak zaskoczy. Dla mnie zupełnie nieprzewidywalna.

Naprawdę nie wiadomo kto jest kim i kto kogo udaje. Wszelkie moje teorie z czasem czytania zostawały obalone. Dużo ciekawych bohaterów, zaskakujących intryg i nawet kilka zabawnych momentów. Ta książka nie przypomina mi chyba żadnej innej, którą bym wcześniej czytała. Taka ot miła odmiana.

Przyjemnie się czyta, a jeszcze przyjemniej się daje zaskoczyć.

⭐ 7.5

⭐ 7.5

Miała być moja bajka, ale nie była. Nudne, pogmatwane, chaotyczne, kompletnie pozbawione chemii między głównymi bohaterami (kiedy i w jaki sposób między nimi pojawiło się jakiekolwiek głębsze uczucie to ja nie wiem) i niewywołujące jakichkolwiek emocji.

Chciałabym powiedzieć chociaż, że polubiłam bohaterów, ale ja nawet nie wiem kim oni byli, co sobą reprezentowali. W nich nie było nic, żadnej głębi, żadnych przemyśleń. Niczego.

Wszystko było takie płaskie. Zdawkowe. Źle wykreowane. Nijakie.

Zapowiadało się tak fajnie, a tu klapa.

Sage to niezależna dziewczyna o silnej woli, która nie chce wychodzić za mąż. Aby tego uniknąć przyjmuje stanowisko asystentki swatki - ma szpiegować potencjalne pary podczas Concordium. Gdy podczas swojej misji spotyka księcia, sprawy się komplikują...

Przede wszystkim w tej książce podoba mi się to, że Sage nie jest żadną super szpiegiem czy wszechmocnym wojownikiem, jak to bywa w powieściach tego gatunku. Jej bronią za to jest bystrość umysłu, inteligencja i wyostrzony zmysł obserwacji.

Historia jest osadzona w społeczeństwie patriarchalnym. Głównej bohaterce brakuje wdzięku prawdziwej damy, a zamiast zdobnych sukni woli zwykłe bryczesy. Dziewczyna łamie wszelkie konwenanse panujące w jej czasach. Sage przede wszystkim pokazuje, że nie potrzebuje męża, by żyć dostatnio i szczęśliwie, a sama potrafi zadbać o swoje bezpieczeństwo. Mimo szyderstw i kpin, podejmuje ona własne decyzje - lepsze bądź czasem gorsze.

Nie tylko główna postać jest niezwykła, ale wszyscy bohaterowie mają w sobie to ,,coś". Jest także spory plot twist na koniec. Uwielbiam książki zaskakujące i nieprzewidywalne, a pojawia się tu także pewna tajemnica... Słodkich i romantycznych chwil również jest w tej pozycji bez liku. Szczególnie, że już od początku czuć pewną chemię między Sage a Ashem.

Podsumowując, pokochałam tę książkę już od pierwszych stron, dlatego polecam ją gorąco każdemu. Nie wahajcie się już dłużej ani przez moment, a obiecuję, że się nie rozczarujecie. Po prostu wsiąknięcie w ten świat!

Zachwyciła mnie, i to strasznie, ale mimo to swatki chyba wymyślone (nigdy nie słyszałem o takim starożytnym zawodzie), ale co ja tam mogę wiedzieć?
Trochę krótkie rozdziały, ale to nie przeszkadza. Polecam każdemu.

Trochę krótkie rozdziały, ale to nie przeszkadza. Polecam każdemu.

"Pocałunek Zdrajcy" był dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem. Przyznam, że podchodziłam do niej z dość neutralnym nastawieniem. I pierwsze strony jakoś mnie nie przekonały, było dużo o swatach, sukniach i same dziewczyny... Ale wiadomo, nie zawsze od pierwszej strony człowiek się wciągnie. Szybko jednak pojawił się rozdział z perspektywy innej postaci, Alexa. I powiem Wam, że wojskowe i polityczne realia w nim opisane od razu mnie kupiły. Dodatkowo chyba wszystkie męskie postacie z oddziału Alexa od razu zyskały moją sympatię! Właściwie od tego momentu cała książka była już dla mnie wielkim wow, lepiej poznałam Sage i również ją polubiłam, a im dalej w fabułę, tym bardziej nie mogłam oderwać się od lektury!
Było parę takich scen, które dla mnie mogłyby być ikoniczne, no po prostu bajka! - uważam, że do przedstawianych wtedy sytuacji zostały dobrane idealnie! Był też plot twist, po którym szczęka mi opadła! Byłam tak samo przejęta, jak główna bohaterka!
Szybko stałam się wielką fanką "Pocałunku Zdrajcy" i teraz wręcz powstrzymuję się, by nie rzucić wszystkiego i nie czytać kolejnych dwóch tomów! Ale takie właśnie klimaty do mnie przemawiają - świat podobny do realiów średniowiecznych, zamki, wojny terytorialne, aranżowane małżeństwa, rycerze... Ach! Kto również się w tym lubuje, zapewne pokocha tę książkę równie mocno!