Córka króla moczarów

Okładka książki Córka króla moczarów Karen Dionne
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Córka króla moczarów
Karen Dionne Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
Gorzka Czekolada
The Marsh King's Daughter
Media Rodzina
2017-10-12
2017-10-12
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
literatura angielska obsesja przemoc fizyczna przemoc psychiczna przemoc w rodzinie relacje rodzinne strach terror thriller trauma więzienie zabójstwo zemsta

W więzieniu bez ścian

Napisana w grafomański sposób tylko po żeby szokować czytelnika (z mizernym skutkiem zresztą).Anna Dereszowska dobija tego gniota swoją infantylną interpretacją ,a raczej nadinterpretacją.

Nie da się ukryć że mnie zassała.
Dziewczynka żyjąca prze 12 lat na moczarach. Zero kontaktów z innymi osobami Ojciec uczący wszystkiego ale też karzący (czasami w straszny sposób)
Uległa matka. Porwana przez ojca
Bohaterka wraca do "normalnego świata". Idylla.
Ale zło się czai. I atakuje...
Czytając tę książke ma się wrażenie że Karen Dionne naprawdę żyła na moczarach. Opisy przyrody, terenu, wyizolowanego zycia dla mnie ekstra
Perfekcyjny research
Polecam

Nie da się ukryć że mnie zassała.
Uległa matka. Porwana przez ojca
Bohaterka wraca do "normalnego świata". Idylla.
Ale zło się czai. I atakuje...

Wspaniała uczta literacka!

Wspaniała uczta literacka!

Zmarnowany potencjał......zapowiadało się naprawde fajnie, bardzo ciekawy pomysł...... ale to by było na tyle. Idealna historia na pokazanie jak ślepa potrafi być miłość do rodzica i na czym polega syndrom Sztokholmski. Do połowy ok.... potem zaczęła sie dłużyc i nudnic. Główna bohaterka wyjątkowo irytująca.

Trochę się zawiodłam. Czytając opis spodziewałam się czegoś lepszego, w połowie książki byłam już znudzona i nawet jej nie doczytałam do końca.

Dobry thriller pokazujący spojrzenie ofiary z dwóch perspektyw.

Jako matki i dziecka (jako dziecka, a potem już dorosłej osoby).

Mamy tu dwa typy bohaterów.

Drugą postacią jest jej dziecko, którą jest córka, która była wychowywana odizolowanym środowisku.
Potem już jako dorosła osoba musiała zmierzyć się z otaczającym je światem, który musiała poznać, bo nigdy wcześniej go nie znała.

Córka porwanej w dzieciństwie matki już jako dorosła osoba musiała ponownie zmierzyć się z porywaczem.
Był to swoisty powrót to przeszłości.

Autorka budowała stopniowo napięcie, a wzrastało ono z każdym rozdziałem.

Książka bardzo ciekawa, a skusiłem się na nią po przeczytaniu pierwszej książki autorki "Dochodzenie na styku" będąca swoistym wstępem do trylogii David'a Hewson'a - Dochodzenie.

Dobry thriller pokazujący spojrzenie ofiary z dwóch perspektyw.

Jako matki i dziecka (jako dziecka, a potem już dorosłej osoby).

Mamy tu dwa typy bohaterów.
Matka, która została porwana jako nastolatka i musiała dojrzeć w otoczeniu porywacza nie mając kontaktu z otaczającym światem. Zrezygnowana i zniewolona musiała zaakceptować otaczający ją świat i rzeczywistość....

Trochę końcówka mnie rozczarowała ale zasadniczo mega dobry. Wciągający i myśle ze dość realistycznie pokazuje zarówno ofiarę (matkę) jak i dziecko wychowywane w mega dysfunkcyjnej „rodzinie”.

Bardzo dobra pozycja. Dla miłośników mocno psychologicznych, głęboko wnikających wiwisekcji bohaterów. Oglądamy skrajny obraz o miłości i nienawiści, więzi z rodzicami, coś co daje do myślenia również o własnych relacjach z dziećmi i rodzicami.
Trudno omówić coś więcej nie zdradzając fabuły, ale gorąco polecam.

Trudno omówić coś więcej nie zdradzając fabuły, ale gorąco polecam.

Jaki to miało świetny klimat, wciągnęłam tę książkę w dwa wieczory!

Jaki to miało świetny klimat, wciągnęłam tę książkę w dwa wieczory!

Uwielbiam książki, których klimat dosłownie mnie zasysa i to właśnie jest taka książka!

• 2017
  • Przeczytane w 2018