Miasteczko kłamców

Wydawnictwo: Znak
All the Missing Girls
Tomasz Bieroń
Marczewek

Byliśmy miasteczkiem pełnym strachu. Ale byliśmy również miasteczkiem pełnym kłamców. Przed dziesięcioma laty, kiedy zaginęła jej najlepsza przyjaciółka, Nicolette wyjechała z Cooley Ridge. W rodzinnym miasteczku pozostawiła bliskich, ukochanego z liceum i mroczną tajemnicę. Kiedy wydaje jej się, że cały tamten świat ma już za sobą dostaje list: „Muszę z tobą porozmawiać. Ta dziewczyna....

Byliśmy miasteczkiem pełnym strachu.

Ale byliśmy również miasteczkiem pełnym kłamców.

Przed dziesięcioma laty, kiedy zaginęła jej najlepsza przyjaciółka, Nicolette wyjechała z Cooley Ridge. W rodzinnym miasteczku pozostawiła bliskich, ukochanego z liceum i mroczną tajemnicę. Kiedy wydaje jej się, że cały tamten świat ma już za sobą dostaje list: „Muszę z tobą porozmawiać. Ta dziewczyna. Widziałem tę dziewczynę”. Tyle wystarczy, by wróciła do domu.

Wkrótce po jej przyjeździe do miasteczka znika bez śladu kolejna dziewczyna. Ostatni raz widziano ją, kiedy wchodziła do lasu, tego samego, który Nicolette zna od dziecka. Tajemnica z przeszłości wraca ze zdwojoną siłą, nakręcając spiralę strachu i oskarżeń. Atmosfera w Cooley Ridge się zagęszcza, podejrzani są wszyscy, choć każdy ma alibi.

Czy kłamstwa wystarczą, by ukryć tajemnice?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,89089,Miasteczko-klamcow

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,89089,Miasteczko-klamcow

WielkiBuk | 2017-07-18
Przeczytana: lipiec 2017

Powrót do domu po latach, tajemnica z przeszłości i małe amerykańskie miasteczko – czy istnieją we thrillerach większe fabularne klisze? Całość brzmi bardzo filmowo, niemal scenariuszowo, bardzo znajomo, a mimo to Megan Mirandzie udało się stworzyć zaskakującą konstrukcją opowieść, którą czytelnik ma szansę śledzić z zapartym tchem, a to za sprawą odwróconej chronologii. Historię poznajemy po części od końca, nie znając wciąż jej rozwiązania. A wokół osaczające powoli Cooley Ridge, czyli miejsce tak klaustrofobiczne, że nawet las zdaje się patrzeć i czujnie obserwować tych, którzy czują się zbyt bezpiecznie. Zbyt pewnie siebie.

„Miasteczko kłamców” dezorientuje, wyprowadza na manowce, czuwa, by nic nie wymsknęło się przedwcześnie. To thriller, który niby niepozbawiony schematów, zostawia pole do domysłów, a to jest w dreszczowcach najważniejsze.

Kate_Mac | 2017-07-05
Przeczytana: 01 lipca 2017

Achronologiczny układ książki sprawia, że przez cały czas jesteśmy zdezorientowani. Jakbyśmy słyszeli fragmenty rozmów ale pozbawieni jesteśmy całego kontekstu. Teoretycznie zaczynamy w momencie gdy historia dobiega już końca więc powinniśmy wiedzieć wszystko w rzeczywistości aby wiedzieć wszystko potrzebujemy informacji, które narratorka pozna bądź wcześniej.
Z całą pewnością przeczytam jeszcze raz.

Maja | 2017-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2017

W zeszłym tygodniu dotarła do mnie tajemnicza przesyłka od Wydawnictwa Znak. Nie spodziewałam się jej, toteż moje zdziwienie było ogromne, gdy zobaczyłam powieść podzieloną na cztery części tak, jak widzicie to na zdjęciu. Powstrzymanie się od otwarcia kolejnych kopert przed przeczytaniem pierwszego fragmentu wymagało ode mnie nieziemskiego samozaparcia, ale możecie być ze mnie dumni, otwierałam je po kolei, już po tym, jak przeczytałam poprzedni fragment. Powiem więcej. Zrobiłam dokładnie to, o co poproszono mnie w instrukcji. Czytałam jedną część przez cztery dni. O czym jest Miasteczko kłamców?

10 lat temu zaginęła przyjaciółka głównej bohaterki i narratorki powieści. Nicolette wyjechała wtedy z Cooley Ridge, gdzie do tej pory mieszkała. W rodzinnym miasteczku pozostawiła bliskich, ukochanego z liceum i pewną mroczną tajemnicę. Wydawało jej się, że nigdy nie będzie musiała tam wrócić. Kiedy dostała list o treści "Muszę z tobą porozmawiać. Ta dziewczyna. Widziałem tę...

Jarosław_Styczen | 2017-07-20
Aleksandra | 2017-07-18
Na półkach: Przeczytane, 2017 r.
Barbara J-C | 2017-07-17
Na półkach: Chcę przeczytać, Szukam
bartłomiej-hajduk | 2017-07-23
Znak kryminał 300x500
Patronaty tygodnia

Książka Jill Santopolo, dzięki której można odczuć na własnej skórze dreszcz emocji i niepokojący thriller o miasteczku, w którym tylko zaginieni nie kłamią – polecamy dwie książki, które w najbliższych dniach ukażą się pod naszym patronatem. Dowiedzcie się więcej!