Córka króla moczarów

Patronat LC
Karen Dionne Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
The Marsh King's Daughter
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Media Rodzina
literatura angielska obsesja przemoc fizyczna przemoc psychiczna przemoc w rodzinie relacje rodzinne strach terror thriller trauma więzienie zabójstwo zemsta
The Marsh King's Daughter
kryminał, sensacja, thriller
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Gorzka Czekolada

Recenzje oficjalnych recenzentów i

W więzieniu bez ścian

26 Link do recenzji

Jak przystało na thriller psychologiczny cała masa opisów o relacjach rodzinnych, co trochę mi rozpraszało główny wątek. Ale ogólnie trzymała w napięciu.

Musiałam zastanowić się przez chwilę, na ile punktów zasługuje ta książka i nadal nie mam pewności, czy 5/10 nie jest zbyt wysoką notą (pomimo faktu, że prawie w ogóle nie daję niskich ocen, bo z reguły wszystko mi się podoba lub „jest znośne”). Niesamowicie ciężko było mi dobrnąć do końca, cała historia została opowiedziana płytko i nużąco (mogłoby się zdawać, że jest...

,, Córka króla moczarów” to moje niespełnione nadzieje na fajną historię z dobrym zakończeniem gdzie jednak dobro zwycieża.
Spodziewałam się czegoś więcej niż opisów przyrody i nieco ofensywnych opisów polowań.
Porwanie, uwięzienie przez lata. Dość skomplikowana relacja pomiędzy porywaczem, matką i ich córką. Ukazuje napewno w jaki sposób oprawca potrafi zniewolić swoją...

Ta bohaterka mnie nie przekonuję. Miała syndrom sztokholmski, żyła w dziczy z sadystycznym ojcem i wycofaną matką i ma swoją rodzinę, którą wydaje się, że kocha. Po takich traumach ludzie nie wychodzą tak łatwo na prostą. Nie czuję sie przekonana. Nikt nie nauczył jej kochać.

Helena przedstawia nam w tym thrillerze ,świat widziany jej oczami. Początkowo nieświadomego dziecka uwielbiającego ojca. Jednak w miarę rozwijania się akcji , dowiadujemy się jak okrutnie ojciec skrzywdził jej matkę oraz ja sama.
Książką wciągająca od pierwszej strony, autorka ciekawie pokazuje zjawisko syndromu sztokholmskiego. Helena poprzez swoja opowieść o jej życiu...

Świetna książka, od której ciężko się oderwać.

O wiele bardziej akcja powieści skupiła się na wydarzeniach z przeszłości. Dostajemy mnóstwo opisów życia z dala od znanej nam rzeczywistości, dowiadujemy się jak główna bohaterka radziła sobie na mokradłach. Zdecydowanie mniej autorka skupiła się na teraźniejszości, a przyznam, że bardziej liczyłam na zwroty akcji w polowaniu na zbiegłego ojca. Za to styl pisania autorki...

pasuje mi

W relacji porywacza i ofiary istnieje cienka granica, po której przekroczeniu nic już nie będzie takie samo, jak dawniej. Helena Pelletier wiedzie normalne życie, ma kochającego męża i dwójkę wspaniałych córeczek, a w wolnych chwilach przyrządza pyszne dżemy, przyprawione pałką wodną. Koszmar dzieciństwa spędzonego na mrocznych mokradłach  powoli odszedł w zapomnienie. Ona...

Luty: przeczytam książkę, którą ktoś mi polecił, np. użytkownik na lubimyczytać.pl.

Bardzo dobrze napisana powieść. Nie dość, że jest przemyślana, to jeszcze cały czas trzyma w napięciu. Sięgnęłam po nią z polecenia i nie żałuję,ooo.

Dyskusje

1 583