rozwińzwiń

Córka króla moczarów

Okładka książki Córka króla moczarów Karen Dionne Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Córka króla moczarów
Karen Dionne Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Gorzka Czekolada
The Marsh King's Daughter
Media Rodzina
2017-10-12
2017-10-12
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
literatura angielska obsesja przemoc fizyczna przemoc psychiczna przemoc w rodzinie relacje rodzinne strach terror thriller trauma więzienie zabójstwo zemsta

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

W więzieniu bez ścian

841 1 305

Wspaniała uczta literacka!

Wspaniała uczta literacka!

Uwielbiam książki, których klimat dosłownie mnie zasysa i to właśnie jest taka książka!

Zmarnowany potencjał......zapowiadało się naprawde fajnie, bardzo ciekawy pomysł...... ale to by było na tyle. Idealna historia na pokazanie jak ślepa potrafi być miłość do rodzica i na czym polega syndrom Sztokholmski. Do połowy ok.... potem zaczęła sie dłużyc i nudnic. Główna bohaterka wyjątkowo irytująca.

Trochę się zawiodłam. Czytając opis spodziewałam się czegoś lepszego, w połowie książki byłam już znudzona i nawet jej nie doczytałam do końca.

Jaki to miało świetny klimat, wciągnęłam tę książkę w dwa wieczory!

Jaki to miało świetny klimat, wciągnęłam tę książkę w dwa wieczory!

Dobry thriller pokazujący spojrzenie ofiary z dwóch perspektyw.

Jako matki i dziecka (jako dziecka, a potem już dorosłej osoby).

Mamy tu dwa typy bohaterów.

Drugą postacią jest jej dziecko, którą jest córka, która była wychowywana odizolowanym środowisku.
Potem już jako dorosła osoba musiała zmierzyć się z otaczającym je światem, który musiała poznać, bo nigdy wcześniej go nie znała.

Córka porwanej w dzieciństwie matki już jako dorosła osoba musiała ponownie zmierzyć się z porywaczem.
Był to swoisty powrót to przeszłości.

Autorka budowała stopniowo napięcie, a wzrastało ono z każdym rozdziałem.

Książka bardzo ciekawa, a skusiłem się na nią po przeczytaniu pierwszej książki autorki "Dochodzenie na styku" będąca swoistym wstępem do trylogii David'a Hewson'a - Dochodzenie.

Dobry thriller pokazujący spojrzenie ofiary z dwóch perspektyw.

Jako matki i dziecka (jako dziecka, a potem już dorosłej osoby).

Mamy tu dwa typy bohaterów.
Matka, która została porwana jako nastolatka i musiała dojrzeć w otoczeniu porywacza nie mając kontaktu z otaczającym światem. Zrezygnowana i zniewolona musiała zaakceptować otaczający ją świat i rzeczywistość....

Trochę końcówka mnie rozczarowała ale zasadniczo mega dobry. Wciągający i myśle ze dość realistycznie pokazuje zarówno ofiarę (matkę) jak i dziecko wychowywane w mega dysfunkcyjnej „rodzinie”.

Bardzo dobra pozycja. Dla miłośników mocno psychologicznych, głęboko wnikających wiwisekcji bohaterów. Oglądamy skrajny obraz o miłości i nienawiści, więzi z rodzicami, coś co daje do myślenia również o własnych relacjach z dziećmi i rodzicami.
Trudno omówić coś więcej nie zdradzając fabuły, ale gorąco polecam.

Trudno omówić coś więcej nie zdradzając fabuły, ale gorąco polecam.

Powieść jest dość posępna i ponura, z suspensem. Nie zapadła mi jakoś głęboko w pamięć, więc oceniam na 5/6 ten nieszablonowy thriller z mocnym rysem psychologicznym.

Dotrwałam do jakiejś 160 strony... Nuda, nuda, nuda... Zupełnie nie rozumiem tych zachwytów z okładki. Zero akcji, napięcia, w ogóle nie odczułam bym czytała thiller. Prędzej wyjątkowo nudną obyczajówkę z wątkiem kryminalnym. Zdecydowany przerost formy nad treścią.

2 104
    1 187