Wybór

Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
The Choice
HarperCollins

Co jeżeli musisz zdecydować, które z twoich dzieci ma żyć, a które umrzeć? Jak to jest, gdy ktoś przystawia ci do skroni pistolet i każe wybierać? Czy skazać na śmierć buntowniczą i niezależną córkę, czy wrażliwego i uległego syna? Które z nich bardziej zasługuje na to, by dalej żyć? Jeżeli Madeleine nie wykona polecenia, zginie i Annabel, i Aidan. Madeleine wybiera, zaraz potem pada strzał,...

Jeżeli Madeleine nie wykona polecenia, zginie i Annabel, i Aidan. Madeleine wybiera, zaraz potem pada strzał, który na zawsze obciąży jej sumienie.
Gdy po trzech miesiącach budzi się w szpitalu, próbuje poukładać kolejność tamtych zdarzeń i usprawiedliwić swój wybór. Jednak pamięć ją zawodzi i podsuwa coraz inne, często sprzeczne obrazy. Co wydarzyło się naprawdę, a co jest jedynie wytworem jej umysłu?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Rudaczyta | 2017-06-22

Jeśli jeszcze raz rzucę się na rozchwytywaną nowość,to uprzejmie upraszam, abyście poszli do kuchni, chwycili w dłoń patelnię - ceramiczną, teflonową, żeliwną - nieważne - byleby mocno i celnie pierdyknąć mi nią w łeb, aby wybić z głowy tak durne pomysły...

Zamaskowany sprawca puka do drzwi Madeleine i każde jej wybrać: które z jej bliźniaków ma przeżyć, a które ma umrzeć. Tyle o fabule.

Przez 3/4 książki główna bohaterka ubolewa nad decyzją jaką podjęła. Przez 1/4 próbuje sobie przypomnieć co wydarzyło się tego felernego dnia. O ile na początku głównej bohaterce zarąbiście współczujemy, to w pewnym momencie zaczynamy mieć dość ciągłego powtarzania tych samych zdań. Tym bardziej jeśli domyślamy się jakie będzie rozwiązanie zagadki. Wtedy już nas pierun jasny strzela.

Aby thriller mógł być thrillerem musi być zagadka, tajemnica. Najlepiej żeby było jeszcze napięcie i spektakularne rozwiązanie. A w "Wyborze" nie ma nic. Rozwiązania zagadki domyśliłam się po kilkunastu (no dobra,...

singwithme | 2017-06-09

„Wybór” Samanthy King to propozycja dla fanów popularnych obecnie thrillerów psychologicznych. King opowiada historię kobiety, która musiała dokonać dramatycznego wyboru między własnymi dziećmi.

Madeleine, główna bohaterka thrillera psychologicznego „Wybór”, z przystawionym do głowy pistoletem, musi zdecydować, które z jej bliźniąt przeżyje. Dokonuje dramatycznego wyboru, po czym pada strzał. Sumienie Madeleine zostaje obciążone na zawsze. Trzy miesiące później Madeleine budzi się w szpitalu. Zdezorientowana, próbuje ustalić, co wydarzyło się naprawdę, a co jest jedynie wytworem jej umysłu…

„Wybór” Samanthy King to godny polecenia thriller psychologiczny. Wartka akcja, sprawnie budowane napięcie, wiele tajemnic i niejasności, które przyciągają uwagę. Warto wspomnieć, że autorkę stawia się tuż obok BA Parris czy Pauli Hawkins.

Kate1404 | 2017-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Jest to bardzo udany debiut. Ciekawie napisany, akcja pod koniec przyśpiesza, zakończenie może i przewidywalne, ale i tak książkę uważam za ciekawą. Szybko się czyta, kartki obracają się same. Oby więcej takich debiutanckich książek :)

Matylda Saresta | 2017-06-15

TA powieść jest REWELACYJNA - polecam z czystym sumieniem!

V1t4lis | 2017-06-23
Przeczytana: 16 czerwca 2017
LubimyCzytać | 2017-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017
Patronaty tygodnia

Książka uhonorowana Nagrodą Pulitzera, kolejna powieść Dmitrija Glukhovsky’ego i nowa powieść Tarryn Fisher – to tylko niektóre z książek, które w najbliższych dniach ukażą się pod naszym patronatem. Sprawdźcie, jakie tytuły znajdziecie w księgarniach!