Dochodzenie. Na styku

Wydawnictwo: Marginesy
The Killing. Uncommon Denominator
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Ag2S

Thriller z czasów, zanim Linden i Holder zostali partnerami. Na osiedlu przyczep mieszkalnych w Seattle dochodzi do wybuchu, prawdopodobnie przy wytwarzaniu metamfetaminy. Stephen Holder, tajniak z wydziału narkotykowego, ratuje życie kilkuletniemu synowi ofiary i znika, by uniknąć przypadkowej dekonspiracji. Policjanci zabezpieczający miejsce znajdują w sąsiedniej przyczepie ciało – z kulą w...

Thriller z czasów, zanim Linden i Holder zostali partnerami.

Na osiedlu przyczep mieszkalnych w Seattle dochodzi do wybuchu, prawdopodobnie przy wytwarzaniu metamfetaminy. Stephen Holder, tajniak z wydziału narkotykowego, ratuje życie kilkuletniemu synowi ofiary i znika, by uniknąć przypadkowej dekonspiracji. Policjanci zabezpieczający miejsce znajdują w sąsiedniej przyczepie ciało – z kulą w głowie. Na miejsce przyjeżdża detektyw Sarah Linden.

Tymczasem na terenie terminalu kontenerowego znalezione zostaje inne ciało, również z kulą w głowie. Szybko staje się jasne, że obie sprawy się łączą, co zmusza do współpracy prowadzących śledztwo – Linden oraz nieco już zmęczonego pracą w wydziale zabójstw Johna Goddarda. Oboje borykają się z problemami osobistymi, oboje potrafią oddać się pracy bez reszty. Zanim znajdą morderców, muszą odnaleźć sens w skomplikowanej sieci uzależnień, chciwości, zazdrości i zdrady. Muszą poznać odrażający świat narkomanów i ludzi zapomnianych przez Boga. Linden szuka głównej podejrzanej, Goddard zwraca się o pomoc do Stephena Holdera, tajnego agenta, który ten świat infiltruje i walczy, by go nie pochłonął.

źródło opisu: http://marginesy.com.pl/

źródło okładki: http://marginesy.com.pl/

Monika | 2019-01-01
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 2019 rok

Bardzo dobry prequel cyklu Hewsona. Zwykle kontynuacje bestsellerów odbiegają od nich znacząco, niestety na niekorzyść oczywiście. Karen Dionne stanęła jednak w mojej ocenie na wysokości zadania i dała nam przyjemność dalszego obcowania z Linden i Holderem podczas ich pracy. Pracy osobno gdyż książka opowiada o sprawie sprzed pierwszej części trylogii Hewsona, jednak równie zajmującej i dobrze wprowadzającej z ciężki klimat Seattle. Zagadki samodzielnie rozstrzygnąć nie zdołałam, zakończenie było dla mnie zaskoczeniem, tak więc zdecydowanie polecam zapoznać się z lekturą.

Magdalena | 2018-09-29
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 29 września 2018

Ja statystykę rozumiem dość dobrze. Wiem jak się ją oblicza i jak można ją odczytywać. Po to przecież jest... by czerpać z jej wiedzę. Podobnie dobrze rozumiem prawdopodobieństwo. Umiem je policzyć matematycznie jak i użyć je w potocznym znaczeniu. Przez co wiem, że prawdopodobieństwo, iż ta książka mi się spodoba było wysokie. I to tylko ze względu na fakt, że znam siebie i swoje upodobania do kryminalnych seriali, filmów i książek.

Nie jestem jednak fanką serialu The killing. Nawet nie widziałam ani jednego odcinka. Tak wyszło. Szał na ten serial mnie ominął. I choć tytuł na pewno gdzieś mi kiedyś mignął, to nigdy nie zainteresowałam się nim bardziej. Nigdy nie pomyślałam, by zobaczyć choć jeden odcinek. Gdyby nie ta książka, to nadal nie miałabym ochoty na poznanie serialu.

Jednak książkę miałam na półce i nabrałam ochotę na jej poznanie. Cóż, nabrałam ochoty na dobry kryminał, przy którym miło spędzę czas.

Napis na okładce sugeruje, że główna bohaterka, tj. Linden i pewien...

Łasica | 2018-05-13

Książka mnie nie porwała, choć nie cierpiałam katuszy, żeby dotrwać do końca. Raczej klasyka gatunku, dość przeciętna, nie ma w niej niczego denerwującego, ale jest przewidywalna. Akcja raczej średnio wartka, można przeczytać, ale poleciłabym inne powieści z tego gatunku. Jeśli ktoś zamierza obejrzeć serial, to niegłupim pomysłem jest sięgnąć po tę pozycję.

Matylda Saresta | 2017-10-17

Bardzo dobry kryminał. Leniwy. Statyczny. Spokojny. Snujący się...

Ale też rasowy, głęboki i mega klimatyczny, szczególnie dla mnie, która uwielbiała serial The Killing:)
Okazuje się, że nie trzeba masy twistów i "suspensusów" /jak to mówi moja znajoma/, ażeby opowieść pochłonęła Czytelnika w 100%.

O niebo lepsza ta cześć, bo pisana przez tą autorkę, niż cała seria Dochodzenia, napisana przez Davida Hewsona.

Kasia Sobańska | 2017-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2017

Strata czasu. Miejscami irytująco, ale przeważnie nudno, przewidująco i bez polotu. Zupełnie niepotrzebna pozycja, osobiście nie zauważyłabym jej braku ;) Nie polecam nawet fanom serialu, nie wspominając już o wielbicielach oryginalnej książki.

Urszula | 2016-06-28
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Nie mogłam oprzeć się porównywaniu Sarah Linden z Sarah Lund. I ta pierwsza wydała mi się taka nijaka, niewyraźna. Zdecydowanie lepszą serią jest Dochodzenie Hewsona, chociaż tą też lekko i przyjemnie się czyta.

Izu | 2016-03-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 26 marca 2016

Całkiem niezła, choć szału nie ma. Raczej lekki kryminał na podróż pociągiem.

Heisenberg | 2016-03-22

Prequel serialu. Jednakże przy telewizyjnej kontynuacji wypada blado - oczywiście to moja, subiektywna opinia. Ot, do przeczytania i do zapomnienia.

marek52k | 2016-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Tam gdzie są narkotyki, albo coś wybucha , albo strzelają. W obu przypadkach ktoś ginie. Tutaj mamy jeszcze do tego kidnaping. Wszystko to w trudnych warunkach, bo spadł śnieg!!! Dla przeciętnego czytelnika te opowieści o badaniach genetycznych, są tak jasne jak czarna dziura w kosmosie. To ma być wstęp do serialu. Lichota.

lexis | 2016-01-14
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Książka Karen Dionne "Dochodzenie. Na styku", to właściwie prequel serialu telewizyjnego "The Killing". Potraktowałam tę opowieść jako "wypełniacz czasu" przed świętami. Niezbyt obszerna, nieabsorbująca, w sam raz na zajęte przedświąteczne popołudnia.

Akcja powieści toczy się w czasach przedserialowych, zanim Sarah Linden i Stephen Holder rozpoczęli współpracę. On pracuje jako funkcjonariusz wydziału narkotykowego, rozpracowując pod przykrywką środowisko producentów metamfetaminy na osiedlu przyczep na przedmieściach Seattle. Ona jest funkcjonariuszem wydziału zabójstw. Wraz z kolegą badają połączone sprawy morderstw dwóch braci. Ich tropy prowadzą do środowiska, w którym pracuje Holder.

Książka napisana sprawnie, choć zwięźle. Intryga kryminalna ciekawa, rozwiązanie zagadki nie od razu jasne. Jak w każdym niezłym kryminale zaskakujące zwroty akcji, niejednoznaczne postacie, kilka razy autorka wyprowadza nas w pole.

Niewątpliwie lektura wciąga, choć nie jest zbyt rozbudowana....