Zgłosuj na książki roku 2017

Rubinowe zbiory

Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Cykl: Rubinowe zbiory (tom 1)
Wydawnictwo: Świat Książki
Harvest of Rubies
Maciejka Mazan
Ag2S

Wyjątkowy talent może rzucić cień na życie właściciela. Kuzynka proroka Nehemiasza niespodziewanie znalazła się w samym środku perskiego dworu, gdzie pracowała na stanowisku skryby królowej. Spore osiągnięcie, jak na kobietę żyjącą w męskim świecie. Jednak trudna przeszłość zakorzeniła w Sarze przekonanie, że o jej wartości stanowią tylko osiągnięcia zawodowe, zawsze niezadowalające. Dariusz...

Wyjątkowy talent może rzucić cień na życie właściciela.

Dariusz Pasargadyjczyk przywykł, że dostaje to, czego chce. Bogaty, podziwiany arystokrata nie spodziewa się, że zostanie zmuszony do ślubu z inteligentną kobietą, która z niego zakpi.

Czy dwoje tak odmiennych ludzi może sobie pomóc w pozbyciu się fałszywych wartości, które ich ograniczają?

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...»

allison | 2017-07-31
Przeczytana: 27 lipca 2017

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

2. sierpnia ukaże się nowa powieść Tessy Afshar „Rubinowe zbiory”. Autorka umieściła akcję w starożytnej Persji, jednak jej bohaterowie przeżywają ponadczasowe dylematy, bliskie także ludziom XXI wieku.

Wszystko zaczyna się w 457 roku przed Chrystusem. Zaledwie dwunastoletnia Sara sama uczy się czytać i pisać. Chce w ten sposób zwrócić uwagę ojca, który po śmierci żony poświęca córce niewiele czasu. Osierocona przez matkę dziewczynka nawet nie przypuszcza, że jej umiejętności wkrótce zaprowadzą ją na królewski dwór i uczynią skrybą królowej.
Od tej pory życie Sary zmienia się całkowicie. Wkracza ona w niebezpieczny świat dworskich intryg. Wplątana w jedną z nich zostaje uwikłana w konflikt, o jakim wcześniej nawet jej się nie śniło. By odzyskać swoją pozycję, młoda kobieta musi stawić czoło wielu przeciwnościom losu i pewnemu niebezpiecznemu szachrajowi.

To w skrócie treść, jednak powieść ma znacznie głębsze znaczenie.
Sara jest uosobieniem sił...

Okulary_na_nosie | 2017-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

Jestem zaskoczona i oczarowana książką. Była to niezwykła podróż do perskiego dworu kilkaset lat przed naszą erą. Sara, główna bohaterka pomimo swoich zmartwień i problemów, ukazała się nam, jako silna, samodzielna kobieta - starożytna singielka i pracoholiczka ;-) Pomimo trudnego dzieciństwa potrafiła zawalczyć o swoje i nie spocząć na szyciu, gotowaniu i kosmetykach. Nie do uwierzenia, że w starożytności spotkać można było taką postać, a w czasach współczesnych na tych samych terenach kobiety mają niewiele do powiedzenia.
Nie zabrakło w powieści humoru. Opis przygotowań do ślubu i cięte riposty Sary rozbawiały mnie niejednokrotnie.
W książce odnajdziemy także powrót do Boga i wiary, jako głównych kierunkowskazów w codziennym postępowaniu.
Nie zabraknie też intryg, spisków, przemocy, a nawet lekcji uprawy winogron.
Naprawdę niezwykła i zaskakująca mnie samą mieszanka.

AgaCola | 2017-09-12
Przeczytana: 10 września 2017

Fajna opowieść.Wciąga ,gdy zaczniesz czytać chcesz poznać losy bohaterki Sary.Polecam na długie jesienne wieczory.

Magda | 2017-08-28
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

"Rubinowe zbiory" to jedna z tych książek, które czyta się natychmiast i w całości. Nie sposób oderwać się od fabuły. Pomimo tego, iż cała opowieść rozgrywa się kilkaset lat przed naszą erą, wiele poruszanych w niej problemów dotyczy obecnego człowieka.

Patrycja | 2017-08-21

Szybkie i zabawne czytadło. Współczesny jezyk. Polecam na wolne popołudnie.

Sihaja85 | 2017-12-10

Piękna.