Rubinowe zbiory

Książka średnia, nie była zła, ale po kontynuację nie sięgnę
Do przeczytania i zapomnienia

Przecudna! Z początku drażniła mnie prostota ale z czasem zaczęłam rozumieć że jest to raczej celowy zabieg pomagający wczuć się w uczucia i emocje głównej bohaterki. Przepiękna historia, z pewnością sięgnę po kolejne.

Bardzo mnie ta książka wciągła. Tak bardzo, że poszłam spać aż rano.

Książkę czyta się bardzo szybko , jest piękna. Główną bohaterką jest Sara dziewczyna która uczy się pisać i czytać co jest raczej w tamtych czasach zarezerwowane dla mężczyzn, dzięki kuzynowi Nehemiaszowi zostaje główną skrybą królowej, dziewczyna bardzo dobrze radzi sobie w tej powierzonej jej sprawie jednak w głębi serca jest samotna i chce zjednywać ludzi poprzez swoje...

Książka, którą szybko się czyta, napisana lekkim językiem, wciągająca, miejscami zabawna. Wg mnie to dobra lektura na urlop, wolne popołudnie czy jesienne/zimowe wieczory :) Zdecydowanie dla kobiet. Z minusów: przewidywalne zakończenie oraz zalatuje "romansidłem" (nie czytuję zazwyczaj takich książek), ale autorka dała radę stworzyć coś ciekawego, m. in. osadzając akcję w...

Piękna.

Fajna opowieść.Wciąga ,gdy zaczniesz czytać chcesz poznać losy bohaterki Sary.Polecam na długie jesienne wieczory.

"Rubinowe zbiory" to jedna z tych książek, które czyta się natychmiast i w całości. Nie sposób oderwać się od fabuły. Pomimo tego, iż cała opowieść rozgrywa się kilkaset lat przed naszą erą, wiele poruszanych w niej problemów dotyczy obecnego człowieka.

Szybkie i zabawne czytadło. Współczesny jezyk. Polecam na wolne popołudnie.

Dyskusje

• 2018