Droga do Odrodzenia: Superman - Ostatnie dni Supermana

Road to Rebirth: Superman: The Final Days of Superman
odrodzenie, superman, DC
komiksy
Jacob

Największy heros, jakiego poznał świat, umiera... W ostatnich dniach życia Człowiek ze Stali zwraca się do swoich bliskich oraz zaufanych sprzymierzeńców, aby się pożegnać. Tymczasem świat staje w obliczu nowego zagrożenia: niebezpieczna istota płonąca żywym ogniem uparcie twierdzi, że jest jedynym prawdziwym Supermanem. Wraz z Batmanem, Wonder Woman i Supergirl, Człowiek ze Stali musi stoczyć ostatnią walkę – pozornie z samym sobą.

Czy Superman umrze, próbując ocalić świat oraz tych, których kocha najbardziej? Ostatnie dni Supermana to drugi z tomów serii Droga do Odrodzenia, wprowadzających czytelników w nową erę w dziejach superbohaterów DC Domics. Autorem scenariusza jest Peter J. Tomasi (Superman), rysunki stworzyli Mikel Janín (Batman), Doug Mahnke (Superman), Paul Pelletier (Aquaman), Dale Eaglesham (Secret Six), Scot Eaton (The New 52: Futures End), Ed Benes (Justice League of America) oraz Jorge Jiménez (Earth 2: Society).

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Własne

Wkp | 2017-08-18
Przeczytana: 03 września 2017

KOLEJNA ŚMIERĆ SUPERMANA

Superman już umierał. Zaczynając od sfingowania własnej śmierci jeszcze w latach 40. XX wieku, po tę właściwą, która wstrząsnęła nie tylko uniwersum DC, ale komiksami w ogóle, głośnym echem odbijając się w rzeczywistych mediach. Temat poruszył nawet sam Alan Moore, w fabule „Whatever Happend to the Man of Tomorrow”, która wieńczyła erę postaci sprzed „Kryzysu na nieskończonych Ziemiach”. Jednakże tak naprawdę Człowiek ze Stali umarł tylko raz. Przynajmniej dopóki nie powstała niniejsza opowieść, kolejna zamykająca pewien etap historii bohatera i wydawnictwa.

Superman umiera. Po wizycie w ognistych studniach Apokolips, kuracji w kryptoniotowej komorze w ARGUS-ie oraz walce z Rao jego życie powoli dobiega końca, trawione przez chorobę, na którą nie ma lekarstwa. Clark nie zamierz zresztą chwytać się rozpaczliwie żadnej nadziei – wie, że to nic nie da. Pogodził się już ze swoim losem, stawiał czoła śmierci dość wiele razy by nie bać się odejścia, jednak...

Adam Grochocki | 2017-09-19

Ta i więcej recenzji na geeklife.pl
Zapraszam :)

Jaki czas temu przyszło mi recenzować komiks Lois i Clark będący pierwszym wprowadzeniem do dużego eventu DC nazwanego Odrodzeniem (Rebirth). Głównymi bohaterami byli Clark jego żona Lois i syn Jonem (sprzed Flashpointu), którzy zostali zmuszeni do opuszczenia zniszczonej Nowej Ziemii i zamieszkania na Głównej Ziemii, świecie, którego historia potoczyła się nieco innym torem, i w którym działa już inny, młodszy Superman (po Flashpoincie). I to właśnie na młodszej wersji herosa skupia się komiks Ostatnie dni Supermana, którego recenzję widzicie poniżej.

Superman nie miał łatwo jako obrońca Ziemi. Zagrożenia z jakimi spotkał się on i Liga Sprawiedliwości zostawiały ślad na jego wytrzymałości. Komórki jego ciała zmutowały i przestały wchłaniać energię słoneczną. Kuracja w komorze kryptonitowej pomogła przywrócić jego moce, ale doprowadziła do kolejnych ubytków na zdrowiu. Dokładając do tego walkę z Darkseidem w ognistych studniach...

AliEns00 | 2017-09-13
Przeczytana: 08 września 2017

Szybki przegląd historii Supka z New52, który został lekko mówiąc "olany" przez decydentów DC i planowo uśmiercony wraz z wejściem w nową erę - "Rebirth". Takim pożegnaniem jest ten album, a w związku z niewielką ilością sympatii, jaką darzony jest bohater tego temu przez czytelników, Tomasi miał trudne zadanie aby wykrzesać z fabuły większe emocje.
Rozpoczyna się całkiem sympatycznymi spotkaniami z "kobietami życia" eSa. Lecz gdy intryga się nakręca, na arenie pojawia się antagonista, historia staje się mocno przeciętna. Kilka tekstów powoduje ból zębów i ślady od face-palmów na czole ("jesteśmy SUPER-przyjaciółmi").
Mimo to, nie oczekując zbyt wiele, czyta się to całkiem przyjemnie. Pewnie dlatego, że komiks okraszony jest świetną kreską, widać że ekipa ilustratorów stanęła na wysokości zadania.
Przeciętniak wprowadzający nas w świat "Rebirth", mam nadzieję że serie wydawana pod tym szyldem będą zdecydowanie ciekawsze.

Kamil Downarowicz | 2017-09-18
Przeczytana: 17 września 2017