Batman/Flash: Przypinka

Okładka książki Batman/Flash: Przypinka Jason Fabok, Tom King, Howard Porter, Joshua Williamson
Okładka książki Batman/Flash: Przypinka
Jason FabokTom King Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Odrodzenie komiksy
96 str. 1 godz. 36 min.
Kategoria:
komiksy
Seria:
Odrodzenie
Tytuł oryginału:
Batman/ The Flash: The Button
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2018-09-19
Data 1. wyd. pol.:
2018-09-19
Liczba stron:
96
Czas czytania
1 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328134362
Tłumacz:
Tomasz Sidorkiewicz
Tagi:
superbohaterowie
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Batman: Trzech Jokerów Jason Fabok, Geoff Johns
Ocena 7,2
Batman: Trzech... Jason Fabok, Geoff ...
Okładka książki Batman: Three Jokers Jason Fabok, Geoff Johns
Ocena 7,3
Batman: Three ... Jason Fabok, Geoff ...
Okładka książki Batman. Three Jokers #3 Jason Fabok, Geoff Johns
Ocena 6,2
Batman. Three ... Jason Fabok, Geoff ...
Okładka książki Batman. Three Jokers #2 Jason Fabok, Geoff Johns
Ocena 6,2
Batman. Three ... Jason Fabok, Geoff ...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Superman: Pierwsze próby Superboya Patrick Gleason, Mick Gray, Doug Mahnke, Jaime Mendoza, Peter J. Tomasi
Ocena 6,7
Superman: Pier... Patrick Gleason, Mi...
Okładka książki Batman - Metal: Mroczne dni Greg Capullo, Andy Kubert, Jim Lee, John Romita Jr., Scott Snyder, James Tynion IV
Ocena 7,1
Batman - Metal... Greg Capullo, Andy ...
Okładka książki Flash: Piorun uderza dwa razy Joshua Williamson, Carmine di Giandomenico
Ocena 6,8
Flash: Piorun ... Joshua Williamson, ...
Okładka książki Batman: Gotham to ja David Finch, Mikel Janin, Tom King, Scott Snyder
Ocena 6,4
Batman: Gotham... David Finch, Mikel ...
Okładka książki Wonder Woman: Kłamstwa Matthew Clark, Greg Rucka, Liam Sharp
Ocena 7,2
Wonder Woman: ... Matthew Clark, Greg...
Okładka książki Ultimate Spider-Man, tom 1 Mark Bagley, Brian Michael Bendis
Ocena 7,5
Ultimate Spide... Mark Bagley, Brian ...

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
74 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
471
438

Na półkach: , , ,

Niestety nie jestem na bieżąco z tym, co się dzieje w tym komiksie, i ciężko było mi się odnaleźć, ale mocno doceniam fakt, że wydarzenia sprzed tego zeszytu były choć trochę wyjaśnione i przedstawione, by można było się w nim umiejscowić pośrednio.
Osobiście jestem zachwycona samym pomysłem i przedstawieniem tej historii. Część graficzna również zrobiła na mnie ogromne wrażenie, komiks jest pięknie wykonany. Brzmi to może banalnie, ale nie wiem jak inaczej to ująć.
Czyta się szybko, dialogi są zrozumiałe. Spodziewałam się nieco więcej po Epilogu, bo mocno się wciągnęłam, ale niestety będę musiała objeść się smakiem. Chyba że zdobędę kontynuację...

Niestety nie jestem na bieżąco z tym, co się dzieje w tym komiksie, i ciężko było mi się odnaleźć, ale mocno doceniam fakt, że wydarzenia sprzed tego zeszytu były choć trochę wyjaśnione i przedstawione, by można było się w nim umiejscowić pośrednio.
Osobiście jestem zachwycona samym pomysłem i przedstawieniem tej historii. Część graficzna również zrobiła na mnie ogromne...

więcej Pokaż mimo to

avatar
226
151

Na półkach:

Mój pierwszy komiks DC, na początku trochę nie nadążałam, ale poźniej wszystko do ogarnięcia, bardzo ciekawy
Przeczytałam za jednym zamachem, szybko poszło, ślicznie to wszystko jest wyrysowane, szczególnie momenty, gdy Batman i Flash przemieszczają się przez... nie będę spoilrować
Nie jestem jednak pewna, czy był to dobry wybór, by to właśnie od niego zaczynać swoją komiksową przygodę, na pewno podobałby mi się bardziej, gdybym była na bieżąco

Mój pierwszy komiks DC, na początku trochę nie nadążałam, ale poźniej wszystko do ogarnięcia, bardzo ciekawy
Przeczytałam za jednym zamachem, szybko poszło, ślicznie to wszystko jest wyrysowane, szczególnie momenty, gdy Batman i Flash przemieszczają się przez... nie będę spoilrować
Nie jestem jednak pewna, czy był to dobry wybór, by to właśnie od niego zaczynać swoją...

więcej Pokaż mimo to

avatar
346
344

Na półkach:

Z pewnością zakończenie linii New 52 w Uniwersum DC było niemałym wydarzeniem. A jeszcze większym stała się nowa seria DC Odrodzenie, obejmująca sztandarowe postacie Ligi Sprawiedliwości, w tym rozpoczynający linię wydawniczą album Uniwersum DC. Odrodzenie.

Niewiele ponad 100-stronicowa opowieść odwoływała się zarówno do wydarzeń z Flashpoint. Punkt krytyczny, jak i ogólnie postaci Wally’ego Westa, który tajemniczym wysiłkiem powrócił do obecnego wymiaru, w którym żyje Barry Allen, czyli Flash. Od tego momentu zarówno Flash, jak i Batman zaczęli podejrzewać, że za wszystkim kryje się złowroga i potężna siła. Jednak na rozwinięcie tych domysłów musieliśmy poczekać, aż ukazała się Przypinka, crossover Batman/Flash, pozwalający uchylić rąbka tajemnicy na temat potężnej istoty zdającej się manipulować dotychczasowym życiem bohaterów.

Album Joshua Williamsona i Toma Kinga stanowi bardzo dobrą historię, w której wspomniani scenarzyści umiejętnie podeszli do tematu “nowego zagrożenia”. Nie skupili się jednak wyłącznie na Lidze Sprawiedliwości, ale weszli w niszę Barry’ego Allena i Bruce’a Wayne’a, spychając pozostałych członków na bok. Zwłaszcza w przypadku Batmana będziemy mieli ciekawą i emocjonalną konfrontację.

Niemniej emocjonalne rozterki są tu tłem dla całej karuzeli niezrozumiałych wydarzeń, podróży międzywymiarowych i dawno zapomnianych bohaterów z innych linii czasowych. Williamson i King odkrywają bardzo niewiele kart z tajemniczej siły wpływającej na obecnych herosów. Niewielką ilość informacji scenarzyści rekompensują sporą akcją.

Cała recenzja na Wypowiemsie.pl:
http://wypowiemsie.pl/recenzja-batman-flash-przypinka/

Z pewnością zakończenie linii New 52 w Uniwersum DC było niemałym wydarzeniem. A jeszcze większym stała się nowa seria DC Odrodzenie, obejmująca sztandarowe postacie Ligi Sprawiedliwości, w tym rozpoczynający linię wydawniczą album Uniwersum DC. Odrodzenie.

Niewiele ponad 100-stronicowa opowieść odwoływała się zarówno do wydarzeń z Flashpoint. Punkt krytyczny, jak i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1264
993

Na półkach: ,

Komiks superbohaterski w wydaniu DC jest zbyt dużym biznesem, by istniały w nim jakiekolwiek świętości. Dlatego gdy swego czasu Alan Moore nie był specjalnie zadowolony, kiedy tworzono serię prequeli jego znakomitych „Strażników”, nie zrobiło to na decydentach najmniejszego wrażenia. Cykl i tak ujrzał światło dzienne, a Anglika potraktowano z góry, ignorując jego zastrzeżenia. Podejrzewam, że gdyby Moore dziś chciał wyrazić swoje zdanie ponownie nie byłby przychylny poczynaniom wydawnictwa. Bo oto sytuacja zmierza do punktu, w którym niebawem poznamy sequel jego kultowej powieści graficznej. Jednym z tytułów, które mają za zadanie przygotować nas do tego wydarzenia, jest właśnie „Przypinka”.

Badając sprawę tajemniczej przypinki, która trafiła niedawno w jego ręce, Batman staje się obiektem ataku Odwrotnego Flasha. Złoczyńca wpada do Jaskini Nietoperza, gdy jej gospodarz oczekuje na przybycie Flasha i rozpoczyna potyczkę, która kończy się w zgoła nieoczekiwany sposób. Wynik walki determinuje dalsze poczynania herosów – za pomocą Kosmicznej Bieżni Flash i Batman wyruszają w niebezpieczną podróż przez czas, by dowiedzieć się, co właściwie się stało i kto manipuluje wydarzeniami. Wyniki śledztwa mogą mieć niebagatelne znaczenie dla losów całego świata.

„Przypinka” nie jest komiksem specjalnie długim. Na całość składają się zaledwie cztery zeszyty, z czego dwa pochodzą z serii „Batman”, a dwa z „Flasha”. Co z tego wynika? Autorzy nie mieli za dużo czasu, żeby rozkręcić fabułę. I faktycznie – akcja rusza z kopyta od samego początku i praktycznie cały czas pędzi z dość dużą prędkością. Dla fanów współczesnych komiksów spod znaku superhero będzie to w znacznej mierze zaletą, bo ani przez chwilę nie ma miejsca na nudę, a przy okazji to wszystko ma ręce i nogi. Jednak zwolennicy „Strażników”, do których przecież omawiany tytuł nawiązuje, mogą być tym faktem rozczarowani, bo autorzy nie skupiają się właściwie na niczym innym, co skutkuje tym, że w ogóle nie nakreślono tła polityczno-społecznego.

Mimo pewnych zastrzeżeń trzeba uczciwie przyznać, że DC Comics ma pomysł na prowadzone przez siebie tytuły i o ile filmowa odnoga firmy błądzi po omacku, o tyle część komiksowa twardo stoi na ziemi, oferując nam najczęściej inicjatywy interesujące (przynajmniej w założeniach). Połączenie świata Batmana i Supermana z uniwersum Strażników jest z pewnością wydarzeniem na naprawdę dużą skalę. Jako komiks kładący pod nie podwaliny „Przypinka” sprawdza się całkiem dobrze, bowiem potęguje ciekawość czytelnika. Styczność obu światów jest na razie powierzchowna, rozwinięcie znajdzie dopiero w zapowiedzianym „Zegarze Zagłady”, ale już na tym etapie widać, że decydenci starają się je dobrze umotywować.

Największą zaletą omawianego albumu jest chyba dobrze nakreślona współpraca między Batmanem a Flashem. Wyraźnie widać, że między oboma herosami panuje swoista chemia – naprawdę dobrze się ze sobą dogadują, a twórcy kładą nacisk na łączące ich cechy, jak chociażby sumienność i umiejętność prowadzenia efektywnego śledztwa. King i Williamson, choć nie mieli zbyt dużo miejsca, by tę relację nakreślić, wywiązali się z tego zadania co najmniej poprawnie. Nie zapomnieli też o antagoniście. Tym jest tu Odwrotny Flash, który okazuje się odpowiednio demoniczny i kieruje się interesującą, pokręconą filozofią. Nie można mieć do jego kreacji większych zastrzeżeń. Zaś co do postaci znanych ze „Strażników” – ich obecność wydaje się dość symboliczna, ale jestem skłonny ten stan rzeczy zaakceptować, bo wiem, że ich czas nadejdzie już niebawem.

Nad ilustracjami pracowało dwóch artystów – Jason Fabok i Howard Porter. Nie ukrywam, że zawsze byłem pod dużym wrażeniem prac pierwszego z nich. Fabok dysponuje kreską efektowną, ostrą i dosyć realistyczną, a te cechy doskonale widać także w „Przypince”. Ilustracje Kanadyjczyka robią bardzo dobre wrażenie, często też nawiązują do podzielonego na dziewięć małych prostokątów kadrowania znanego ze „Strażników”. To oczywisty i miły hołd dla pracy Dave'a Gibbonsa. Trochę mniej do gustu przypadły mi rysunki Howarda Portera, jednak nie ma tu, rzecz jasna, mowy o żadnej prowizorce. Jest poprawnie, ale w porównaniu z Fabokiem dostrzegalnie gorzej.

W ostatecznym rozrachunku „Przypinka”, mająca kłaść podwaliny pod sequel „Strażników”, nie rozczarowuje. Bliżej jej jednak do współczesnego komiksu superhero niż do znakomitego dzieła Alana Moore'a. Ten stan rzeczy był oczywiście do przewidzenia i pozwala domniemywać, że podobnie może być także w przypadku „Zegara zagłady”, którego polskie wydanie ma ukazać się już w przyszłym roku. Pożyjemy, zobaczymy, na razie wypada jednak cieszyć się niezłym poziomem otrzymanej opowieści, bo co jak co, ale na pewno jest on wyższy niż w wydanych do tej pory albumach solowych serii z Batmanem (tej głównej) i Flashem.


Recenzja do przeczytania także na moim blogu - https://zlapany.blogspot.com/2018/11/batmanflash-przypinka-recenzja.html
oraz na łamach serwisu Szortal - http://szortal.com/node/15303

Komiks superbohaterski w wydaniu DC jest zbyt dużym biznesem, by istniały w nim jakiekolwiek świętości. Dlatego gdy swego czasu Alan Moore nie był specjalnie zadowolony, kiedy tworzono serię prequeli jego znakomitych „Strażników”, nie zrobiło to na decydentach najmniejszego wrażenia. Cykl i tak ujrzał światło dzienne, a Anglika potraktowano z góry, ignorując jego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
349
179

Na półkach: ,

Crossover pomiędzy Batmanem i Flashem ma chyba na celu jedynie przypomnieć na jakich fundamentach powstał REBIRTH, Dwójka bohaterów prowadzi ciągle śledztwo w tej sprawie, komiks jest krótki, dynamiczny i ładnie zilustrowany.
Nie wnosi praktycznie nic nowego do świata "Rebirth", nie zadaje kolejnych pytań i nie generuje odpowiedzi.
Jest to typowy pomost, zapowiedź wydarzeń, które czekają czytelników w kolejnych eventach wyprodukowanych przez DC.

Crossover pomiędzy Batmanem i Flashem ma chyba na celu jedynie przypomnieć na jakich fundamentach powstał REBIRTH, Dwójka bohaterów prowadzi ciągle śledztwo w tej sprawie, komiks jest krótki, dynamiczny i ładnie zilustrowany.
Nie wnosi praktycznie nic nowego do świata "Rebirth", nie zadaje kolejnych pytań i nie generuje odpowiedzi.
Jest to typowy pomost, zapowiedź wydarzeń,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7927
6782

Na półkach: , ,

ZACZYNA SIĘ ODLICZANIE DO „ZEGARA ZAGŁADY”

Jak widzicie po moich recenzjach, regularnie sięgam po wszystkie serie z Batmanem wydawanie w ramach Odrodzenia DC. Na żaden jednak komiks z tym bohaterem nie czekałem tak bardzo i w żadnym nie pokładałem takich nadziei, jak w tym właśnie. Dlaczego? Bo to właśnie tu, twórcy po długim czasie powracają do wątku zaczętego na łamach albumu „Uniwersum DC – Odrodzenie” z przypinką, znaną doskonale każdemu miłośnikowi "Strażników". Co jednocześnie prowadzi do wielkiego odliczania do eventu „Zegar zagłady” i powrotu tych bohaterów do uniwersum po ponad trzydziestu latach od czasu gdy pojawili się w rewolucyjnej serii Alana Moore'a (oczywiście jeśli nie liczyć serii prequeli sprzed kilku lat). Jest to więc nie lada wydarzenie, które zresztą wciąż trwa w DC, a na dobre zaczyna się właśnie w tym, jakże udanym albumie.

Coś się wydarzyło. Kiedy Flash zmienił rzeczywistość, a potem starał się przywrócić ją na właściwe tory, jakaś nieznana siła interweniowała i odmieniła wszystko, kradnąc dekadę życia bohaterom DC. Herosi znów stali się młodsi, wiele wydarzeń z ich życia nie nastąpiło, wiele się zmieniło. Jest tylko jeden trop, który może pomóc rozwikłać tą zagadkę, a jest nim tajemnicza,, zakrwawiona przypinka przedstawiająca uśmiechniętą, żółtą buźkę. Znalazł ją Batman, ale rodzi ona więcej pytań, niż odpowiedzi, a co gorsza sprowadza niebezpieczeństwo. Jest bowiem istotna nie tylko dla naszego świata, a Odwrotny Flash gotów jest na wszystko, byle tylko ją zdobyć. Na Mrocznego Rycerza i Flasha czeka jedno z największych wyzwań w ich dotychczasowej karierze, mogące ujawnić kto skrywa się za kurtyną uniwersum DC…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/10/batmanflash-przypinka-joshua-williamson.html

ZACZYNA SIĘ ODLICZANIE DO „ZEGARA ZAGŁADY”

Jak widzicie po moich recenzjach, regularnie sięgam po wszystkie serie z Batmanem wydawanie w ramach Odrodzenia DC. Na żaden jednak komiks z tym bohaterem nie czekałem tak bardzo i w żadnym nie pokładałem takich nadziei, jak w tym właśnie. Dlaczego? Bo to właśnie tu, twórcy po długim czasie powracają do wątku zaczętego na łamach...

więcej Pokaż mimo to

avatar
255
65

Na półkach: , ,

Czy da się zrobić lepsze połączenie? Batman i Flash? Razem na tropie przypinki.

Czy da się zrobić lepsze połączenie? Batman i Flash? Razem na tropie przypinki.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    95
  • Posiadam
    32
  • Komiksy
    19
  • Chcę przeczytać
    17
  • Ulubione
    5
  • 2019
    3
  • Batman
    3
  • Komiks
    3
  • Komiksy
    2
  • Flash
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Batman/Flash: Przypinka


Podobne książki

Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,7
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,0
Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna...

Przeczytaj także