Popularne wyszukiwania
Polecamy
Peter J. Tomasi
61
6,5/10
Pisze książki: komiksy
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,5/10średnia ocena książek autora
431 przeczytało książki autora
326 chce przeczytać książki autora
2fanów autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Supersynowie: Kiedy dorosnę
Peter J. Tomasi, Paul Pelletier
6,9 z 14 ocen
26 czytelników 1 opinia
2023
BATMAN AND ROBIN BY PETER J TOMASI AND PATRICK GLEASON OMNIBUS HC
Peter J. Tomasi, Patrick Gleason
0,0 z ocen
1 czytelnik 0 opinii
2023
Batman - Detective Comics: Droga do zagłady
Eduardo Risso, Peter J. Tomasi
6,4 z 14 ocen
26 czytelników 3 opinie
2022
Batman - Detective Comics: Wojna Jokera
Peter J. Tomasi, Brad Walker
6,3 z 24 ocen
41 czytelników 6 opinii
2021
Batman - Detective Comics: Zimna zemsta
Dough Mahnke, Peter J. Tomasi
7,1 z 18 ocen
33 czytelników 3 opinie
2021
Batman - Detective Comics: Pozdrowienia z Gotham
Peter J. Tomasi, Kyle Hotz
6,5 z 22 ocen
39 czytelników 4 opinie
2021
Batman - Detective Comics: Rycerz z Arkham
Peter J. Tomasi, Brad Walker
6,3 z 23 ocen
40 czytelników 2 opinie
2020
Batman – Detective Comics: Mitologia
Dough Mahnke, Peter J. Tomasi
6,8 z 43 ocen
65 czytelników 5 opinii
2020
Superman: Pierwsze próby Superboya
Peter J. Tomasi, Mick Gray
6,7 z 75 ocen
106 czytelników 9 opinii
2018
Najnowsze opinie o książkach autora
Superman: Bizarrowersum Peter J. Tomasi
6,5
Wraz z tomem 7 okres komiksów o Supermanie ze scenariuszem Petera Tomasiego dobiegł. Były to zazwyczaj historie co najmniej przyzwoite, które tchnęły nową świeżość w tego bohatera skupiając się na ego życiu rodzinnym. Czy tom 7 godnie kończy ten czas?
Tom otwiera krótka historia „Niekończąca się walka” opowiadająca o starciu Człowieka ze Stali z Vandalem Savagem. Opowieść tę czytałem już wcześniej na łamach „Action Comics 1000”. W skrócie więc napiszę, że jest to tak naprawdę przegląd różnych wersji Supermana na przestrzeni lat, który nawiązuje graficznie do innych komiksów czy mediów. Fajna ciekawostka, ale nic więcej.
Większą część tomu zajmuje tytułowe „Bizarrowersum”. Jon z ciekawości na chwilę odwiedza świat Bizarro – skrzywioną wersję naszego świata. W skutek tej wizyty Ziemię dostaje się Boyzarro – tamtejszy odpowiednik Jona.
Bizaro po wydarzeniach z „Flashpoint” może być najbardziej znany jako nieudany klon Supermana z historii „Wieczne zło”, a także członek drużyny „Outlaws” dowodzonej przez Red Hooda. Tutaj jednak powraca wersja z Ziemi 29 zaludnionej przez Bizarro wersje postaci z uniwersum DC. Wiele jest tu całkiem zabawnych pomysłów, a same postacie mówią w dosyć specyficzny „odwrócony” sposób. Pojawiają się nawet zniekształcone sceny, które można znać z serii „Superman”. Pomimo dosyć śmiesznej idei samego świata, można tu też dostrzec pewien dramat – rodzina Bizarro jest bardzo toksyczna, a Boyzarro jest tutaj maltretowany przez swojego rodzica. Stawia to więc Supermana przed dylematem czy ma prawo się wtrącać w czyjeś życie rodzinne, szczególnie jeśli to jest świat odwróconych wartości. Samo zakończenie jest dosyć smutne i sprawia, ze Bizarro nie jest już tak sympatycznym pociesznym stworem, za jakiego można go było brać do tej pory.
Historię uzupełniają dwa epilogi. Pierwszy z nich przedstawia wyprowadzkę Kentów z Hamilton. Pojawia się tam wiele postaci, które przewinęły się w serii „Superman”. Można się dowiedzieć jak teraz sobie radzą i jak zmieniło ich spotkanie z Kentami. Bardzo sympatyczny motyw. Z kolei druga opowieść nawiązuje to przygody na wyspie dinozaurów w tomie 2. Na pierwszy rzut oka wydawał mi się on trochę niepotrzebny, ale z drugiej bardzo sprawnie stawia kropkę nad i w historii pewnej postaci.
Podobnie jak w poprzednim tomie, tutaj też rysuje paru rysowników. Patrick Gleason ma lekko karykaturalną kreskę, ale dobrze sprawdza się ona w przypadku spaczonego świata Bizarro. Trochę gorzej pasuje tutaj Doug Mahnke, który bardziej nadaje się do horroru, a sympatyczne w zamierzeniu postacie wyglądają niepokojąco. Z kolei Scott Godlewski wydaje się na tym tle trochę nijaki, ale za można bez trudu śledzić akcję.
Tom ten stanowi bardzo dobre zakończenia historii pisanych przez Petera Tomasiego. Naprawdę można się w pewnym miejscu wzruszyć. Oby kolejne komiksy trzymały przynajmniej tak dobry poziom.
Batman - Detective Comics: Wojna Jokera Peter J. Tomasi
6,3
Batman Detective Comics Tom 5 Wojna Jokera. Kolejny słabiutki komiks z Batkiem... Na początku opowieści Bat rodzina spotyka się w pubie aby powspominać zmarłego Alfreda. Ten długi wstęp jest całkiem ciekawie napisany, czuć tu różne emocje targające bohaterami. Rodzi to nadzieję na przyjemny tomik. Potem mamy jeszcze misję z przeszłości, w której Alfred szaleje jako tajny agent, co też wypada całkiem fajnie. Niestety później mamy już do samego końca standardową bitkę Batmana z różnymi superłotrami, która bardzo szybko nudzi się. Wszystko to już było i nic nowego tutaj nie znajdziemy. Szkoda.
Kreska jest dość standardowa, choć jak dla mnie jest już za mocno przerysowana.
Niestety tak jak napisałem na początku jest to komiks słaby, wyłącznie dla największych fanów Mrocznego Rycerza, reszta może odpuścić.
Recenzowany komiks możesz zobaczyć na moim Instagramie lukke_geek
https://www.instagram.com/p/C7wwqebNIlh/?igsh=MnZ1a2xndXBuMjd3