Uśpione królowe

Cykl: Wiślański Cykl (tom 1)
Wydawnictwo: Replika
Marczewek

Uwaga! Jest to poprawione i rozszerzone wydanie Cienia Sprzedawcy Snów. Sprzedałem jej sen. Cudowny, wieczny sen. Przedtem grzeszyła, teraz śpi szczęśliwa. Odkupienie poprzez cierpienie, sen przez śmierć. Sprzedawca Snów jest seryjnym zabójcą. Atakuje raz w roku, a jego ofiarami są młode kobiety − do tego stopnia różniące się wyglądem i osobowością, że ich wybór wydaje się zupełnie...

Uwaga! Jest to poprawione i rozszerzone wydanie Cienia Sprzedawcy Snów.

Sprzedawca Snów jest seryjnym zabójcą. Atakuje raz w roku, a jego ofiarami są młode kobiety − do tego stopnia różniące się wyglądem i osobowością, że ich wybór wydaje się zupełnie przypadkowy. Zabija je z niezwykłą brutalnością.

Nadkomisarz Konrad Procner i komisarz Marcin Cieślar próbują rozwikłać zagadkę Sprzedawcy Snów i doprowadzić do jego ujęcia. Niestety nie jest to łatwe, gdyż morderca zdaje się nieuchwytny. Po każdym dokonanym zabójstwie na miejscu zbrodni pozostawia tajemniczy list, który stanowi jedyny trop wiodący do schwytania go. Śledztwo nabiera rozpędu, gdy policjanci poznają dwie niezwykłe kobiety, Zenę i Petrę. Jak się później okazuje, obie panie związane są w jakiś sposób ze sprawą Sprzedawcy Snów…

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=667

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=667

Beata | 2016-05-26
Przeczytana: 26 maja 2016

Powieść jest lekkim romansem połączonym z kryminałem, chociaż śledztwo prowadzone jest jakby od niechcenia, ale skutecznie. Przeczytałam z prawdziwą przyjemnością - świetne dialogi, cięte riposty, bohaterowie z barwną przeszłością, romans, tajemnica i brutalne morderstwa - wszystko czego potrzebuję od lektury w wolne popołudnie. Uważam książkę za wielce udany debiut. Jedyną wadą jest zakończenie - szykowałam się na wielki finał, a wszystko odbyło się piano. Niemniej rozumiem, dlaczego autorka zdecydowała się na taki akt - pozwoliło to zainteresowanym na "dalszą drogę życia" bez cienia zabójstwa.

książek: 2031

Czy można w sposób udany połączyć typowe romansidło z wątkiem kryminalnym? Otóż można. W powieści Hanny Greń oba elementy wystąpiły w odpowiednich proporcjach - mocno rozwinięte wątki miłosne zaspokoiły moją potrzebę romantyzmu, a seryjny morderca zapewnił mi dreszczyk niepokoju.

Oczywiście ta powieść nie jest czymś bardzo oryginalnym, takie połączenia to nie jest rzadkość w literaturze dla kobiet. Lubię takie książki, ale akurat tę czytało mi się z wyjątkową przyjemnością. Ogromną jej zaletą są dialogi - dowcipne, cięte, pobudzające do śmiechu. Oprócz tego postaci - jest między nimi ogromna chemia i są one nakreślone w sposób wręcz znakomity. Pokochałam ich wszystkich, byli dla mnie jak żywi.

Powieść Hanny Greń przeczytałam jednym tchem i podobało mi się w niej wszystko - świetny styl, fabuła, cudowni bohaterowie, a także bijące z niej ciepło i nadzieja, że niezależnie od tego, co spotkało nas w przeszłości, wszystko może skończyć się dobrze, a miłość zwycięży. Banalne to może,...

Jeżeli ktoś po przeczytaniu tekstu z okładki nastawi się na kryminał albo powieść sensacyjna to bardzo się rozczaruje.
Bo to typowa powieść obyczajowa z bardzo rozwiniętym wątkiem romansowym a sensacja stanowi tylko tło.
Policjanci którzy prowadzą sprawę Sprzedawcy snów, trafiają do domu Zeny, której siostra była jedną z jego ofiar. I od razu Zena i Marcin stają się parą i trudno ich wyciągnąć z łóżka.A na to patrzy 14-letni syn Zeny a jego komentarze na ten temat pozostawiam bez komentarza.
Przyjaciółka Zeny Petra wpadła w oko drugiemu policjantowi i ich słowne przekomarzania mogą z początku bawić, ale później są już nużące i denerwują.
Postać samego Sprzedawcy snów poznajemy z pamiętników i byłoby ciekawie, gdyby autorka nie potraktowała tego wątku jako temat poboczny.
A w ogóle cała powieść jest przegadana....dużo dialogów, mało prawdziwej akcji.
Pomysł na powieść naprawdę bardzo dobry ale nie wykorzystany. Brak napięcia, brak ciekawego śledztwa i brak porządnego zakończenia bo...

książek: 2072
andzia12 | 2017-04-26
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na tą książkę trafiłam przez przypadek. Ppodchodziłam do niej początkowo z rezerwą. I okazała się wciągającym kryminałem połączonym z wątkami romansu.

"Cień sprzedawcy snów" jest początkiem cyklu o policjanach z Wisły. Sprzedawca snów jest mordercą, który z zimną krwią znęca się i morduje młode kobiety podobne do swojej matki. Jego psotępowanie obrazuje jak chorę mogą być związki w rodzinach.
Zaś losy Zeny i Petry, jak brutalni moga być ludzie z ich rodzin. Jak może być brutalny własny mąż, co już jest chorobą. A walka ze wspomnieniami jest trudną i długą drogą do normalności.

Polecam! Naprawdę dobry kryminał polskiej pisarki!

boziaczek | 2017-08-07
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Oryginalny kryminał, wspaniali i sympatyczni bohaterowie, którzy na długo zostają w pamięci! Cieszę się, że to dopiero pierwsza część cyklu i będę mogła się jeszcze z nimi spotkać.
Zdecydowanie Hanna Greń trafiła na półkę jednych z moich ulubionych autorów. Jej książki się "połyka". A do tego ten niebanalny, ironiczny humor.
Zachęcam!

PaniKa | 2014-12-18

Uwielbiam kryminały i zawsze z wielką chęcią po nie sięgam. Niestety moje wymagania względem tego gatunku są ogromne, gdyż po przeczytaniu dużej liczby książek kryminalnych bardzo ciężko zaskoczyć mnie czymś nowym. Książka „Cień sprzedawcy snów” reklamowana jest właśnie jako kryminał. Niestety z wielkim bólem serca muszę powiedzieć że daleko jej do kryminału. Rzekłabym że to raczej romans lub powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym w tle. Co nie znaczy że nie lubię obyczajówek, bo i te pochłaniam w ogromnych ilościach. Jednak w tym przypadku czuję się trochę rozczarowana, zwłaszcza że nastawiłam się na typowy kryminał. Dostałam coś zupełnie innego, co całkowicie odbiega od opisu z tyłu książki. Jak to wgląda w praktyce? Przekonajcie się.

Sprzedawca Snów jest seryjnym mordercą. Raz do roku, w różnych rejonach Polski atakuje młode kobiety, które zabija z niezwykłą brutalnością. Nie wiadomo co nim kieruje, zwłaszcza że jego ofiary wydają się być wybrane przypadkowo. Różni je...

gosia123 | 2017-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Póki co to Pani Hanna jest moim tegorocznym odkryciem,ale to się świetnie czytało.Zakończenie mnie lekko rozczarowało ,bo spodziewałam się konfrontacji Hypnosa z głównymi bohaterami,ale przecież nie można mieć wszystkiego.

Jest to książka dosyć intensywna, interesująca oraz zaskakująca.
Zatraciłam się w tej powieści całkowicie. Od początku do końca fabuła została skrupulatnie przemyślana i dopracowana. Może trochę zakończenie mi nie pasowało, no bo to tak już? Ja to chyba bym poćwiartowała tego sprzedawcę snów ...
Ogromnym plusem jest tu dobry humor oraz cięte riposty. Prawie co chwilę wybuchałam głośnym śmiechem. I tym właśnie autorka skradła moje serce...

ejwa1960 | 2017-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Myślę,że pierwsza oryginalna i nie poprawiona książka"Cień sprzedawcy snów"jest o wiele lepsza.
"Uśpione królowe" to taki bardziej romans niż kryminał:)
Gdybym przeczytała tę książkę jako pierwszą to pozostałych tomow na pewno nie przeczytałabym a na "Wilcze kobiety" to zaczekam,aż nasza biblioteka dostanie fundusze:)w 2018 roku.

Sandra Jasona | 2017-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Uwielbiam kryminały, chociaż nie umiem jednoznacznie stwierdzić, czy te bardzo krwawe, czy z nutką humoru, czy z dobrym tłem obyczajowym. Jednoznacznie mogę stwierdzić, że jeśli między nami zaskoczy, to wciągam się na całość. I tutaj tak było, autorka przypadła mi od razu, od pierwszego tomu nie mogłam się oderwać, drugi połknęłam momentalnie, a trzeci no cóż noc zarwana, a już w styczniu wychodzi część czwarta …. :-)
W każdej części mamy psychopatycznego mordercę, który wodzi za noc policję, którego motywy są znane, który zabija w dość makabryczny sposób. Jest zły, jest mroczny, nie możemy odmówić mu przebiegłości, jednocześnie wpada w sidła policji, sprawiedliwości staje się za dość – no cóż biedne są okolice Wisły, za dużo mają tych seryjnych zabójców.
Czym autorka mnie uwiodła: bohaterami, parą policjantów i ich żonami, których przeszłość też nie jest pozbawiona złych wspomnień i wydarzeń. Wplątują się w zbrodnie, sami doświadczają wydarzeń, a jeszcze i mordercy na nich...