Uśpione królowe

Hanna Greń Wydawnictwo: Replika Cykl: W Trójkącie Beskidzkim (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Replika
W Trójkącie Beskidzkim (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2017-01-01

Czytam dużo kryminałów. Bardzo sobie cenię polskie pozycje. W przypadku tej powieści ledwo przebrnęłam przez 20 stron. Męczący, infantylny język, dialogi których nie lubię. Jakaś akcja dziwna. A później przeczytałam tutaj recenzje i już wiem, że po powieści Pani Greń nie sięgnę więcej.

Serio, nie wiem co tu się stało?! Mam wrażenie, że autorka postanowiła wrzucić jak najwięcej zboczeń i wynaturzeń do jednego worka, okrasić językiem na poziomie gimnazjum, dodać romansu rodem z Harlequina (och, jakże oni się kłócą, och jakże się godzą!)oraz wątku z mitologii greckiej, wymieszać i czekać na sukces. Nic z tego! Byłam autentycznie chora po przeczytaniu tej...

Inne cykle tej autorki bardzo mi się podobały. Tutaj jednak coś poszło nie tak. Nie dałam rady przeczytać nawet połowy. Jest napisana bez ładu i składu, mnóstwo powtórzeń, od początku nic się nie dzieje i nie wciąga. Tak irytującej książki dawno nie czytałam.

Bardzo dobrze napisana. Bez rozwlekania, zwiększania na siłę objętości. Czyta się z ciekawością i niechętnie przerywa. Cała seria równie dobra.

Całą trylogie beskidzką czyta się całkiem przyjemnie. Jeżeli jestes zmęczony po całym dniu pracy, zamknięty przez pandemię w domu, a na zewnątrz ponura jesień książki te są idealne. Nie wymagają zaangażowania zbyt dużej ilości intelektu, sympatyczni bohaterowie, miłe miejsca i wciągająca intryga. Czego chcieć więcej!

Przede wszystkim to wg. mnie nie kryminał, a romans z wątkiem kryminalnym. Może i nie najgorsze, ale generalnie przynudnawe i rozwleczone strasznie. Być może jeszcze dam szansę pozostałym częściom cyklu, bo z tego co widzę z tomu na tom oceny są coraz wyższe, więc liczę, że jakość się poprawi. Tu niestety było dość słabo...

Romans z drobnymi elementami kryminału.

Książka w zamyśle miała być kryminałem. Dla mnie jest to romans z wątkiem kryminalnym w tle. Drażniąca główna bohaterka, Petra. Cukierkowo-misiaczkowaci policjanci. Mało wiarygodne wątki kryminalne i psychologiczne. Jak nie ma nic pod ręką można poczytać, ale szału nie ma.

koszmar

W Trójkącie Beskidzkim rozbił się "Statek Miłości". Dwóch policjantów, dwie wolne dziewczyny, dwie tworzące się pary. Kobiety po przejściach , panowie z przeszłością. Wszystko fajnie, ale dlaczego ta pozycja przedstawiana jest jako kryminał?

Dyskusje

• 2019