Pięć i pół śmierci

Okładka książki Pięć i pół śmierci Hanna Greń
Okładka książki Pięć i pół śmierci
Hanna Greń Wydawnictwo: Czwarta Strona kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
2023-10-11
2023-10-11
Przemoc Tajemnice Morderstwo Rodzina

Nie wiem, jak autorka mogła nazwać bohaterkę Zyta. Chyba ją nieco poniosło. Słuchało się całkiem dobrze i nawet brakujące zrozumienie motywacji mordercy nie przeszkodziło mi w odbiorze powieści. Wątki obyczajowe wplecione w kryminalne całkiem udane.

Kolejna świetna książka, jak już zacznie się czytać to nie sposób się oderwać.

Kolejna świetna książka, jak już zacznie się czytać to nie sposób się oderwać.

Pierwsza pozycja tej autorki. Sięgnęłam po książkę bo akcja dzieje się w moim Bielsku-jedna gwiazdka więcej za to😍 troszkę zakrecona i ze sporą ilością bohaterów książka, ale finalnie wszytko się odpowiednio powiązało ze sobą. Mam nadzieję że reszta książek też dzieje się w BB albo okolicach👍👏

Całkiem sympatyczne moje pierwsze spotkanie z autorką. Nie mogę się pozbyć skojarzeń z Chmielewską :).Polecam

Doskonały, wielowątkowy kryminał. Intryga kluczy, zwodzi i zastanawia. Jak wszystkie książki Autorki, dostarczyła wiele przyjemności podczas czytania i wzbudziła emocje.

Pierwszy raz spotkałam się z twórczością tej autorki i z pewnością sięgnę po kolejne pozycje :)

Mam dziwny sposób doboru lektur - szczególnie kryminałów. Wybieram takie, gdzie akcja toczy się w miejscach mi znanych - stąd Hania Greń . I nie zawiodłam się. Może nie ma tu wiele krwi i okrucieństwa - ale dla mnie to dobrze - ale akcja jest wielowątkowa, wielopłaszczyznowa a jednocześnie nie tak zagmatwana by czytelnik mógł się pogubić. Dla mnie świetna lektura, Prawie do końca nie wiedziałam "kto zabił" , Bardzo dobra pozycja na wolny weekend. Polecam

Dwa lata temu, będąc na Targach Książki w Poznaniu byłam na panelu dyskusyjnym Hanny Greń, niezwykle ciepła osoba, wtedy obiecałam sobie częściej sięgać po jej książki i na obietnicach się skończyło, na szczęście ta powieść przewinęła mi się na Legimi i stwierdziłam, że pora zacząć realizować dane sobie słowo.
Dwie siostry, rozdzielone w dzieciństwie spotykają się przypadkiem w środku miasta, Zyta się cieszy z tej sytuacji, Julita niekoniecznie, chociaż rodzi się w niej plan wykorzystania siostry do swoich celów, pod przykrywką troski wysyła ją do Szczyrku na wczasy.
W tym czasie dochodzi do samobójstwa młodego chłopaka, za chwilę zostaje znalezione ciało zamordowanego nastolatka, te sprawy nic nie łączy ale nos komisarz Izabeli Reglińskiej i podkomisarza Wiktora Duranowicza mówi co innego. Sprawy zaczynają się komplikować, kolejne niejasne samobójstwo, utrudnianie śledztwa, tu nic nie jest łatwe, tym bardziej, że ktoś nieustannie podkopuje kompetencje śledczych.
Kryminał z wątkami obyczajowymi to taki swoisty styl autorki, nie funduje czytelnikowi rozlewu krwi, akcja jest wyważona ale trzyma w napięciu i wciąga. Nie brakuje też wielowątkowości co sprawia, że ciężko jest rozwiązać sprawę i domyślić się kto jest zabójcą, Pani Hania nawet nie próbuje tego ułatwić bawiąc się wątkami co wychodzi tylko książce na plus. Ta historia wciąga bez reszty, ile razy chciałam ją odłożyć, a ciągle mówiłam sobie jeszcze tylko jeden rozdział i wchodziło następnych pięć.
Teraz po ciężkich, krwistych kryminałach wiem że odpowiednim przerywnikiem będą książki Hanny Greń.

Dwie siostry, rozdzielone w dzieciństwie spotykają się...

Znowu to napisze. To było moje pierwsze spotkanie z autorką😜. Cały czas dochodzę do wniosku, że im więcej czytam tym więcej jeszcze mam do przeczytania. 🤣. Z tego co wyczytałam na portalu lubimyczytac, autorka ma już wydanych 29 książek a ja nigdy nie miałam z nimi styczności.

Pierwsze spotkanie uważam za bardzo udane. Było tego dużo, pozornie nie łączące się zbrodnie, doprowadziły do satysfakcjonującego zakończenia. Jestem na tak.

Akcja umiejscowiona u Bielski Białej i jego okolicach. Tam, gdzie obecnie mieszka autorka. Wspólnymi siłami komisarz Reglińska i podkomisarz Duranowicz muszą rozwiązać zagadkę tajemniczego samobójstwa i śmieci młodego chłopaka. Niestety ale nawet niektórzy koledzy z pracy nie są nim przychylni. Chyba najbardziej podobały mi się losy kolejnych bohaterek, sióstr Zyty i Julietty. Rozłączone w dzieciństwie, każda z nich trafiła do innego domu. Niestety jedna z nich trafiła gorzej. Chęć zemsty wygrywa z innymi uczuciami. Czy to wyjdzie kobiecie na dobre? Musicie koniecznie przeczytać.

Ciekawe fabuła, jeszcze ciekawsze połączenie tych spraw. Autorka sprawnie połączyła wątki, gdzie początkowo wydawało się, że zbrodnie są przypadkowe.

Polecam 💪💪💪

6,5 / 10. "Łyknąłem" tę książkę w parę dni, czyta się ją lekko i przyjemnie. Spodziewałem się trochę więcej thrillera, jest to natomiast bardziej dramat kryminalny. Niemniej polecam.

• Przeczytane 2023
  • Audiobooki