Jan Karski. Jedno życie. Kompletna opowieść. Tom III (1945–2000) MANHATTAN

Cykl: Jedno życie (tom 3)
Wydawnictwo: Insignis
Ag2S

Tom 3 obejmuje okres powojenny (próby znalezienia swego miejsca na Zachodzie, studia i kariera w Georgetown University, sytuacja rodzinna i małżeństwo, działalność niepodległościowa, związki z Polską po 1989 roku, pozycja wśród elit III RP, przyjaźnie, honory i zaszczyty, poglądy na miejsce i rolę Polski w świecie, związki ze światem żydowskim, pozycja bohatera, który próbował powstrzymać Holocaust, a potem zwalczał antysemityzm oraz był przyjacielem Izraela i narodu żydowskiego).

źródło opisu: materiały wydawnictwa

Victarion | 2017-11-04