Jan Karski. Jedno życie. Kompletna opowieść. Tom 2 (1939-1945) INFERNO

Cykl: Jedno życie (tom 2)
Wydawnictwo: Insignis
Ag2S

Tom II obejmuje czas drugiej wojny światowej (kampania wrześniowa, wzięcie do niewoli sowieckiej 17 września, ucieczka z niewoli, działalność w Podziemiu, misje kurierskie, próby mobilizowania polityków oraz społeczności Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych dla ratowania Polski spod zagrożenia dominacją sowiecką i Żydów z Holocaustu, pisanie książki „Story of a Secret State”)

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Kominek | 2017-06-29
Przeczytana: 17 lipca 2017

#27książkapodpatronatem

Prawdą jest stwierdzenie, że takiej publikacji, takiej biografii nigdy wcześniej nie było i nigdy już nie będzie. A czyta się ją jak najlepszą powieść!

Pierwszy tom liczy sobie blisko 900 stron i dotarłem do połowy, aby sięgnąć po ten drugi, którego objętość jest jeszcze większa i obejmuje TYLKO sześć lat życia tego herosa, dla którego nie istniało niemożliwe, który nie był obojętny na los bliźnich, którzy tak, jak on żyli pod tym samym sztandarem i byli dumni z bycia Polakami. To jednak dopiero miało nastąpić, wcześniej była wrześniowa klęska i porzucenie przez aliantów, którzy mieli wielkie szanse zakończyć wojnę w jeden miesiąc, a tak było to sześć lat śmierci i terroru.

Jan Karski nie zdawał sobie sprawy, jak wielkie zadania postawi przed nim los i jak wiele przyjdzie mu doświadczyć zanim doczeka wyzwolenia, a może raczej zakończenia wojny, bo dla nas raczej było to zniewolenie. O tym jacy byli Rosjanie Janek Kozielewski przekonał się już w...

beatah | 2017-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2017

Zrobił wszystko co mógł, by zwrócić uwagę świata na sytuację Polaków i Żydów. Dotarł do najważniejszych ludzi w Wielkiej Brytanii i USA, by opowiedzieć o Polskim Państwie Podziemnym i Zagładzie Żydów. Wcześniej uciekł z niewoli sowieckiej i niemieckiej, zaangażował w konspirację, znalazł się w centrum wojny polsko-polskiej. Piasecki opisując losy Karskiego prezentuje nam piekło wielkiej polityki, piekło wojny i piekło Zagłady, które przenikają się nawzajem. Drobiazgowo, ale zarazem fascynująco prowadzi nas przez kolejne miesiące II wojny światowej. Jest to lektura zdecydowanie bardziej wymagająca, niż tom Madagaskar, ale równie pasjonująca i godna polecenia.

KingaB | 2017-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2017

Biografia, która fascynuje, książka, którą świetnie się czyta.

Jarosław_Styczen | 2017-07-20
kobieta_schrodingera | 2017-07-23
Kara_M | 2017-07-22
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam
Anna Borowy | 2017-07-21
Premiera „Inferna”: 2. tomu opowieści biograficznej „Jan Karski. Jedno życie”

Po dwóch latach oczekiwania, 5 lipca do księgarń trafia drugi z planowanych trzech tomów opowieści biograficznej Waldemara Piaseckiego „Jan Karski. Jedno życie”. Tom zatytułowany „Inferno”, obejmuje lata 1939–1945.

Patronaty tygodnia

II tom biografii Jana Karskiego, pasjonujący wielogłos o życiu w Hollywood i przezabawna poruszająca opowieść o ważnych wydarzeniach, które wywracają życie do góry nogami – to tylko niektóre z książek, które w najbliższych dniach ukażą się pod naszym patronatem. Sprawdźcie, jakie tytuły znajdziecie w księgarniach!