Instrukcja obsługi solniczki

Wydawnictwo: Tygodnik Powszechny
7 (17 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
literatura polska, felietony
Ag2S

Hołownia nie należy do tych, co "patrzą na prawo, patrzą na lewo. A patrząc - widzą wszystko oddzielnie, że dom..., że Stasiek..., że koń..., że drzewo...". Hołownia pisze o bezdomnych, o dobrej zmianie, o ministrze Waszczykowskim, o papieżu Franciszku, księdzu Międlarze i biednych jak mysz kościelna księżach, o uchodźcach, misjonarzach, Helenie Kmieć, o tym, co ("oddzielnie") codziennie widzimy. Każdy felieton, jak zapis sejsmografu, pokazuje, że we wszystkich sytuacjach i sprawach zawsze jest miejsce na miłość. Książka absolutnie nie nabożna, jest ewangeliczną książką o miłości.
ks. Adam Boniecki

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,77780,Instrukcja-obslugi-solniczki.htm

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,77780,Instrukcja-obslugi-solniczki.htm

kocham_cie | 2017-07-24
Na półkach: 2017

Szymon Hołownia, to jedna z tych osób, które co najmniej raz w roku oddają swoim czytelnikom nową publikację. Słuszna czynność, o ile ma się coś wartościowego do przekazania. W przypadku Hołowni, mamy do czynienia z publicystą, który nie tylko ma dużo do powiedzenia, ale w dodatku mądrze i na ważne tematy.

„Instrukcja obsługi solniczki” to zbiór prawie pięćdziesięciu felietonów, które autor napisał dla „Tygodnika Powszechnego” głównie w roku 2016. Tematy, poruszane w nich, były błahe jak na przykład psy w kosmosie, ale również stanowiły kwintesencję tego, co rozgrzewało serca i umysły, nie tylko w Polsce. W felietonach Hołownia porusza między innymi sprawy, takie jak: wznowienie publikacji „Mein Kampf”, podejście do celebrowania mszy w kościołach innej wiary, kolejka po buty Kanye Westa, szczęście w biednej Afryce, patriotyzm, bezdomność, dobra zmiana, działania papieża Franciszka, niechęć powszechna do przyjmowania uchodźców, współczesne działania wojenne, bitwa o aborcie,...

Kasiek m | 2017-09-14
Na półkach: 2017 rok
Przeczytana: 14 września 2017

Maciek | 2017-09-16
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 16 września 2017

Po raz kolejny Szymon H. nie zawiódł mnie. zbiór arykulików i każdy ciekawy i każdy z lekka nuta zadumy, oczywiście tematy szerokie. Dziękuję.

Marti_25 | 2017-10-16
Elżbieta Lewandowska | 2017-10-05