Tabletki z krzyżykiem

religia
2020-02-12
literatura polska katolicyzm Bóg

1934

Absolutnie mi się nie podobała. Rozumiem, że to nie moje klimaty (przeczytałam, ponieważ została mi polecona i podarowana, a nie chciałam odmawiać), ale jak można tak na około odpowiadać na dość proste pytania? Jeżeli autor w ten sposób chciał przekonać do wiary i rozwiać wszelkie wątpliwości, to niestety mu się nie udało, wręcz przeciwnie - jestem jeszcze gorzej nastawiona...

Rzadko sięgam po książki o tematyce religijnej, chociaż świadomie od niej nie uciekam. Tym razem jednak, nie będę ukrywać, że na książkę Szymona Hołowni skusiłam się z czystej ciekawości. Zainteresował mnie fakt, że autor nie boi się zadawać trudnych pytań i jeszcze do tego, podejmuje próbę odpowiedzi na nie. Dlaczego data końca świata jest tajemnicą? Czy należy klękać...

jak zawsze dobrze

Można przeczytać, pomimo że napisane przez fanatyka religijnego, który pomimo skażenia fanatyzmem jest dobrym człowiekiem.

Nie ma glupich pytan. Sa za to takie, na ktore niekoniecznie znamy odpowiedz. Jest tez nadzieja, ze kiedys to sie zmieni. Do znudzenia powtarzam, ze ksiazki autorstwa Szymona Holowni maja wielokrotnie wiecej tresci niz stron. "Tabletki z krzyzykiem" nie odstepuja od tej reguly. Polecam wszystkim dociekliwym i ciekawskim, i sceptykom tez.

Niestandardowe, humorystyczne podejście do zagadnień dotyczących kwestii ostatecznych. Można odnieść wrażenie, że niezależnie od wyznania na każdym etapie życia warto zweryfikować nabytą wiedzę o życiu po życiu.

Przeczytane po raz pierwszy 19 lipca 2011 roku.
Drugi raz we wrześniu i w październiku 2018 roku.
Człowiek się zmienia i autor się zmienia.
Czasem warto wrócić i odkryć swoje podkreślenia sprzed lat.

Niezwykle mnie ta książka zdziwiła. Spodziewałam się typowo teologicznych wywodów, a dowiedziałam się o bardzo wielu teoriach i badaniach naukowych. Autor wykonał kawał dobrej roboty biorąc pod uwagę obszerną bibliografię. Wychowałam się w wierze chrześcijańskiej, a po tej lekturze okazało się jak niewiele o niej wiem. Polecam tę książkę chcącym poszerzać wiedzę, nie tylko...

"Są takie zdania, po których kropka brzmi doprawdy niezwykle wyraźnie."

To moje pierwsze spotkanie z twórczością p. Hołowni i już wiem, ze nie ostatnie. Tabletki naprawdę wciągają i przekazują wartościowe treści.
Dawkować z umiarem! ;)
Ale okładka przerażająca!

"Czy wielka jest różnica między grobem a ustępem? Nie. Bo jeśli czas tam iść, to trzeba iść."

Czytałem poprzednią książkę Hołowni i nieco bardziej mnie ona wciągnęła, ale ta również nie jest zła. Ciężko jest odpowiedzieć na pytania dotyczące wiary, ponieważ wiara jest czymś... czysto subiektywnym, nieważne, co mówią inni.

Dyskusje

1 252