Tabletki z krzyżykiem

Szymon Hołownia religia 368 str.
2020-02-12

Znak
religia
literatura polska katolicyzm Bóg

Kup książkę

Można przeczytać, pomimo że napisane przez fanatyka religijnego, który pomimo skażenia fanatyzmem jest dobrym człowiekiem.

Nie ma glupich pytan. Sa za to takie, na ktore niekoniecznie znamy odpowiedz. Jest tez nadzieja, ze kiedys to sie zmieni. Do znudzenia powtarzam, ze ksiazki autorstwa Szymona Holowni maja wielokrotnie wiecej tresci niz stron. "Tabletki z krzyzykiem" nie odstepuja od tej reguly. Polecam wszystkim dociekliwym i ciekawskim, i sceptykom tez.

Niestandardowe, humorystyczne podejście do zagadnień dotyczących kwestii ostatecznych. Można odnieść wrażenie, że niezależnie od wyznania na każdym etapie życia warto zweryfikować nabytą wiedzę o życiu po życiu.

Przeczytane po raz pierwszy 19 lipca 2011 roku.
Drugi raz we wrześniu i w październiku 2018 roku.
Człowiek się zmienia i autor się zmienia.
Czasem warto wrócić i odkryć swoje podkreślenia sprzed lat.

Niezwykle mnie ta książka zdziwiła. Spodziewałam się typowo teologicznych wywodów, a dowiedziałam się o bardzo wielu teoriach i badaniach naukowych. Autor wykonał kawał dobrej roboty biorąc pod uwagę obszerną bibliografię. Wychowałam się w wierze chrześcijańskiej, a po tej lekturze okazało się jak niewiele o niej wiem. Polecam tę książkę chcącym poszerzać wiedzę, nie tylko...

"Są takie zdania, po których kropka brzmi doprawdy niezwykle wyraźnie."

To moje pierwsze spotkanie z twórczością p. Hołowni i już wiem, ze nie ostatnie. Tabletki naprawdę wciągają i przekazują wartościowe treści.
Dawkować z umiarem! ;)
Ale okładka przerażająca!

"Czy wielka jest różnica między grobem a ustępem? Nie. Bo jeśli czas tam iść, to trzeba iść."

Czytałem poprzednią książkę Hołowni i nieco bardziej mnie ona wciągnęła, ale ta również nie jest zła. Ciężko jest odpowiedzieć na pytania dotyczące wiary, ponieważ wiara jest czymś... czysto subiektywnym, nieważne, co mówią inni.

nie przeczytałam do końca

Książka nieszczególnie mi się spodobała, może dlatego, że szukałam bardziej dojrzałego podejścia do tematów wiary. Tutaj spotkałam się chwilami z infantylnym podejściem do ważnych pytań, krążeniem wokół odpowiedzi po których nie wiedziałam więcej niż na początku. Styl pisania Szymona Hołowni nie przemówił do mnie, teksty - zlepki różnych innych książek. Pod koniec książki...

Dobrze się złożyło, że ta właśnie pozycja przypadła mi do czytania w czasie Wielkanocy. Nie jest to moja pierwsza książka Szymona Hołowni, więc już wiedziałam czego mniej więcej się spodziewać.
Nieodmiennie podziwiam ogrom pracy jaki wkłada w przewertowanie całej bibliografii. Nieodmiennie też podziwiam styl w jakim potrafi pisać o sprawach trudnych, często tajemniczych, na...

1 221
  • Religia