Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci

Szymon HołowniaMarcin Prokop Wydawnictwo: Znak biografia, autobiografia, pamiętnik
Znak
literatura polska dzieciństwo dorosłość ojcostwo wiara cele życiowe szczere rozmowy przyjaciele przyjaźń doświadczenie życiowe
biografia, autobiografia, pamiętnik
2019-10-28

Autorzy " Bóg, kasa i rock'n'roll" , wracają po 10 latach już jako stateczni (?) ojcowie rodziny.
Jestem fanem dyskusji prowadzonych przez duet Hołownia-Prokop.

Poprzednia wspólna książka rewelacyjna i jedna z moich ulubionych, dlatego czekałam na cd.
Panowie, jak zawsze w formie. Mądra rozmowa facetów, którzy mimo, iż różnią się poglądami, potrafią dyskutować kulturalnie...

Trochę wymęczona.

Bardzo mądra książka i na pewno do niej wrócę, bo to jedna z tych, gdzie każde kolejne czytanie pokaże inne nieodkryte wcześniej mądrości. Szalenie szczera rozmowa dwóch przyjaciół - tak różnych jako osoby czy po części światopoglądy (choćby: jeden głęboko wierzący, drugi ateista) a jednak mających wiele płaszczyzn porozumienia. To jest właśnie jedna z tych mądrych rzeczy...

Fajnie się czytało, przyjemna lekka lektura wakacyjna. Oczywiście nie jest to literatura wysokich lotów, a po prostu zwyczajna rozmowa dwóch inteligentnych facetów mających coś do powiedzenia, czasem ciekawa dygresja, czasem uszczypliwa lub dowcipna uwaga. Zwykłe historie, zwyczajnych ludzi dorastających i kształtujących swoje charaktery w ciekawych czasach. Interesujące...

Mocno średnia.

Ogień i woda polskiego show-biznesu w szczerych, prowokacyjnych rozmowach bez tabu. Hołownia vs Prokop rozmowy pod napięciem . Rozmowa dwojga przyjaciół o życiu , religii otaczającym świecie . Zabawna, ciekawa, czasami bardzo poważna podwójna '' biografia ''.

Szymona bardziej już znałam z jego książek ale rozmowy przeciekawe i duże zaskoczenie Prokopem. Na plus.

Plotek zapakowany w mądrą książkę. Hołownia bardzo zachowawczy, jakby nie chciał powiedzieć nic kontrowersyjnego przed wyborami. Prokop super mówca, ale nic ponadto

Spodziewałam się czegoś fajniejszego, zabawniejszego. Tymczasem strasznie ciężko mi się ją niestety czytało. Mimo sympatii do obu panów, książka średnia.

Lekka, łatwa i przyjemna biografia dwóch przyjaciół o nieco innych poglądach na świat i religię:)

• 2020
  • 2019