Jeszcze pięć minutek

Wydawnictwo: Znak
literatura polska, Bóg, wiara, Szustak,
religia
Ag2S

Każdy dzień możesz zacząć od jednej historii To nie jest książka taka jak poprzednie! Nie jest poważna ani wywrotowa. Tu nie ma podziału na święte i nieświęte. Bo po co niby nam taki podział? Ojciec Adam Szustak OP, najpopularniejszy duszpasterz w Polsce, przez kilka miesięcy prowadził w internecie projekt #jeszcze5minutek. W wersji książkowej dzieli się z nami nie tylko Słowem, ale też...

Każdy dzień możesz zacząć od jednej historii

Ojciec Adam Szustak OP, najpopularniejszy duszpasterz w Polsce, przez kilka miesięcy prowadził w internecie projekt #jeszcze5minutek. W wersji książkowej dzieli się z nami nie tylko Słowem, ale też ulubionymi zdjęciami i nowymi ciekawostkami.

Każdy dzień możesz zacząć od jednej historii, która – zapewniamy Cię – zadziała jak podwójna dawka espresso. Choć może zdarzyć się, że zechcesz poświęcić jeszcze5minutek na kolejną opowieść.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoznak.pl/ksiazka/Jeszcze-piec-minutek/7638

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/files/covers/card/r8/Szusta...»

CzarneEspresso | 2017-04-16
Na półkach: Przeczytane, 2017

Książka podzielona jest na kilka kategorii. W każdej z nich poznajemy ciekawostki z innej dziedziny. Przede wszystkim ojciec Adam odkrywa przed nami sekrety roślin, zwierzaków, ale także ciekawostki związane z ludźmi, znanymi markami czy wydarzeniami. Ciekawostki, historyjki, a gdzie tu miejsce na duchowość - spytacie. Otóż! Każda opowieść znajduje przełożenie na jakąś duchową prawdę. To jest moim zdaniem niesamowite, że w każdej praktycznie rzeczywistości, każdej przestrzeni życia ludzi, zwierząt czy roślin znaleźć można odniesienia do życia duchowego. Moim zdaniem to jest świetne! Zwłaszcza, że jak wspomniałam o. Szustak ma naprawdę sympatyczną cechę - potrafi świetnie opowiadać. Same w sobie historyjki są również ciekawe i wiele się z nich dowiedziałam. Czy słyszeliście na przykład o pewnym australijskim farmerze, który wygrał ultramaraton biegnąc w gumiakach? Albo o pewnej krewetce, która będąc praktycznie ślepa skumała się z pewną rybką (babką), która ostrzega ją przed...

Kari | 2017-05-05
Przeczytana: maj 2017

Przeczytane! Wstępne założenie było by czytać jedną lekcję dziennie, ale w końcu nie mogłam wytrzymać i czytałam więcej. A jak zbudowana jest książka?
Książka jest opracowana na podstawie rekolekcji adwentowych prowadzonych na kanale Youtube. Tym razem dla miłośników książek, z atrakcyjnymi zdjęciami możemy jeszcze raz pozwolić ojcowi Szustakowi nawrócić nas na dobrą drogę. Każdy rozdział zaczyna się od ciekawostki ze świata ludzi, zwierząt lub roślin i przez nią idziemy dalej do ciekawostki duchowej. Rozdział kończy się krótkim postanowieniem. Nie są to jednak jakieś wzniosłe duchowo-religijne postanowienia, a jedynie krótkie rady jak być... lepszym człowiekiem, bardziej pozytywnym oraz dobrym dla siebie i innych. Polecam!

illusionofexistence | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Ta książka jest rewelacyjna. Ojciec Adam Szustak pisze w sposób naprawdę lekki, a zarazem skłaniający do myślenia ;)

Someone | 2017-03-16
Na półkach: Być i mieć, Przeczytane

Kto oglądał na YouTube ten zna. Pełna ciekawostek książka pokazująca duchowość w życiu codziennym, na przykładach z otaczającego nas świata. Lekki podtrzymywacz na duchu, ładnie wydana, pełna kolorowych zdjęć i z przyjemną szatą graficzną.

Basia T | 2017-08-19
Elipsona | 2017-08-12