Pokochaj siebie

Tłumaczenie: Marian J. Waszkiewicz
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
poradniki
Agnieszka

Jeśli nie jesteś zadowolony z siebie i swojego życia, w książce tej znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię problemy.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

Andy | 2016-03-06
Przeczytana: 05 marca 2016

Napisana 40 lat temu książka "Pokochaj siebie" autorstwa Wayne'a W. Dyer'a nie straciła nic ze swojej aktualności. Pomimo tego, że w psychologii pojawiło się więcej nurtów - wśród których istotnym nurtem jest terapia poznawczo-behawioralna - opis wielu zjawisk i zagadnień zamieszczony w książce Dyer'a nadal stanowi solidną dawkę przydatnej wiedzy, pozwalającej na lepsze zrozumienie siebie i otaczających nas ludzi. Pomimo polskiego tytułu książki, "Pokochaj siebie" nie jest książką dla samolubów i narcyzów. Jest książką pokazującą to, w jaki sposób nasze fałszywe przekonania i niewłaściwy sposób myślenia mogą nas unieszczęśliwiać. Dlatego treść zawartą w książce lepiej odzwierciedla jej oryginalny, anglojęzyczny tytuł "Your Erroneous Zones". W kolejnych rozdziałach "Pokochaj siebie" autor demaskuje owe zafałszowane strefy - sposoby naszego myślenia, tłumacząc powody dla których są one nieprawidłowe i jaką krzywdę de facto mogą nam robić. Lektura tej książki pozwala czytelnikowi na...

Tathagatha | 2014-06-16
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Choć tytuł sugeruje, że książka jest tandetnym poradnikiem - nie należy się nim sugerować. Pozycja ta jest bardzo wartościowa, idealna do pracy nad rozwojem osobistym. Tak - do pracy. Nikt po przeczytaniu tej książki nie skoczy z radością do góry i nie stwierdzi, że jest 'uleczony'. Pozwolę przytoczyć sobie cytat z tej właśnie książki:

"Nikt z nas nie oczekuje, że zdoła wytrenowac swoje ciało w ciągu jednego dnia, a mimo to zbyt wielu z nas oczekuje, że uczyni to ze swoim umysłem."

Dokładnie!

Znalazłam dla siebie dużo takich złotych myśli. Czytałam książkę z ołówkiem w ręce i zakreślałam ważne dla mnie fragmenty. Zwróciłam uwagę na obszary nad którymi chcę popracować. Ważne jest aby do lektury podejść uczciwie. Otworzyć się przed samym sobą i nie zaprzeczać, nie wybielać się - to nam nie pomoże.

Autor pisze jasnym i zrozumiałym językiem, tak więc nie ma żadnego problemu w odbiorze czy też zrozumieniu.

Polecam - z całego serducha!

Pochłaniam tyle książek o akceptacji własnej osoby, że sięgnięcie po 'Pokochaj siebie' było tylko kwestią czasu. I to nie był zmarnowany czas.
Kiczowata okładka kryje w sobie bardzo dobrą treść. Wayne W. Dyer swoimi bezpośrednimi zwrotami, historiami pacjentów oraz odpowiednimi sformułowaniami, otworzył mi oczy na wiele spraw. Niesamowite, że wszystko, dosłownie wszystko, zależy tylko od tego, jakie myśli mam w głowie. I że mogę to zmienić, co niegdyś wydawało mi się niemożliwe do wykonania.
Ktoś może stwierdzić, że ton oraz zawarte w książce myśli wręcz trącą kiczem ('Twoje życie jest tylko w Twoich rękach!'), jednak należy pamiętać, że autor pisał tę pozycją z myślą o Amerykanach i ich purytańskich tradycjach. Mimo, że od wydania 'Pokochaj siebie' minęło kilkadziesiąt lat, to książka jest nadal aktualna.
Daje do myślenia, proponuje ćwiczenia, dzięki którym można zacząć pracę nad sobą, a jej lektura zostaje w nas długo - za to wręcz polubiłam 'Pokochaj siebie'. Zamierzam...

zuszka | 2015-09-17
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 17 czerwca 2015

„Pokochaj siebie” ma tyle pozytywnych opinii na portalu, że sama skusiłam się na nią. Zanim wystawiłam jej swoją opinię, sięgnęłam po „Przebudzenie” Anthony de Mello. Dzięki temu moja opinia o „Pokochaj siebie” nie będzie zaniżona - Anthony de Mello sprawił, że zrozumiałam Wayne W.Dyer´a (paradoks - „Przebudzenie” to książka zdecydowanie trudniejsza w odbiorze).
Czy „Pokochaj siebie” jest warta przeczytania? Według mnie tak. Dla tych, którzy chcą (albo mają potrzebę) poznać i zrozumieć samego siebie i znaleźć drogę do pełnego życia.
Książka miejscami może wydawać się kontrowersyjna, ale właśnie w tych punktach moje wątpliwości rozwiało „Przebudzenie”. Polecam obydwie!

pierwsze moje skojarzenie: Paulo Coelho. Tylko taki nieco gorszy, bo niezbeletryzowany.

książka została mi podsunięta przez Dobrą Duszyczkę i naprawdę bardzo się starałam przeczytać ją do końca. A jednak nie dałam rady.
Być może wynika to z mojego wykształcenia bądź zainteresowań z okresu studiów, ale szybko zdałam sobie sprawę, że pan Dyer nie jest w stanie powiedzieć mi niczego, o czym wcześniej bym już nie wiedziała.
W dodatku podczas lektury "Pokochaj siebie" strasznie się wynudziłam. Nie wiem skąd bierze się przeświadczenie niektórych, że książka, która ma być "mądra", nie musi już być ciekawa.
Gdzieś w połowie się poddałam.

czy odradzam? Sama nie wiem. Myślę, że każdy ma własne potrzeby, wrażliwość i powody, by sięgnąć po tego rodzaju książki. Może ktoś znajdzie w tej pozycji coś dla siebie. Ja z reguły jestem na bakier ze wszystkimi poradnikami typu "Jak oddychać, żeby nie zachłysnąć się powietrzem". I publikacja pana Dyera pod tym względem wcale mnie nie...

Jadzia | 2014-01-01
Na półkach: Przeczytane, Rozwój
Przeczytana: 11 listopada 2013

Tytuł powinien brzmieć "Zdemaskuj siebie i pozbądź się wymówek". I tak właśnie się czuję - zdemaskowana i pozbawiona wymówek :p
świetna pozycja, warto przeczytać... kilka razy :)

Aaaaa R | 2012-03-26

Jak żyć? Konspekt w punktach

Myli się ten, kto myśli, że "Pokochaj siebie" Wayne'a W. Dyera to podręcznik wychowujący socjopatycznych narcyzów. Nie jest to również amerykański w stylu poradnik z serii "Obudź w sobie lwa". Po zakończeniu lektury nie zakrzykniesz: Hurra! Jestem wspaniały! Nie jest to balsam dla zagubionych dusz w stylu "jedz, módl się i kochaj, a twoja podświadomość sama załatwi za ciebie resztę." Tytuł tej książki jest nieco mylący, ponieważ nie zachęca ona do bezkrytycznego uwielbienia siebie. Niewiele nawet wspomina o zwykłym polubieniu własnego ja. Jej istotą jest bowiem uczciwość wobec siebie, a także rzetelna i konkretna praca nad zmianą własnych nawyków. Jesteś sumą swoich wyborów - pisze doktor Wayne W. Dyer, znany amerykański psychiatra. Zachęca, by uczciwie ocenić, jak wiele w naszym życiu zależy wyłącznie od nas, a nie od czynników zewnętrznych czy innych ludzi, których zbyt często pochopnie obwiniamy.

Przesłanie książki brzmi: "Jestem, jaki jestem, bo...

Paolina_pl | 2015-03-13
Przeczytana: 07 marca 2015

Czytałam już wiele poradników tego typu. Jednak ten z całą pewnością uważam za jeden z najlepszych. Jest bardzo konkretny, nie ma w nim lania wody, można nawet powiedzieć, że poprzez superkonkretne przykłady i argumenty naprawdę daje do myślenia. Pokazuje, jak świetne może być życie w zgodzie ze sobą. Autor nie kusi wizjami szybkiej zmiany bez dużego nakładu sił- wręcz przeciwnie: podkreśla, że zmiana samego siebie i swoich myślowych nawyków to proces długi i wymagający dużego zaangażowania. Ale efekty w pełni wynagradzają cały trud w nań włożony.

Książkę te uważam za jasne, przejrzyste, kompletne i przede wszystkim konkretne "vademecum pracy nad sobą". Z całą pewnością będę go polecać wszystkim i bardzo się cieszę, że mogłam tę książkę przeczytać. Jest naprawdę bardzo, bardzo dobra:)

Polecam Wam wszystkim gorąco!

Justyna Wenecka | 2018-10-28
Przeczytana: 28 października 2018

Niekoniecznie pozycja lekka, wbrew tytułowi zamiast trywialnego przesłania zawiera kopalnię otwierających oczy spostrzeżeń i ciągów przyczynowo-skutkowych. Dziś już mogę powiedzieć, że zmieniła moje życie, bo zobaczyłam w zupełnie innym świetle fakty, o których wcześniej pojęcia nie miałam. Bardzo polecam ciekawskim świata, a zwłaszcza natury ludzkiej.

Andy | 2015-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Książka " Pokochaj siebie" powstała już blisko 40 lat temu, ale pomimo upływu czasu, nie straciła w żaden sposób na swojej aktualności. Autor - Wayne W. Dyer - bardzo trafnie i konkretnie opisał w niej błędy w myśleniu, które powodują u wielu osób problemy emocjonalne, zaniżone poczucie własnej wartości i ogólnie negatywny sposób postrzegania otaczającego ich świata. Autor niejednokrotnie odwołuje się w swojej pracy do przykładów zaczerpniętych z jego praktyki terapeutycznej.
W książce znalazłem szereg bardzo praktycznych rad pozwalających mi na weryfkację i zmianę wielu nieprawidłowości w moim sposobie myślenia.
Pracę Wayne'a Dyer'a mogę śmiało polecić osobom pragnących kontynuować swój rozwój osobisty oraz chcącym zwiększyć poziom satysfakcji i komfortu swojego życia.